ParlamentníListy.cz
» Aréna » Rozhovory » S Babišovými „odposlechy“ by vás soudce vyhodil. Dnes není problém vyrobit přiznání kohokoliv, že žere vlastní děti. Promlouvá bývalá ministryně spravedlnosti
S Babišovými „odposlechy“ by vás soudce vyhodil. Dnes není problém vyrobit přiznání kohokoliv, že žere vlastní děti. Promlouvá bývalá ministryně spravedlnosti
„Poradila bych chlapcům, aby si dali pár dní volna, odjeli na chatu, dobře se najedli, kvalitně pomilovali a chvíli mysleli na něco jiného,“ říká někdejší ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová k tomu, jak se chovají senátoři a také premiér Bohuslav Sobotka, kteří chtějí podat k Ústavnímu soudu tzv. kompetenční žalobu na prezidenta Miloše Zemana. A vůči poslancům, kteří ve středu exhibovali v Poslanecké sněmovně na konto Andreje Babiše, podotýká: „Odposlechy považuji za nezákonné a nemorální, a podobně soudím o každém, kdo jimi argumentuje, vydírá či se jimi jinak jakkoliv zabývá. Technicky dnes není problém vyrobit záznam libovolné osoby, která se na něm přizná k požírání vlastních dětí. Usnesení Poslanecké sněmovny, jež se opírá o odposlechy, je proto nepochopitelné.“
Foto:
Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka
Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...
Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
O tuto odpověď jste již vyjádřil(a) zájem. Děkujeme.