Proti Zemanovi stojí soubor úchyláků, chytá se za hlavu zpěvák Nos. Topolánek? Stařeček gigolo, co svádí ženský kvůli penězům. A navíc srandovní

11.11.2017 10:36

ROZHOVOR Písničkář a učitel jógy Pepa Nos není příliš nadšen kandidaturou Mirka Topolánka na prezidenta republiky. „Topolánek je takový stařeček gigolo, který dělá vše pro to, aby svedl ženský, anebo aby z nich vysál peníze, anebo se jim zalíbil. Je to jeho povolání. A Topolánek má podobný charakter. Zato Miloš Zeman je úplně jiný...“ tvrdí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Nos je rád, jak dopadly sněmovní volby, neboť ihned po nich se prý změnily energie ve vzduchu a změnily se i nálady lidí. „Připomíná mi to dokonce pád bolševickýho režimu!“ říká mimo jiné.

Proti Zemanovi stojí soubor úchyláků, chytá se za hlavu zpěvák Nos. Topolánek?  Stařeček gigolo, co svádí ženský kvůli penězům. A navíc srandovní
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pepa Nos

Anketa

Má Zeman šanci vyhrát už v 1. kole?

90%
10%
hlasovalo: 19280 lidí

Čím dál více se hovoří o tom, jak je prezident Miloš Zeman nemocný, dokonce smrtelně. Brněnský radní za Žít Brno Svatopluk Bartík zveřejnil, že Zeman podle jeho „nejmenovaného zdroje“ trpí rakovinou a zbývá mu jen několik měsíců života. Následovala odmítavá reakce z Hradu. Dá se už dnes tipovat, že čím více se bude blížit prezidentská volba, tak tím více se budou objevovat takovéto zaručené zprávy o „nemocném“ Zemanovi?

Pokud to není pravda a mohou to potvrdit i doktoři, tak jsou to žalovatelné výroky. Jde o pomluvy a tam hrozí odnětí svobody až na jeden rok.

Debaty o zdravotním stavu Zemana oživily vzpomínky na choroby Václava Havla, které prodělal v prezidentském úřadu. A že jich je poměrně hodně! Třeba v roce 1996 po zápalu plic mu byla odstraněna polovina pravé plíce kvůli zhoubnému nádoru, což si následně vyžádalo dlouhou rekonvalescenci, kdy nemohl vykonávat své povinnosti. V dubnu 1998 se musel podrobit těžké operaci tlustého střeva...

Velice často se ale stává, že se nemocní lidé dožívají vysokého věku, než takzvaně ti zdraví. Ty tzv. zdravé může najednou skolit fatální stav, který se v něm kumuloval roky. Najednou přijde smrtka s kosou a je konec. Když je ale někdo podobně jako Zeman dlouhodobě sledován jen z toho důvodu, zda je nemocný nebo zdravý, tak to samozřejmě vždy zvyšuje spekulace. Takže šmírování Zemana a Havla – i když u Havla zpětně – nepokládám za tak významné. Je to jen pokus o to najít si hůl, jíž pak zbijeme Havla, či Zemana.

Důležité ale je, zda jsou ti chlapi schopni politicky myslet a rozhodovat, zda mají správný úsudek. Zda je bolí „někde za krkem“, to nic neznamená. Ti lidé jsou schopni přemýšlet a to je pro funkci hlavy státu rozhodující. Byli státnici, kteří vládli z invalidního vozíčku, ale dokud jim to myslelo, tak byli schopní vládnout. A to je celý! Až odumře mozek nějakou fatální příhodou, tak pak teprve není člověk schopen ničeho – tedy ani vládnout –, ale do té doby ano. A to se týká i Miloše Zemana.

Přejete si, aby Zeman vyhrál prezidentské volby?

Jde o to, jací jsou ti jeho protikandidáti. Nad nimi ale lze jen koulet očima! Miloš Zeman je prakticky v politice odjakživa, vyzná se a hlavně má velice jasný úsudek. A ve svých názorech je silný. Já jsem pro něj před lety hrál v Semaforu a už tehdy se mi líbil. Připadal mi jako my všichni, tedy jako běžní lidé. Kdežto ti jeho protikandidáti mi připadají jako soubor úchyláků. Naproti tomu Zeman hovoří o normálních přirozených věcech, které zajímají skoro všechny, takže to není jen hlava mentálně retardovaný elity!

Pokud jste se potkával se Zemanem už před lety v divadle, dokázal už tehdy zaujmout masy?

Samozřejmě! Od samého začátku, když vedl sociální demokracii, tak byl úžasnej! Kdyby nebyl, tak by ČSSD nevstala z mrtvých. Jen on ji dokázal vzkřísit. To, že teď šla ČSSD do kytek, tak to ani náhodou není vina Miloše Zemana, to je vina šílený hlouposti a mocichtivosti lidí.

Pepa Nos prezidenta rázně hájil v rádiu před kolegou písničkářem:

Takže jste i vy přesvědčen o tom, že v ČSSD vládne parta mocichtivých?

Jasně! Jakmile jsou politické strany u moci po dobu čtvrtstoletí, jako ODS a ČSSD, tak je jasné, že i kdyby nechtěly, tak že vytvoří mohutnou mafiánskou zločinnou gangsterskou síť. To je přirozený jev. Možnost nalézt do různých postů, do parlamentních funkcí, do výhodných funkcí přinášejících jakékoliv prebendy je pak jen toho všeho důsledkem.

Tyhle volby ale byly o tom, že ta dlouhodobá čtvrtstoletí trvající snaha vytvořit ještě větší a dokonalejší mafiánskou síť skončila. Lidi si totiž tech kmotrů všimli a už je nechtějí. Jestliže neexistují mechanismy, které by zabránily mocichtivosti, tak se pak ve společnosti vygenerují mimo jiné různé genocidní záležitosti, jako je třeba současný islám, anebo jako byla v minulosti nacistická či komunistická moc. Je třeba si uvědomit, že moc má neuvěřitelnou tendenci se rozpínat podobně jako vesmír, a je třeba to vzít vpotaz.

Dá se tedy říci, že ČSSD nyní ve volbách „dojela“ na podobný model „kmotrovské“ strany, jako byla kdysi ODS, a proto šla tato partaj ke dnu?

Ano, protože se dostala k moci. Ale jakmile se někdo dostane k moci, tak tzv. spí na vavřínech a pak si z lenosti nevšímá podvratné činnosti uvnitř. Proto se to následně začne hrotit. Ztráta 35 poslaneckých míst je docela fatální.

Proč si myslíte, že Miloš Zeman nepodlehl této „nemoci mocných“?

Protože je výjimečný. To je celý.

Kdysi se o něm říkalo, že nemá touhu shromažďovat bohatství...

Jinými slovy ale říkám to samé – on je výjimečný! Pánbůh zaplať za takové lidi!

Chci se vrátit k prezidentským kandidátům, o nichž jste tak nepěkně hovořil. Použil jste přitom slovo „úchyláci“ . Koho jste tím měl konkrétně na mysli?

Všechny. Já koulím očima, když je jen vidím a slyším. Pro mě mezi nimi není ani jeden člověk, který by vzbuzoval důvěru u normálních lidí. Myslím si, že dostanou jen minimum hlasů a Zeman to vyhraje s přehledem.

Ani Mirek Topolánek nemůže Zemana ohrozit?

Nemůže! Mirek Topolánek je takový stařeček gigolo! Takoví lidé můžou v politice zazářit krátkodobě, ale aby se znovu ucházeli o důležité křeslo? Já jsem tento týden dával otázky lidem – co vám zní líp? Prezident Nos, anebo prezident Topolánek? A odpovídali, že Nos, že prostě Topolánek jim jaksi nezní. Prezident Zeman zní, ale Topolánek ne, není to zvukomalebný. I kdyby se snažil sebevíc, tak se nehodí do čela státu. To je ale jen můj názor...

Topolánek ale tvrdí, že na to má a že to umí...

Tak v tom mu nefandím. Gigolo dělá vše pro to, aby svedl ženský, anebo aby z nich vysál peníze, anebo se jim zalíbil. Je to jeho povolání. A Topolánek má podle mě podobný charakter. Miloš Zeman je úplně jiný, nežli on, nevyhledává stejné věci jako on a dokonce ani není na ty prachy. Podle mě je Topolánek navíc ještě srandovní, legrační. A takového prezidenta bych rozhodně nechtěl!

Topolánek ale ve středu na přednášce s jinými prezidentskými kandidáty uvedl, že přestože jako premiér podepsal Lisabonskou smlouvu, tak i on vidí, že EU vykazuje v poslední době obrovské nedostatky. „Zejména nedostatek demokracie, protože když vidíte, jak se tam rozdělují funkce, tak ani vy nevěříte, že je to standardní nedostatek schopnosti řešit problémy,“ řekl a naznačoval přitom i neschopnost ze strany EU řešit migrační krizi. Přece jen – hájil by Česko vůči EU v té linii, jako to dělá Miloš Zeman?

Je samozřejmé, že jako zkušený politik použije argumentace, které se naučil z doby svého premiérování a myslí si, že to „zabere“. Ale problémem je, že dnes se v té argumentaci používají tak nesmyslné věci, že opakování a zdůrazňování téhož už nezabírá. Není to pak už argument, pokud mi rozumíte. Dnes rozhoduje „dlouhodobá firma“, která je solidní a má své jméno a svůj zvuk. A to platí na Miloše Zemana. Jenže Mirek Topolánek na nějakou dobu zmizel a teď se opět vynořil a chce zaujmout, podobně jako Paroubek. Ten taky chtěl znovu zaujmout, ale neprošlo mu to. Topolánkovi to také neprojde, i kdyby se snažil sebevíc. Najednou se vynořil a chce zase být slavný? Jenže lidi jako on nevědí, že dosáhnou slávy tehdy, když po tom nebudou toužit.

Takže si myslíte, že se Jiřímu Paroubkovi nepodaří „zachránit ČSSD“ od totálního pádu?

To už je ale vyřešený, oni ho v ČSSD mezi sebe nepřijmou. Já ale nevím, co by vlastně socany mohlo zachránit. Oni to totiž v té partaji tak rozčvachtali, že je z toho teď bezbřehá beztvará hmota a z ní se momentálně nedá stavět nic. Podle mě se to musí uložit stranou – minimálně na jedno volební období – a pak se uvidí. Ale v současné situaci je nezachrání nikdo. Chce to nějaký čas a pak možná...

Je něco, co vás na výsledku parlamentních voleb potěšilo?

Historie, která přijde, bude mluvit o období od prvního ledna 1993 až po 21. října 2017 jako o období „nezákonnosti“ a „zločinnosti“ režimu. Protože za tu dobu bylo zločinnosti dost a dost. Ale vyhlášením výsledku posledních voleb se změnily energie ve vzduchu, změnily se nálady lidí a najednou všechno dostalo jiný popud k existenci – jak vnitřní, tak vnější. A to je důležitý mezník, připomíná mi to dokonce pád bolševickýho režimu. Teď padlo cosi, co už v poslední fázi zhruba pěti let totálně zahnívalo a začalo to smrdět. Proto se to muselo odstranit, což se podařilo. No a teď fouká čerstvý vítr.

Hádám dobře, že ten „nový vítr“, který vás potěšil, je hnutí ANO a SPD Tomia Okamury?

Nejsou to jenom tyto dva subjekty, je tam spousta dalších aspektů. Že se třeba zmátořila ODS, která byla také na odpis, přišli na řadu i ti tajtrlíci Piráti... člověk i když nechce, tak je vidí na ráhně, kam patří. Přepadávání a vyvražďování posádek jiných lodí... I tak to ale u nich má punc novýho větru, který fouká, byť do pirátských plachet. U nich je to protimluv – jak piráti můžou vládnout společnosti, když je známe jako loupežníky a vrahy? Ale já to beru jako srandu, protože když v Česku není přítomný prvek legrace, tak pak to strašně zahnívá. Ale i přes toto vše máme díky nim změnu...

Naopak mě těší, že odešli takoví ti, kteří byli pro nás pilířem „totality 2“. Hovořím o těch, kteří ovládali pozice ve firmách, ve společnostech, rozhodovali o penězích. Je prostě dobře, že se rozhejbaly stojatý smrdutý vody v rybníce a zvedlo se stavidlo a připlula tam vlna čerstvý okysličený vody.

Co říkáte tomu, jak se politici dohadují o tom, kdo podpoří, nebo nepodpoří menšinovou vládu?

Je pravda, že ANO může vládnout samo, co by ne? Demokratické principy i tak budou zachované, protože budou mít proti sobě opozici. Není přece nikde psáno, že vítěz voleb k sobě musí nutně přijmout někoho z pole poražených. Pokud nikoho k sobě nepřijmou a budou se snažit vládnout sami, tak proč jim to zazlívat? Pokud se ale ti poražení domluví mezi sebou a vytvoří spolek, který bude mít převahu, tak pak je logické, že to vítěze voleb ohrozí. Ale domnívám se, že změť osmi dalších stran se nebude umět domluvit, jsou tam tak protichůdní lidé, kteří mnohdy ani nevědí co chtějí. Podle mne tak hrozbou pro ANO nejsou.

Vadí vám, že KSČM výměnou za zdanění církevních restitucí možná podpoří menšinový kabinet? A co váhající SPD?

To, co zemi neprospívá, tak to brzy odpadne. To, co je funkční, tak to přetrvává. Kdokoliv, kdo by chtěl s hnutím ANO společně a odpovědně vládnout, tak by zemi prospěl. Komunisti mají navíc zkušenosti s vládnutím – oni de facto jsou u moci i po „sameťáku“ a pořád mají významné posty a taky zkušenosti. Tak proč ne, pokud chtějí zemi prospět? SPD by také mohla být státotvorná strana...

Takže vám by nevadila jejich případná podpora?

Je třeba vzít v úvahu, že jsem člověk, který své ego odložil, takže pro mě není důležité, zda mi to vadí, nebo ne. Stát má fungovat ku prospěchu lidí a pakliže je tady šance, že tomu tak bude a že se nebude těch devět politických stran donekonečna hádat, tak pak to bude jen dobře. To pak může přinést i sílu pro to, aby se třeba Česká republika uměla ubránit zlu islámu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Olga Böhmová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Halíkovi b*bci. Křesťan Piráty nevolí.“ Kandidát Nerušil, terč petic, předložil návrhy. Soros, ČT, Orbánův zákon

4:43 „Halíkovi b*bci. Křesťan Piráty nevolí.“ Kandidát Nerušil, terč petic, předložil návrhy. Soros, ČT, Orbánův zákon

Když zástupce zahraničím financované neziskové organizace přijde do ČT či ČRo, bude povinně uvedeno,…