Senátor Doubrava: Sto hoven a další liberální fašisty nikdo nepřesvědčí, že jsou tupí. Před soudem by jejich blbost jen dostala publicitu

20.11.2016 19:43

ROZHOVOR Senátora Jaroslava Doubravu nemůže nikdo podezírat, že by byl odpůrcem prezidenta Zemana, přesto by, pokud by návrh prošel do senátu, nehlasoval pro zavedení trestného činu hanobení prezidenta republiky. Nevěří totiž v to, že by některé skupiny bylo možné kultivovat, jak si předkladatelé kladou za cíl. Jen by dostali prostor dát znovu průchod svému exhibicionismu před soudem.

Senátor Doubrava: Sto hoven a další liberální fašisty nikdo nepřesvědčí, že jsou tupí. Před soudem by jejich blbost jen dostala publicitu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Doubrava

Anketa

Kdybyste mohli po odstoupení Gustáva Husáka říct, koho si přejete za prezidenta republiky, kdo by to byl?

hlasovalo: 13469 lidí

V týdnu vyvolala rozruch iniciativa skupiny poslanců zavést do trestního zákoníku trestný čin hanobení hlavy státu. Pokud by tento návrh prošel do senátu, hlasoval byste pro něj?

Jednoduchá odpověď. Nehlasoval.

Myslíte si, že je třeba chránit prezidentovu důstojnost trestním právem, že neexistují mírnější cesty?

Oprávněná kritika je normální. Nevybíravé útoky jsou ostudou toho, kdo je říká, a ostatní občané poznají, kdo je hlupákem. Navíc si myslím, že dnešním právem je možné toto chránit. Jen musí být vůle tuto ochranu použít.

Ambicí návrhu je podle důvodové zprávy „vychovávat veřejnost“ a kultivovat veřejnou debatu. Myslíte si, že je šance, že se podaří tímto způsobem kultivovat i skupiny typu Ztohoven, Žít Brno nebo Pražský Majdan?

To je nesmysl. Pokud si lidé něco umanou, udělají to. Hysterici typu Sto hoven, to jsou prostě liberální fašisti, kteří jsou schopni všeho. Takové osoby nepřesvědčí nic a nikdo, že nejsou geniální, ale řádně tupí. Jsem přesvědčen, že podobná tupost, jakou předvedli s prezidentskou vlajkou a trenýrkami v jejich vzorové zemi, Americe, skončilo jejich smrtí sestřelením ze střechy. Zaslouženě!

Nemáte obavy, že by tato úprava včetně toho, že by s případnými pachateli probíhal veřejný soud, jejich popularitě mezi určitými vrstvami spíše prospěla? Mohli by se prezentovat jako mučedníci, a je dost známých případů, že se soudní síň stala spíše politickou tribunou, třeba jako v případě Ukrajinky Savčenkové…

Ano, komedie tohoto typu by jejich blbosti dodaly jenom publicity. Ostatně zmíněná Savčenková vystupovala, jako by si byla jistá, že jí v podstatě nic nehrozí. Informace, které o ní chodily po internetu, ale svědčily o tom, že by si velmi tvrdý trest zasloužila.

Naděžda Savčenková před soudem:

Tento návrh, který přišel pár dní před 17. listopadem, aktivizoval řadu prezidentových odpůrců. Jak jste vnímal letošní oslavy tohoto výročí?

Jsou na stejném principu jako chování fanoušků před a po mistrovských zápasech ve fotbale či hokeji. Prostě emocionální amok. Nicméně studenti na Albertově se ukázali v pravém světle. Dokonce prý pro ně ani naše hymna nebyla důvodem k trochu důstojnému chování se. Prý to byli studenti jistého pana Putny. Skvělý vzor, skvělý vychovatel!

Na Václavském náměstí při těchto oslavách recitoval textař Jiří Dědeček do mikrofonu báseň Sedí prase na Hradě. Mělo by podle vás být právě takové „dílo“ postihováno podle navrhovaného paragrafu hanobení prezidenta republiky?

Myslím, že samotné recitování „díla“ ukázalo, že Dědeček je praidiot. Zapšklý hysterik. Autor se potrestal již tím, že takovou hovadinu veřejně přednášel. Prý psáno stojí „ Blahoslaven budiž chudý duchem“ nebo tak nějak. V tomto případě to sedí do posledního písmene.

PŘEČTĚTE SI O CELÉ SHOW NA VÁCLAVSKÉM NÁMĚSTÍ.

Letos současně zažíváme „Rok Václava Havla“, který má vyvrcholit v prosinci při pátém výročí jeho úmrtí. Jak na vás zatím působí tyto snahy Havlových pokračovatelů udržovat jeho odkaz?

Jaký odkaz? O žádném nevím. Jenom kupa žvástů, přičemž realita byla a je a bude úplně jiná. Byl to jenom maskot západních politiků. Byl jako stroj na popcorn. Na povel ze sebe sypal obecné pseudohumanistické kecy. Byl to člověk, který mi už za vyjadřování nestojí. Můj názor na něj je dostatečně známý a já nemám nejmenší důvod na svém názoru cokoli měnit. Přečtěte si soubor nazvaný „Občan Havel“ a pochopíte.

Prezident Miloš Zeman vyjádřil velkou radost ze zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem a dodal, že mu bylo ctí, když jej nazývali „českým Trumpem“. Sdílíte tuto jeho radost?

Občan Zeman je nenáviděný takzvanou kavárnou, protože nastavuje těmto lidem zrcadlo jejich blbosti. S Trumpem mají víceméně společnou metodu, jak média dloubat do oka. Dovolím si citovat z Ústeckého deníku 19. listopadu, z úvahy na „trumpologické“ téma, které napsal publicista, novinář a spisovatel, redaktor regionálního Deníku František Roček: „Trumpovo chování se spíše blíží k liberálním demokratům než ke žlučovitým republikánům. Jeho názory nikdy nebyly extrémní. Je to jenom notorický provokatér a hráč s lidskou ješitností. Při prezidentských volbách si vystřelil z demokratů i republikánů. Proliberální média ho ignorovala.“

Proto Trump zvolil to, čemu nemohou média odolat. Vše, co říkal, bylo provokativní, i jmenovitě urážel jednotlivá média a osoby. Vyhrožoval tím, co by mohl, až tam bude. Ač ho média nesnášela, musela ho poslušně denně pouštět do mediální arény. Čtenáři a diváci chtěli nové zážitky z pokračování Trumpovy show. Kdyby se snažil Trump vystupovat jedovatě, ale uměřeně a la Clintonová, mediální říše by o něho ani nezavadila. Čtenáře a diváky by seriózností nezaujal.“

Proti Trumpovu zvolení protestují v ulicích USA lidé, které organizují neziskovky miliardáře George Sorose, tohoto „krále neziskovek“, který podle některých spekulací stál i za sérií „barevných revolucí“ v čele s ukrajinským Majdanem. Překvapilo vás to?

Nepřekvapilo. Pokud existují nějaká spiknutí, tak horší než CIA jsou fašističtí sluníčkáři typu Soros. Jsou stejně nebezpeční jako podnikatelské korporace brutálně vysávající lidi, které po světě zaměstnávají. Přiznám se, že se vážně obávám, že dodrží-li Trump své volební sliby, a já myslím, že dodrží, aby v zemi, kde demokracii vydávají za vzor ctnosti, nedostali nápad a nezhlédli se v řešení, jaké zvolili v případě bratrů Kennedyů.

O ROLI GEORGE SOROSE SI PŘEČTĚTE ZDE.

Je zřejmé, že elity jsou po vítězství Trumpa dost překvapené. Příznačné bylo v tomto směru například vystoupení Madeleine Albrightové s Michaelem Žantovským před pražskými studenty. Mají tito lidé podle vás nyní důvod k obavám?

Ta ženská je prototypem zkaženosti. Její obavy jsou k smíchu. Pochybuji, že ji nechá Trump popravit, i když by si to zasloužila. Albrightová je zlá, nebezpečná ženská, když řeknu demokratický mafián, znamená to člověka, který pomáhá zbrojnímu průmyslu a korporacím, které při změnách ve světě se specializují na oficiálně zákonné krádeže tamního majetku – firem i surovin. V souvislosti s Albrightovou je nutné poukázat na její zločineckou roli v průběhu bosenské války a v době krize v Kosovu rozpoutané kosovsko-albánskými mafiány, neméně odporné jsou i její podnikatelské aktivity v rozparcelovaném Kosovu. Tato ženská se také podílela na realizaci embarga vůči Iráku, které nezasáhlo vedoucí špičky stále, ale prosté lidi a vedlo ke smrti statisíců předčasně zemřelých iráckých dětí.

Madeleine Albrightová před studenty tři dny po porážce Clintonové:

Jiný příklad: Ve druhé polovině 90. let vrcholila kampaň turecké armády namířená proti Kurdům, kteří chtějí konečně mít velkou autonomii nebo vlastní stát. Turecká armáda na to odpověděla rabováním, masakry civilistů, znásilňováním. To vše s diplomatickým krytím Clintonovy administrativy, tedy i s pomocí Albrightové. Havlův odkaz milující američtí demokraté tehdy posílali Turecku zbraně v hodnotě 800 milionů dolarů ročně.

Oceňuji, že po Madeleine Korbelové Albrightové hodili v březnu 2000 čeští studenti na Masarykově univerzitě smradlavá vejce poté, co zde převzala od akademických patolízalů Velkou zlatou medaili za „přínos světové diplomacii“.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Jakub Vosáhlo

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vědomá likvidace v EU. Větru neporučili, říká Šichtařová. A už je problém

17:13 Vědomá likvidace v EU. Větru neporučili, říká Šichtařová. A už je problém

INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Ceny plynu a elektřiny dosáhly v Evropě nových rekordů. „Pokud nyní bud…