Rusko je uměle živený strašák. Od Andreje Babiše zazněly na plná ústa zajímavé názory

31.08.2016 9:24 | Zprávy

ROZHOVOR „Ruský voják vyznává přibližně stejné hodnoty jako my a z válečného konfliktu má i podobnou hrůzu. Naopak pro muslimského fanatika je mučednická smrt víc než život. Koho se tedy máme bát?“ konstatuje poslanec a někdejší známý televizní moderátor Zdeněk Soukup (ANO). K současné bezpečnostní situaci v Evropě pak ještě dodává: „Zamlžuje se opravdový zdroj nebezpečí a tím je nekontrolovatelná islamizace Evropy a nevyzpytatelný postoj Turecka. Nestálo by za to najít v Rusku spíš spojence než nepřítele?“

Rusko je uměle živený strašák. Od Andreje Babiše zazněly na plná ústa zajímavé názory
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Na Rudém náměstí v Moskvě

Podle názorů některých politických komentátorů se bezpečnostní situace v Evropě stále zhoršuje. Média poukazují na poslední akce Ruska, které prověřuje nejrůznější domácí instituce, a to od bank přes různá ministerstva až k aktivním zálohám, jak by reagovaly v případě válečného stavu. Kreml také staví ploty s ostnatým drátem na hranici s Polskem. Turecko se vojensky pustilo nejen do Islámského státu, ale také do syrských Kurdů a vyhrožuje EU, že přestane zadržovat utečence do Evropy, pokud Brusel nezruší pro Ankaru vízovou povinnost. Sdílíte vy sám ohledně evropské bezpečnosti podobné obavy?

Obavy z ohrožení evropské bezpečnosti mám také. Rusko je uměle živený strašák. Říkáte, že média poukazují na příznaky nějakých příprav na válečný stav. Nedivím se tomu. Podle mne je to reakce na neustálé provokace ze strany některých evropských států a NATO. Proč je třeba přilévat olej do ohně pořádáním velkých cvičení na hranici Ruska? K čemu jsou demonstrační přejezdy vojenské techniky USA a NATO po silnicích ČR a dalších států, když je možné přemístit vojáky i techniku v tichosti po kolejích? K čemu pomůže dislokace jednotek NATO v Polsku, Bulharsku a dalších státech? Jenom se zamlžuje zdroj opravdového nebezpečí. Tím je nekontrolovatelná islamizace Evropy a nevyzpytatelný postoj Turecka. Ostatně, na blíž neidentifikované nebezpečí se připravuje i Německo. Mám na mysli výzvu Angely Merkelové, aby se obyvatelstvo předzásobilo na deset dní pro případ mimořádných událostí.

Ruský voják vyznává přibližně stejné hodnoty jako my. Z válečného konfliktu má stejnou hrůzu jako my. S radikalizovanou muslimskou komunitou má Rusko problémy srovnatelné s Francií anebo Belgií. Pro muslimského fanatika je mučednická smrt víc než život. Koho se tedy máme bát? A nestálo by za to najít v Rusku spíš spojence než nepřítele?

Jak vlastně hodnotíte současné aktivity Ruska, které se mimo jiné připravuje i na gigantické vojenské cvičení Kavkaz 2016. Máme ho skutečně považovat za reálné nebezpečí, jak o tom někdy hovoří čelná reprezentace NATO? A jak se díváte v této souvislosti na fakt, že ruský prezident Putin je v ČR podle tvrzení řady médií oblíbenější než německá kancléřka Merkelová?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jan Štěpán

Mgr. Renáta Zajíčková byl položen dotaz

Dozvěděla jsem se, že řešíte bezpečnost na školách

Zajímalo by mě, zda řešíte i šikanu mezi dětmi a fakt, že se třeba mladiství dopouští kolikrát i dost vážné trestné činnosti a to i na dospělých - třeba na učitelích, seniorech apod? Měla by se podle vás snížit hranice trestně právní odpovědnosti? A pomohlo by to podle vás vůbec? Kde je podle vás ch...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pavlův „výběr premiéra“: I kdyby ho volila celá planeta, pravomoci má stejné

4:44 Pavlův „výběr premiéra“: I kdyby ho volila celá planeta, pravomoci má stejné

Zeptali jsme se někdejšího právního poradce prezidenta ČR a ústavního právníka dr. Kuby na vyjádření…