Prezident Miloš Zeman byl pozván do Bílého domu. Jak v tom světle vypadají nářky různých analytiků, že Zeman nás vytrhává ze Západu, že ohrožuje naše spojenecké svazky a na Západě ho neberou vážně? O čem tento krok svědčí?
Zemana nekritizují analytici, ale idioti. Protože jenom idioti mohou racionální upozornění prezidenta brát jako něco proti našim spojeneckým svazkům. Zeman kritizoval vždy racionálně a upozorňoval na různé formy hloupého vlezdo… Navíc to vidím jako těžkou ránu do plánů našich slavných sluníčkářů. Tou ostatně už bylo zvolení Trumpa.
Prezidentu Miloši Zemanovi poklesla v polovině listopadu důvěra o osm procentních bodů, má o procento víc odpůrců než příznivců. Je to kauzou Brady, způsobem informování v médiích, jinými kroky prezidenta, nebo jen únavou ze Zemana?
Průzkum důvěry je podobný jako hodnocení počasí. Jedná se o okamžité tendence, nic více. Proto průzkumy jsou v podstatě bezcenné. K tomu účelu byla vyvolána celá kauza strýčka, co nakonec strýčkem není, Bradyho. V tuto chvíli se mi opět vtírá podivná otázka o úloze, kterou v celé kauze sehrál Jindřich Forejt. Stále mi nejde do hlavy jeho telefonování Bradymu. Proč, z čího popudu a s jakým cílem? Na předání jednoho z nejvyšších státních vyznamenání se přece nezve telefonem. Navíc, jestliže se stavěl do takové pozice znalce protokolu, pak přece musel vědět, že bez souhlasu kanadských úřadů by vyznamenání dostat nemohl. Ostatně jeho odstoupení o ledasčem napovídá. Nebyl by konečně čas, aby vyšel s pravdou ven?
Naposledy zvedla důvěru v prezidenta Miloše Zemana migrační krize. Najde se i tentokrát něco?

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Daniela Černá