Romský aktivista Holomek: Zeman se chce populisticky dostat na úroveň nejméně vzdělané části společnosti. Uprchlíky musíme přijmout

19.09.2015 12:51 | Zprávy
autor: David Daniel

POLOČAS MILOŠE ZEMANA Podle romského aktivisty Karla Holomka příchod uprchlíků k nám bude znamenat pestřejší společnost a směřování k multikulturnímu modelu. Kvótám by se podle Holomka Česká republika v rámci solidarity neměla bránit. A prezident Zeman? Ten prý důležité bitvy své prezidentské dráhy prohrál a teď si musí vylepšovat image v Rusku a Číně.

Romský aktivista Holomek: Zeman se chce populisticky dostat na úroveň nejméně vzdělané části společnosti. Uprchlíky musíme přijmout
Foto: Hans Štembera
Popisek: Fotokoláž.

Prezident Miloš Zeman má za sebou zhruba polovinu funkčního období. Bylo podle vás úspěšné?



Nepatřím k příznivcům Miloše Zemana, protože to, co jako prezident předvádí, je na hranici únosnosti. Celkem dobře rozumím tomu, proč to dělá, a chápu, že se chce populisticky dostat na úroveň té nejméně vzdělané části společnosti. To je totiž jeho příští elektorát a na to Zeman sází. Jsou mu přitom naprosto lhostejná lidská práva a dokumentuje to v Číně, v Rusku nebo svým vztahem k Putinovi. Kdyby měl být Miloš Zeman příští volební období opět prezidentem, byla by to pro mě velmi špatná zpráva. Zeman opravdu nepřispívá k propojování lidí ve společnosti a vůči Romům se dopustil několika trapných faux pas, která svědčí o tom, že buď nerozumí tomu, co se tady děje, o čemž pochybuji, anebo to dělá naschvál, aby si upevnil pozici u svých voličů.

Jak se s působením silného, přímo voleného prezidenta vyrovnává vláda?

Sociální demokracie se chová k Zemanovi servilně, ale naštěstí pokus o získání větší moci prezident díky obratnosti premiéra Sobotky prohrál. Také ministr Zaorálek dělá dobrou zahraniční politiku a tvrdě se vymezuje vůči Miloši Zemanovi, mezi řádky lze jasně číst: „Pozor, ty si můžeš mluvit, co chceš, ale rozhodovat budeme my – ministerstvo a vláda.“ Zeman to pochopil, a proto teď hledá „vylepšení“ image v Rusku a Číně. Po dvou a půl letech v úřadu Zeman boj doma prohrál a je otázka, jak se jeho přístup bude vyvíjet dál, je to ale jen prohraná bitva, ne válka.

Změna v pojetí lidských práv je u nás zdůvodňována ekonomickými zájmy…

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tomio Okamura byl položen dotaz

Proč jste na ministra nenavrhli někoho, kdo má české občanství?

Podle mě by to měla být jedna z hlavních podmínek a divím se, že není ze zákona, a že zrovna vy nevyberete někoho, kdo má naše občanství. Děkuji za odpověď. Bartošová

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Čistky? „Nic zvláštního.“ Diplomat vysvětlil, co všechno se bude muset napravit po Lipavském

11:35 Čistky? „Nic zvláštního.“ Diplomat vysvětlil, co všechno se bude muset napravit po Lipavském

Diplomat Jaroslav Knot nevidí žádný důvod ke znepokojení kvůli výměnám na ministerstvu zahraničí. „N…