Senátor z továrny: Všichni tu chtějí dělat v kancelářích, rukama nikdo

20.02.2019 4:43

ROZHOVOR „Určité skupiny obyvatelstva ČR mají velké množství dětí, i když žádný příjem kromě sociálních dávek nemají. Viktor Orbán ‚šlápl vedle‘,“ komentuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz návrh maďarského premiéra o tom, aby matky se čtyřmi dětmi a více byly osvobozeny od daně z příjmu, a zda by uvítal podobný krok i u nás senátor za Jablonecko Jaroslav Zeman (ODS). Ke zdrcující kritice devadesátých let, které pronesl český premiér Andrej Babiš na sněmu hnutí ANO, uvádí: „Neviděl bych to tak černě. Stačí, aby se pan premiér podíval na své rodné Slovensko, co tam se dělo…“

Senátor z továrny: Všichni tu chtějí dělat v kancelářích, rukama nikdo
Foto: Hans Štembera
Popisek: 5. celostátní sněm Hnutí ANO
reklama

Anketa

Andrej Babiš chce být premiérem až do roku 2025. Přejete si, aby se mu to splnilo?

hlasovalo: 12099 lidí

Premiér Andrej Babiš na 5. sněmu hnutí ANO uvedl, že by chtěl být premiérem do roku 2025. Jak se vám tato myšlenka zamlouvá? 

Premiér může říkat, co by rád, ale vše záleží na voličích.

Babiš obsáhle kritizoval 90. léta. Šlo prý o dobu, kdy naší zemi vznikly „nezvratné škody“, kdy si ODS „nakradla miliardy“ a „ničila celý demokratický systém“. Co na takovéto hodnocení této doby říkáte?

Neviděl bych to tak černě. Stačí, aby se pan premiér podíval na své rodné Slovensko, co tam se dělo...

Návrh skupiny poslanců kolem Václava Klause mladšího ohledně mazání příspěvků na sociálních sítích neuspěl u Ministerstva spravedlnosti. Resort doporučil návrh neschválit. Jak se na Klausův návrh díváte vy?

V tomto případě bych podpořil návrh Václava Klause mladšího.

Europoslankyně Michaela Šojdrová přivezla seznam 14 dětí. Premiér Andrej Babiš se již dříve vyjádřil ke snahám Šojdrové zamítavě. Měli bychom tyto děti přijmout? Pomohla Michaela Šojdrová myšlence pomoci uprchlíkům, nebo jí spíše uškodila?

Je to předvolební tah před volbami do Evropského parlamentu.

Prezident hospodářské komory Vladimír Dlouhý říkal, že máme příliš mnoho vysokoškoláků, antropologů a filozofů, a nikomu se moc nechce studovat řemeslnické profese. Ztotožňujete se s těmito pohledy? Jak by ČR měla postupovat, aby řemesla oživila?

Má svatou pravdu. Všichni by chtěli pracovat v kancelářích, a nikdo rukama. Je to dané také tím, že i děti se čtyřkami na vysvědčení se dostanou na střední školy. Vůbec by neměly dostat šanci se tam hlásit. Dříve to tak bylo a myslím, že to bylo v pořádku. Nyní nemáme profese, které jsou nejvíce potřeba, ty řemeslnické. Pak nám nezbývá otevřít pracovní trh z Ukrajiny, čemuž brání ČSSD.

Miliardář a filantrop George Soros si postěžoval, že EU se hroutí jako SSSR v roce 1991 a že „politbyro“ jen vydává zbytečné příkazy. Je jeho hodnocení trefné? Nebo za to mohou právě lidé, jako je on?

V hodnocení Evropské unie má George Soros pravdu.

Maďarský premiér Viktor Orbán navrhl, aby matky se 4 a více dětmi byly doživotně osvobozeny od daně z příjmu. Uvítal byste podobný krok u nás? Byl by alespoň částečným řešením nízké porodnosti? Jak motivovat mladé k tomu, aby měli více dětí?

Určité skupiny obyvatelstva ČR mají velké množství dětí, i když žádný příjem kromě sociálních dávek nemají. Viktor Orbán „šlápl vedle“.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Oldřich Szaban
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vládo, neskákat, jak píská mediokracie! Soros, Gates… Ekonom Ševčík se rozjel

19:50 Vládo, neskákat, jak píská mediokracie! Soros, Gates… Ekonom Ševčík se rozjel

ROZHOVOR „Peníze nelze tisknout do nekonečna. Po určitém čase může dojít ke zhroucení celého ekonomi…