Sami si platy zvyšují, lidem peníze berou. To je Fialova vláda, krčí rameny Okamura

06.11.2022 19:52 | Rozhovor

Na půjčky ČEZu, na Ukrajinu, na to si Fialův kabinet peníze vždy najde. Občané jsou mu podle Tomio Okamury ale jedno, těm ministr Jurečka klidně seškrtá podporu v nezaměstnanosti. „Pětikoalice škodí této zemi a dělá z nás kolonii Washingtonu a Bruselu. Pokud vládu nezastavíme, přivede naši zemi a náš národ ke kolapsu a ke krachu a lidé budou v obrovské bídě,“ varuje předseda SPD.

Sami si platy zvyšují, lidem peníze berou. To je Fialova vláda, krčí rameny Okamura
Foto: Screen Facebook
Popisek: Tomio Okamura na debatě s pražskými občany

Vládní představitelé chtějí zvyšovat našim občanům daně, zvyšovat věk odchodu do důchodu a od ledna zdražit sociální služby pro naše seniory a zdravotně postižené občany. Je to podle vás správné řešení současné krizové situace země?

S takovým přístupem vládní pětikoalice zásadně nesouhlasím. Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) tento týden v sobotu v rozhovoru pro Lidové noviny řekl, že vláda bude chtít našim občanům zvýšit daně. A zvyšování věku odchodu do důchodu nad 65 let již otevřeně prosazuje nejen Jurečka, ale i předsedkyně Sněmovny a TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Premiér Petr Fiala z ODS s tím evidentně také souhlasí. Navíc k tomu Jurečka řekl, že od ledna vláda seniorům a zdravotně postiženým lidem zdraží pobytové, pečovatelské a terénní sociální služby například v domovech seniorů, pro zdravotně postižené občany a bude se to týkat i dovozu jídla či nákupu. To je pro SPD nepřijatelné.

Takže desítky miliard korun pro Ukrajince v České republice a další miliardy na Ukrajinu vláda má, ale na naše občany úplně kašle a ještě jim zvýší daně? To je opravdu na okamžitou demisi. A jak známo, Fialova vláda si dokonce pro Ukrajince minulý měsíc půjčila nejprve dalších deset miliard korun u banky s úrokem půl miliardy korun ročně. A následně vláda Petra Fialy odsouhlasila další peníze pro Ukrajinu. Ukrajina nově dostane pět miliard eur, na které si ale také musíme půjčit, protože je nemáme a český státní rozpočet je kvůli vládě totálně zadlužený, a za tuto půjčku se zaručí členské státy EU včetně České republiky!

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jakub Vosáhlo

Mgr. Petr Hladík byl položen dotaz

elektromobilita

Proč zrovna neziskovky?V rozpočtu je tolik peněz,že znovu bude státní rozpočet podporovat neziskovky. Ano,ať podporuje,ale jenom ty charitativní apod.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kauza bitcoin. Komentátor vytáhl na světlo, na co se zapomíná

18:21 Kauza bitcoin. Komentátor vytáhl na světlo, na co se zapomíná

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Komentátor Tomáš Vyoral pro ParlamentníListy.cz komentuje rozhodnut…