Rozpad Ruska. Dopad na Čínu. Žáček a svět po válce: To zatím nepadlo

02.06.2022 9:48 | Rozhovor

„Od první minuty velmi výrazně pomáháme Ukrajině ustát ruskou agresi a obnovit svrchovanost a nezávislost. Je to jediná možnost pro celou střední a východní Evropu, aby se válka nerozšířila a nestali jsme se cílem šílené agrese také my,“ varuje Pavel Žáček (ODS), historik, poslanec a předseda bezpečnostního výboru. Podle něj by vydání jen části ukrajinského území Rusku potvrdilo zhroucení mezinárodního řádu a ruské vítězství.

Rozpad Ruska. Dopad na Čínu. Žáček a svět po válce: To zatím nepadlo
Foto: ODS
Popisek: Pavel Žáček

Henry Kissinger, bývalý ministr zahraničí USA, se nechal slyšet, že další prodlužování války by mohlo vést k destabilizaci světa a že by se Ukrajina měla vzdát části svého území. Například vrátit se do předválečného stavu – tedy kdy Rusko zabralo Krym. Co na jeho slova říkáte?

Já jsem přesvědčen, že destabilizace světa a světového řádu, budovaného na základě porážky nacismu v roce 1945 a dále aktualizovaného po roce 1989, respektive 1991 po rozpadu komunistického bloku a Sovětského svazu, nastala již prvního dne války. Obsese ruského diktátora Vladimira Putina nejen Ukrajinou, ale celým svobodným západním světem, neschopnost řešit vlastní problémy, a naopak jeho obava z úspěšné politické a ekonomické transformace okolních postsovětských zemí vedla až k šílené zločinné agresi proti svrchované, nezávislé a mírumilovné Ukrajině, kam vládce Kremlu sebevražedně poslal ozbrojené síly Ruské federace.

Jeho slova okamžitě spustila lavinu odpůrců, že se nenachází v roce 1938 a podobně. Kissingerovo vyjádření odmítl i ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Vyjednávání mezi Ruskem a Ukrajinou nicméně uvázlo na mrtvém bodě. Co by to zlomilo?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Zuzana Koulová

Co se tak nejednou stalo, že jste se musel omluvit s bezpečnostního výboru?

Na kterém se shodou okolností měla projednávat bitcoinová kauza a měly na něm být zveřejněny posudky a notářský zápis, což se nemohlo stát, protože pro neúčast vládních senátorů se vůbec neuskutečnil? Jak vám pak máme věřit, že to opravdu bude řádně projednáno, když to není poprvé, co jsou třeba sen...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Beztvarý Vystrčil, kreatura Němcová, fialový zločinec. Doubrava vzpomíná nejen na Senát

20:00 Beztvarý Vystrčil, kreatura Němcová, fialový zločinec. Doubrava vzpomíná nejen na Senát

„Napřed krade v prodejně rohlíky, potom se štěstím rozplývá, že může být v blízkosti, a dokonce si m…