Rakouský Norbert Hofer toto PL řekl o Zemanovi, brexitu a spolupráci s ČR proti masové imigraci

20.06.2016 6:31

ROZHOVOR Ve Vídni se konalo v pátek setkání euroskeptické, vlastenecké a protiimigrační frakce Evropa národů a svobody, jejíž členem jsou mimo jiné rakouští Svobodní (FPÖ), francouzská Národní fronta Marine Le Penové, Svobodní Geerta Wilderse a od nás Okamurova SPD. Místopředseda rakouské dolní sněmovny a kandidát na prezidenta Norbert Hofer, kterému jen těsně uteklo vítězství v prezidentských volbách (kvůli pochybnostem ještě rozhodne soud), poskytl exkluzivní rozhovor ParlamentnímListům.cz.

Rakouský Norbert Hofer toto PL řekl o Zemanovi, brexitu a spolupráci s ČR proti masové imigraci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Norbert Hofer

Anketa

Kdo byl nejlepší ministr financí?

18%
7%
1%
2%
1%
1%
3%
0%
63%
hlasovalo: 8172 lidí

Domníváte se, že se Britové v referendu rozhodnou pro vystoupení z Evropské unie?

Může to být první krok, protože další země Evropské unie mohou o vypsání referenda a opuštění Evropské unie také začít uvažovat. Takže to pro Evropskou unii není jednoduchá záležitost. Ale pro nás v Rakousku by možná bylo lepší, kdyby Velká Británie setrvala v Evropské unii, protože je pro nás partnerem, který je kritický k současnému směru v Evropské unii. Čili to pro nás není tak jednoduché.

Myslíte si, že je správná myšlenka vypsat referendum v zemích napříč Evropskou unií, aby se lidé rozhodli, zda chtějí zůstat v Evropské unii?

Co jsem ve své prezidentské kampani lidem říkal, bylo, že pokud by do Evropské unie mělo vstoupit Turecko, tak bychom měli z Evropské unie vystoupit a zeptat se lidí v referendu. To samé platí i pro případ, pokud by Evropská unie byla ještě více centralistická a pokud by národní státy měly ještě méně suverenity, protože pak by to byla jiná Evropská unie než ta, které jsme se stali součástí.

Je zde silná skupina států Visegrádské čtyřky, které společně postupují proti masové imigraci a diktátu Evropské unie. Pokud byste se stal rakouským prezidentem, myslíte si, že by bylo pro Rakousko dobré, aby s touto skupinou spolupracovalo a připojilo se k ní ve spolupráci proti diktátu EU a kvótám EU na imigranty?

Musíme spolupracovat, protože to děláme pro budoucnost našich dětí. A pokud bych mohl být prezidentem Rakouska, dalo by to hodně naděje všem těmto dalším zemím. Opravdu hodně naděje.

Náš český prezident Miloš Zeman silně protestuje proti masové imigraci. Co si myslíte o našem prezidentu a jeho postoji?

To, co prosazuje, je správná cesta, protože masová imigrace by mohla zničit naše země. Kontrolovaná imigrace může být v pořádku, ale masová imigrace zničí vše.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Lukáš Petřík

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vakcíny? Jako když vaří žábu. Rakoviny, autoimunitní nemoci? Doktor Zlínský varuje, o tomto se zatím nemluví

11:14 Vakcíny? Jako když vaří žábu. Rakoviny, autoimunitní nemoci? Doktor Zlínský varuje, o tomto se zatím nemluví

„Myslel jsem si, že nám povinné očkování napaří dřív.“ Lékař Vladimír Zlínský a lídr kandidátky SPD …