Šašci. Lži, kvákání, mlčte, nemohl už k tomu, co předvedli kolem Babiše, mlčet zkušený Vlk. Došlo i na Kalouska a vtip

29.11.2018 6:12

ROZHOVOR Vzhledem k malé znalosti cizích jazyků a celkovému nezájmu o svět většina lidí baští lež o tom, že ve vyspělém světě by ve vysoké ústavní funkci nemohla být trestně stíhaná osoba, a tak chodí s nadšením demonstrovat a fungují jako hloupé loutky. Publicista Václav Vlk starší na konkrétních případech ilustruje, kteří zahraniční politici byli ve stejné pozici jako český premiér Andrej Babiš. Tomu sice podle průzkumu nedůvěřuje 60 procent dotázaných, ale pozůstatkům „pravdy a lásky“ a „pražské kavárně“ nedůvěřuje podle výsledků voleb prakticky nikdo. Ze současné zoufalé plejády politiků není od již směšného a lidmi opovrhovaného Kalouska přes blátivého Fialu nikdo, kdo by předsedu hnutí ANO v čele vlády mohl nahradit.

Šašci. Lži, kvákání, mlčte, nemohl už k tomu, co předvedli kolem Babiše, mlčet zkušený Vlk. Došlo i na Kalouska a vtip
Foto: Archiv VV
Popisek: Publicista Václav Vlk s exprezidentem Václavem Klausem
reklama

Jaký význam mohlo mít nedávné hlasování o nedůvěře vládě? Bylo dobře, že opozice připomněla veřejnosti důvody, proč by premiérem neměl být Andrej Babiš, nebo šlo o ztrátu času, protože bylo jasné, že se potřebný počet hlasů nenajde?

A jaké že důvody? Tvrzení, že nikde „ve vyspělých státech“ by nemohla být předsedou vlády žalovaná osoba? Vzhledem k malé znalosti cizích jazyků a celkovému nezájmu o svět, z hlediska mnoha „polykačů senzací“, většina lidí baští tuto lež, chodí s nadšením demonstrovat a fungují jako hloupé loutky. Z hlavy jen: Silvio Berlusconi měl na krku celý hrozen žalob, stejně tak jako několik posledních hlav Izraele bylo vyšetřováno – Benjamin Netanjahu a Ehud Olmert. Vyšetřování, podávání žalob na hlavu státu je obzvláště populární také ve Francii. Tam měli oplétačky se soudy prezidenti Valery Giscard d'Estaing, Francois Mitterrand, Jacques Chirac a za údajné podvody ve výši dvaceti milionů eur také Sarkozy. Vyšetřován a obžalován je také Donald Trump. A dalo by se pokračovat. Nejsem fandou Babiše, ale tahle politicko-mediální hra probíhá v posledních desetiletích na mnoha místech na celém světě. Kdekdo – a nejen u nás – se pokouší odstranit nepohodlného politika pomocí mediálních skandálů, policie a určité části justice. Když to nejde udělat volbami. Opozice si ve frašce „pokus o svržení Babiše“ spíše ublížila. Její poslanci vypadali jako banda šašků spíše rozčilujících se a znechucujících lidi.

Fotogalerie: - Atomové zbraně v Brdech

​Nadace Železné opony uspořádala v objektu Javor 5...
Cestou do objektu Javor 51 byla zastávka v obci Mí...
Nutné očerstvení na cestě do objektu Javor 51
Nutné očerstvení na cestě do objektu Javor 51
Nutné očerstvení na cestě do objektu Javor 51
Vstupní brána do vojenského areálu v Brdech

Anketa

Který prezident České republiky byl prozatím nejlepší?

8%
7%
85%
hlasovalo: 25602 lidí

Přesto, mohla na té frašce, jak říkáte, některá z parlamentních stran u veřejnosti získat? Strany bývalého Demokratického bloku? Piráti? Tomio Okamura, který se nejprve postavil po bok jejich předsedů, ale později vysvětli, že SPD by jen chtěla ve vládě nahradit ČSSD? Nebo to dokonce prospělo Andreji Babišovi?

Výsledky ukazují, že by na tom mohli vydělat jen nové klony marxismu, a to Piráti a v budoucnu parta „pokrokářů“ z Prahy. Co se týče Babiše, po té přehlídce marnosti a nechutnosti spíše vrůstala nálada vyjádřená slovy jedné dámy: „ A tohle to chce vést stát místo sice pošpiněného, ale jinak akčního Babiše? Tihle trapní hoši? Bez programu, bez nápadů, jen takové kvákající cosi?“

Hlasování o nedůvěře vládě bylo vyústěním dění předchozích dvou týdnů, tedy zveřejněnou reportáží Sabiny Slonkové a Jiřího Kubíka o Andreji Babišovi mladším a akcemi k výročí 17. listopadu, které se proměnily v protesty proti Andreji Babišovi a prezidentu Miloši Zemanovi. Lze to chápat tak, že česká společnost je do značné míry opravdu aktivně naštvaná, nebo jde jen o akci části Pražanů, kteří slyší na výzvy Miroslava Kalouska a Miroslavy Němcové?

Lidi už jsou naštvaní, ani ale vlastně nevědí proč. Babiš je zástupný cíl. Včera to byl Zeman, předtím Klaus, jak jim to média předhodí. Lidé cítí velkou nejistotu z budoucnosti, v níž se invaze islámu stane reálným nebezpečím i pro nás. A také z pocitu, že se z Evropské unie stal čísi trójský kůň. Toužili jsme do Evropy a kreslili jsme si ji jako princeznu. A ona se z ní vyklubala stará čarodějnice.

Velkou „zásluhu“ na neklidu mají média. Nedávno je někdo přirovnal k francouzským médiím z doby aféry kapitána Alfreda Dreyfuse, kdy uměle vyprovokovala ve Francii bojovný antisemitismus a rozdělila společnost. Z důvodů zvýšení zisků, z vlastní ješitnosti a na přání některých finančních skupin. U nás výzva Kalouska a Němcové a akce party nýmandů pořádajících bůh ví, za čí peníze, propagandistický teátr zvaný „Milion chvilek pro demokracii“ umožnila mládeži zahrát si na revolucionáře. Hezky v bezpečí, si na pokyny placené klaky jít zařvat jakoby „bojová hesla“ s kreditkami v kapse a s hlavou bez existenčních starostí se „revolučně“ přidat k exhibici bezvýznamných anebo politicky „mrtvých koní“, jako je Miroslav Kalousek a další.

Andreji Babišovi se během uplynulých dvou týdnů dostalo nespočet výzev a vzkazů. „Ty bezectný a bezcitný dobytku,“ napsal mu prostřednictvím Twitteru právě Miroslav Kalousek v rámci kauzy Babišova nemocného syna. „Jste agent StB, podvodník a špatný otec,“ vzkázal premiérovi senátor Tomáš Goláň. Lze s těmito jadrnými výroky souhlasit?

V zásadě lze říci : „Kdybyste raději byli oba zticha, udělali byste líp!“ Angličan by to vyjádřil stručně: „Shut up!“

Premiér tvrdí, že si zlobu opozice vysloužil proto, že je jeho kabinet úspěšný. Chlubí se, že jeho vláda funguje, že nás v zahraničí výborně reprezentuje, že země prosperuje. Pokud odhlédneme od těch afér, má pravdu?

No, z pohledu velké části národa a z hlediska úspěšnosti by se dala použít citace ze starého slovenského vtipu: „Naozaj! Odtiaľto to tak vyzerá“. Kolik a jak by se komu mělo přidávat je sice diskutovanou otázkou, ale tvrzení: „Hlavně být slušně a čistě, i když chudě, oblečen, spořit, pracovat a čekat na štěstí“, jak doporučoval Kalousek s mnozí tzv. „pravicoví politici“, očividně k úspěchu příliš nevede. Máme se o mnoho a mnoho lépe než se měli rodiče mladých demonstrantů před rokem 89.

Ale pořád jsme na konci pelotonu, možná o nějakou pozici lépe. Ale peloton nám ujíždí. A kafe na benzínce v Německu nás pořád stojí to, co doma oběd. Na co jsou lidem kecy, jak naše ekonomika úžasně vzkvétá, když my osobně nevzkvétáme!

Už se naše noviny a hlavně Česká televize, největší informační kanál pro střední a starší generace, začíná podobat dobám, kdy Rudé právo hlásalo, kolik že jsme zase vyrobili navíc tun oceli a betonu, přičemž nebyl hajzlapír a pomeranče jen na Vánoce, a to kubánské. Nejedlé.

A tak Babiš říká to, co si všichni myslí: „Máme na víc, než dostáváme“. Na výplatní pásce i od Evropy. A navíc Babiš boduje odmítáním muslimských imigrantů, zjevnou nenáklonností k homosexuálnímu hnutí a všem těm genderům a LGBT, vzpíráním se mnoha nařízením z Bruselu a také tím, že dokáže s každým evropským potentátem mluvit jako rovný s rovným. Anebo to tak dokáže prezentovat. Drží veřejně s Polskem a Maďarskem a chápe těžkou situaci Slovenska. Zda a jak to bude úspěšné do budoucna, to se ukáže za deset let. Ale vždy je lepší být bohatý a zdravý než chudý a nemocný, že?! Jak se ukázalo, pouze spořením a pečlivou a usilovnou prací na cizím prostě nikdo nezbohatne. Jak já bych se radoval, kdyby tohle pochopili třeba v ODS a ČSSD! Nepochopí. Nemají čas. Jsou v zajetí „velikých myšlének“!

Když se věci uklidnily a objevil se dokument, který potvrzuje, že Andrej Babiš mladší se v roce 2015 pral s policií a tvrdil, že je George Clooney a Barack Obama, zdá se vysvětlení premiéra věrohodné? Neměl by i tak kvůli nedořešené kauze Čapí hnízdo odstoupit, nebo vytrvat, dokud ho političtí protivníci neporazí ve volbách, jak je vyzývá?

A on někde někdo odstupuje? On odstoupil Clinton? Nebo někdo jiný? Od dob Khola nikde nikdo! Po vražedné Angele si začali všichni setsakra dávat pozor! U nás se tahle finta, jak sejmout politického protivníka, používala, když jsme byli ještě úplně politicky naivní. Už jsem říkal, žaloba, u nás často a houfně zneužívaná, a to včetně soudních řízení, nemůže být relevantním důvodem. Obludná žaloba na Jiřího Čunka se ukázala jako předem připravený podvod za účasti policie a státních zástupců. Stejně tak případ Věry Jourové. Obludná záležitost byl případ Vladimíra Mlynáře, kdy byl z politiky záměrně „odstřelen“ nastupující talentovaný politik. A dokonce nesmyslně a obludně odsouzen nezapomenutelnou soudkyní Městského soudu v Praze Silvií Slepičkovou k nepodmíněnému trestu pět a půl roku vězení. A to jsme nezačali hovořit o kauze státního převratu za vlády Nečase. A tak bych mohl pokračovat. Kdyby každý politik, který se někomu nelíbí, měl ihned po mediální kampani anebo žalobě odstoupit, tak by tady vládli asi jen Ištván, Bradáčová a Šlachta. Jediní čistí.

Připomněl jste kauzy, které se už nezmiňují, nebo jen okrajově. Takže podle vás lidovci, TOP 09 a další by se na ně měli raději trochu rozpomenout, než se budou pouštět do dalších pokusů svrhnout stávající vládu?

Jak napsal Zdeněk Jemelík na Neviditelném psu v článku Úlety opozice: Zejména KDU-ČSL a TOP 09 vystupují jako mravokárci neoprávněně, protože jejich strany jsou odpovědné za nejbrutálnější zásah do nezávislého vyšetřování, ...ve věci Jiřího Čunka… Důkazní situace byla tak slabá, že Jiří Čunek by patrně dosáhl zprošťujícího rozsudku. Ale koaliční strana KDU-ČSL přesto vydírala předsedu vlády hrozbou, že odejde z vlády, pokud se Jiří Čunek bude muset dostavit před soud. Pokud chce někdo tvrdit, že není spojitost mezi vydíráním a podivným zastavením trestního stíhání Jiřího Čunka, sotva někoho přesvědčí o pravdivosti svého názoru. Nestydatý zásah do trestního řízení tehdy vyvolal obrovské pobouření veřejnosti a vypukla „válka žalobců“ a začalo se mluvit o „justiční mafii“. Ve všem tom fungoval dnešní předseda TOP 09, politizující advokátní koncipient Jiří Pospíšil jako capo di tutti capi „justiční mafie“… Dnes se Jiří Pospíšil staví do postavení jediného spravedlivého a strážce nestrannosti vyšetřování. Drzé čelo je lepší než poplužní dvůr.

Jiří Čunek

  • KDU-ČSL
  • ANO křesťanským hodnotám
  • senátor

Z právního hlediska, jak já si pamatuji od právních zkoušek na Institutu řízení, pro každý zločin musí být důkaz, že se vůbec nějaký zločin stal. Proto máme už od dob Římanů systém zvaný „corpus delicti“. Wikipedie říká: „Corpus delicti (z lat., doslovně tělo deliktu), neboli předmět doličný, je určitá věc důležitá pro trestní řízení. Slouží k prokázání toho, zda se opravdu stal skutek, v němž je spatřován daný trestný čin, jde tedy především o přímý důkazní prostředek“.

To myslíte i na kauzu s Čapím hnízdem a volání po odstoupení Andreje Babiše?

Zda je zločinem z hlediska „corpusu delicti“ porušení předpisů o dotacích v případě Čapího hnízda, to netuší, jak se ukázalo, ani evropský OLAF. Finta to byla, podvod možná, ale lidi na nějakých padesát milionů kašlou. Už téměř třicet let kolem sebe vidí, jak se za pomoci Evropské unie vyhazují miliardy na nesmyslná školení, cyklostezky na hlavních ulicích měst a tak dále. Dotace z Unie začíná být považováno obecně za nějakou lumpárnu, která je spíš je škodě než užitku.

Navíc, faktická škoda, která by mohla být trestná, tady vrácením dotace padesát milionů vlastně nevznikla. Není-li zločin, nemůže být trest. To, že si Evropská unie a hlavně naše policie a státní zástupci vymysleli teorii, že každé porušení předpisů je zločinem, a to bez ohledu na to, zda se vůbec dokáže, že se někde něco ztratilo, viz případ Rath či Parkanová, mě vede k myšlence, že by odstupovat neměl, Nejen on, ale nikdo, kdo je takto bez důkazu o zločinu obžalován. Stále marně čekám, kdy to policie a státní zástupci jednou tak přepísknou, že na ně někdo vlítne a zatne jim jejich mocenské choutky a podvodné hry. A že jich není málo. Třeba kdo dal Slonkové tip?

Tak na to vám neodpovím, ale spíš se zeptám, zda demokracii prospěla reportáž Slonkové a Kubíka? Je namístě je pochválit, nebo spíše kritizovat? Šlo v případě natočení rozhovoru s údajně psychicky nemocným Babišem mladším skrytou kamerou o narušení soukromí a překročení pomyslné čáry, za kterou se nechodí?

To je snad až nesmyslná otázka. Jak říká o věci zmiňovaný Zdeněk Jemelík: Hlavním cílem opozičních akcí je vytlačení Andreje Babiše z politického života navždy. Je to pochopitelné: je to výrazná osobnost s velkým vlivem na masy. Volební úspěch ANO 2011 je z velké části výsledkem jeho charismatického působení na voliče. Jeho odchod do ústraní by byl pro hnutí katastrofou. Na druhé straně Andrej Babiš si je jistě vědom svého osobního vlivu na volební úspěch svého hnutí a není ochoten nechat se připravit o plody svého úsilí. Tím ovšem bere na svá bedra kříž trojího souběžného zatížení: povinnostmi předsedy vlády a hnutí ANO 2011 a útrapami účastníka trestního řízení.

Slonková a Kubík, stejně tak jako Janek Kroupa jsou dezinformační pseudonovináři, pracující téměř vždy na něčí zakázku a ve spolupráci s orgány či lidmi, kteří mají k dispozici tajné dokumenty a informace a kteří ty informace záměrně s nějakým účelem pouští do médií a vyvolávají pak mezi lidmi hysterii, což má následně politické dopady.

No ale vámi zmiňovaný Janek Kroupa se před pár dny ohradil proti tomu, že je mu přičítána vina za uvěznění Věry Jourové. Zaznamenal jste to?

Připomněl bych jen, že v kauze Jourová nejprve na Nově běžela reportáž Janka Kroupy točená skrytou kamerou, která na podzim 2006 vyvrcholila zatčením Péti, Doležela, Jourové a úředníka z rezortu zemědělství. Jourová se nakonec nějak z té snůšky lží a podvodů, ve kterých byla zapojena policie, státní zástupci i soudci, nějak vykoupila a následně dostala jako „držhubné“ trafiku v Bruselu. Tito lidé – Slonková a Kubík – jsou morálně stejní jako ti, co psali v padesátých letech v době procesů v novinách o mém otci, že je nutno jej pověsit, neboť prý patří všem zrádcovským „psům psí smrt“. Či o nás v Chartě 77 sepisovali litanie jako o „zrádcích a zaprodancích“. Hlavně by tu vámi zmiňovanou „čáru“ měl stanovit Parlament, jako je tomu třeba ve Švýcarsku anebo v Kanadě. A pojmenovat takovéto jednání jako trestný čin. A soudy by měly konat. To je jediné řešení. Co si myslí lidé o činnosti dvojice Slonková–Kubík si lze najít na diskuzi k jejich „investigativnímu seriálu“ Zvláštní vyšetřování.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy vystoupil v rámci jednoho diskuzního panelu k výročí 17. listopadu komunistický generál Alojz Lorenc. V České republice byl odsouzen na čtyři roky, před rozsudkem ovšem utekl na Slovensko, kde dostal podmínku. Dá se i diskuze s ním považovat za prospěšnou, nebo některé osoby do veřejného prostoru prostě nepatří, jak poukazoval další z hostů, reportér České televize Marek Wollner?

Anketa

Která strana izraelsko-palestinského konfliktu má větší díl vašich sympatií?

86%
hlasovalo: 9877 lidí
Budeme-li zakazovat poražené straně, aby mohla vyjádřit své názory, ublížíme tím jen sobě. To neznamená, jak řekl Jean-Paul Sartre, že spravedlnost je to, že dáme čas mluvit deset minut pro Hitlera a deset minut pro židy. Budou-li novináři a politologové a podobní připraveni na takovouto diskuzi a bude-li na ní postupně připravena i společnost, nebudeme tak ovladatelní.

Generál Lorenc není masový vrah, je to normalizační policista, či lépe řečeno příslušník orgánů státní bezpečnosti, se kterou jsem měl mnoho nepříjemných kontaktů – výslechy, zatčení, dohled a tak dále. O to by mělo být užitečnější jej vyslechnout a diskutovat s ním. Lorenc nebyl Berija, který vraždil lidi po desetitisících. Do pořadu „Máte slovo“ bych jej jistě nepozval, ale na Fakultu sociálních věd anebo na jiné fakulty, odkud pak vycházejí budoucí policisté a diplomaté, tam jistě. Tak jako tyto lidi vytěžoval a někdy dokonce používal třeba Sovětský svaz jako v případě polního maršála Pauluse. Ten od roku 1954 působil jako ředitel vědecké instituce pro výzkum válečných dějin a vyučoval vojenské umění na Vysoké policejní škole v Drážďanech. A USA využívali naše přeběhlíky a po listopadu v byznysu vysoké komunistické funkcionáře. On se Lorence pan Wollner bojí, protože velká část jeho „pořadů“ by pod profesionálním rozborem neobstála? A StB měla kvalitní „rozboráře“.

Jaké další pokračování honu na premiéra Andreje Babiše tedy očekáváte?

Babiš je drsný podnikatel, s mnohdy nevybíravými způsoby, To ovšem byli Baťa a Emil Škoda taky. Údajně je 60 procent lidí proti Babišovi a nedůvěřuje mu. Ale pozůstatkům „pravdy a lásky“ a „pražské kavárně“ nedůvěřuje podle výsledků voleb prakticky nikdo. Podívejte se na výsledky TOP 09, Starostů a KDU-ČSL. Plno lidí si myslí a řeknou vám, že Babiš je sice možná pěkný pacholek, ale je to pacholek NÁŠ! A ne Bruselu, ani neziskovek a LGBT, ani Sorose. To je to, co lidi zajímá. Pochopí-li Babiš, že „zaklekávání“ na firmy a veřejné vytahování jakýchsi materiálů na toho či onoho není cesta k vítězství, má šanci vyhrát.

Jinak z té zoufalé plejády politiků nevidí lid nikoho schopného. Od již směšného a lidmi opovrhovaného Kalouska, přes blátivého Fialu, který si hraje na skálu a působí spíše jako tvaroh, jehož ODS nahnal o volbách polovičku hlasů Klaus junior.

Relativní úspěch má neomarxista Bartoš .Ale jen to ne! Muž tak milující dozor nad každým a vším, plný chtivosti mít možnost vlézt každému do peněženky i do postele. A kdo nebude poslouchat, toho zavřít, jak veřejně napsal na svůj volební autobus. A lidi mu dali hlasy jako kdysi Klémovi, když říkal, že podle vzoru bolševiků demokracii zakroutí krkem. A lidi nevěřili. A on jim těmi krky zakroutil.

Bartoš žádá: Pusťte nás na ně. A ve skutečnosti říká: pusťte mě, abych mohl vlítnout na vás.

A jen aby ti mladí rozhořčení demonstranti, všichni se státním zdravotním pojištěním, studující na vysokých školách bez školného, a různí rádoby intoši, živící se pohodlně a dobře v dobách plné zaměstnanosti v různých neziskovkách a v myšlenkových trustech, ještě jednou hořce neplakali: „Zlatý Babiš a jeho časy!“ A to jsem Babiše fakt nikdy nevolil!!!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Jiří Hroník
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čarnogurský: Jedině Rusko může zničit Ameriku.  Putin a dnešek? Vidím to jinak

7:27 Čarnogurský: Jedině Rusko může zničit Ameriku. Putin a dnešek? Vidím to jinak

Údajný „Putinův palác“ postavili pro vládce Ruska oligarchové, ale on tento dar nepřijal, říká někde…