Slovensko: Bruselští komsomolci pár dní před volbami zázračně v čele. Tady něco smrdí, a ne poprvé, podotýká vědec

Spustit čtení článku

Tato funkce je dostupná jen pro přihlášené uživatele s aktivním předplatným typu Lepší čtení a vyšší. Předplatné i Prémiové body PL můžete získat i zdarma, přečtěte sí více v tomto článku.

28.09.2023 20:02 | Rozhovor

Základním tématem sobotních předčasných voleb na Slovensku je obava o životní úroveň, neboť vládnutí předchozího vítěze a následně premiéra Igora Matoviče zadlužilo zemi skutečně dramaticky. Podle průzkumů patří mezi hlavní favority Progresívní Slovensko europoslance Michala Šimečky z rodinného politickému klanu, jemuž oponuje hlavně Smer Roberta Fica. „Ale přidávají se i Hlas a Sme rodina v obavě, že tito bruselští komsomolci popřou demokratické principy státu,“ upozorňuje pro ParlamentníListy.cz slovenský přírodovědec a publicista Gustáv Murín.

Slovensko: Bruselští komsomolci pár dní před volbami zázračně v čele. Tady něco smrdí, a ne poprvé, podotýká vědec
Foto: Archiv GM
Popisek: RNDr. Gustáv Murín, CSc., slovenský přírodovědec, spisovatel a publicista

V českých mainstreamových médiích se lze dočíst, že se Slováci bojí výsledků voleb. Provází tedy předvolební atmosféru strach? Jak ji vnímáte vy a jaké nálady jsou ve společnosti pozorovatelné?

Základní „frontová linie“ se vede mezi ultra-extrémisty z Progresivního Slovenska v čele se Šimečkou nejmladším, který patří do rodinného politického klanu, který už přes tři generace vyznává jen jednu pravdu a popírá tak svobodu názoru. Paradoxně tzv. sjednocené národní síly, které by měly být v této první linii, jsou zoufale roztříštěné a tedy bez volebního „výtlaku“. Šimečkům tedy oponuje hlavně Smer, ale přidávají se i Hlas a Sme rodina v obavě, že tito bruselští komsomolci popřou demokratické principy státu. Vždyť už dnes je vidět evidentní manipulování s předvolebními preferencemi, které je tlačí dokonce do čela průzkumů, ale jejich prezentace po městech mají nulovou účast. Něco tady smrdí...

Obavy z výsledku voleb se tedy mohou projevovat v „cinknutých“ výsledcích průzkumů?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jiří Hroník

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

je v zájmu Bruselu, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuse8cc1c64ee4703e5406b51e7eb23e936f68e014b419b213a802 , 29.09.2023 10:46:16
aby se na Slovensku lhalo. Média jsou podplacena a propagují Brusel. Pokud Fico myslí své sliby vážně, Slovákům ho přeji. Bude jistě lepší než Fiala v Česku.

|  6 |  0

Další články z rubriky

„Zablokujeme Prahu, že se nestačíte divit. Už toho máme dost,“ varuje předák taxikářů

14:52 „Zablokujeme Prahu, že se nestačíte divit. Už toho máme dost,“ varuje předák taxikářů

„Na celý ten zparchantělý systém tlačíme průběžně. Jenže úředníci si to přehazují pořád jako horký b…