Pražský politik ODS: Babiš tady na podzim vyhoří

01.08.2014 15:00 | Zprávy

ROZHOVOR Ondřej Balatka, lídr kandidátky ODS na Praze 6, se pro ParlamentníListy.cz rozpovídal například o problémech s tunelem Blanka. Za současné trable podle něj může primátor Hudeček.

Pražský politik ODS: Babiš tady na podzim vyhoří
Foto: ODS
Popisek: Ondřej Balatka

V současnosti působíte ve funkci radního pro školství. Proč jste se rozhodl kandidovat na pozici starosty?

Zaprvé: V oblasti školství se může ODS na Praze 6 prezentovat řadou hmatatelných úspěchů – cizí jazyky se naše děti učí od mateřských škol, ve srovnávacích testech jsou o třetinu lepší než děti z jiných městských částí, máme dobře vybavené školy i sportoviště, rozvíjíme nové metody výuky. Za druhé jsem cítil podporu své domovské organizace a vyslyšel výzvy svých kolegů. A za třetí jsem si o více odpovědnosti řekl i proto, že jsem naštvaný ze situace, ve které se ocitla ODS a vlastně celá politická scéna v České republice.

V čem spatřujete největší výhody a naopak nevýhody Prahy 6?

Jako patriot vidím Prahu 6 coby nejhezčí a nejlépe vybavenou městskou část v Praze. Máme širokou síť školek a kvalitní školy, k dispozici mnoho sportovišť a parků pro trávení volného času i dobře dostupné sociální a zdravotní služby, spolupracujeme s neziskovým sektorem. Prostě si myslím, že se na Praze 6 - i díky rozumnému vedení radnice v posledních letech - žije dobře všem generacím. Samozřejmě mi vadí, že byla Praha 6 v posledních letech rozkopaná kvůli stavbě tunelu Blanka a metra A do Motola. Naštěstí obě stavby jdou do finále a lidé na „šestce" už budou mít klid.

S jakým programem se budete snažit oslovit voliče v blížících se komunálních volbách?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pavel jede na NATO. Komentátor ukázal, kdo mu k tomu pomohl

17:40 Pavel jede na NATO. Komentátor ukázal, kdo mu k tomu pomohl

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Petr Pavel chtěl na summit NATO, vláda ho v delegaci nechtěla. Pak …