Sobotka je úplně mimo, z jakékoliv firmy už by dávno letěl. Rychle pryč z té Unie hrobníka Junckera. Není pravda, že na ní vyděláváme, to leda Babiš. Půlnoční nálož Tomio Okamury

18.09.2016 0:01

PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Neuvěřitelná drzost. Zničil, na co sáhl. Za hrobníka EU, který by „měl okamžitě odejít a ne vymýšlet další hlouposti,“ považuje šéf SPD Tomio Okamura předsedu Evropské komise Jeana-Clauda Junckera. V půlnočním rozhovoru pro ParlamentniListy.cz pak setřel i české politiky a ukázal na ty, kteří podle něj „blábolům“ Junckera tleskají: „Je to například pan Telička z hnutí ANO, europoslanec, a samozřejmě také premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka, kteří panu Junckerovi a Evropské komisi jenom servilně lezou do pozadí.“ Společnou evropskou armádu označil Okamura za nesmyl a popsal i to, jak na nás vydělávají země západní Evropy.

Sobotka je úplně mimo, z jakékoliv firmy už by dávno letěl. Rychle pryč z té Unie hrobníka Junckera. Není pravda, že na ní vyděláváme, to leda Babiš. Půlnoční nálož Tomio Okamury
Foto: Daniela Černá
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura na besedě s občany v obci Vyšní Lhoty
reklama

Co obvykle děláte v sobotu touto dobou?

Už od začátku července jsem do noci na volební kampani. Minulou sobotu jsem byl do dvou do rána ve Velkých Bílovicích na jižní Moravě, kde se chystaly slavnosti, tak jsem si tam povídal s občany. A dnes jsem na vinobraní ve Znojmě, takže si povídáme a poslouchám podněty místních lidí.

Když se vrátíme k událostem téměř uplynulého týdne. Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker uvedl před europoslanci ve Štrasburku, že Evropská unie není v nejlepší formě a že jsme v existenciální krizi. Problémy podle něj vytváří populismus a velké nacionální zájmy. Zmínil i to, že Brexit Unii neohrozil, ale říká, že následujících dvanáct měsíců bude velmi podstatné období pro další vývoj. Co vy si myslíte o proslovu předsedy Evropské komise o stavu Unie?

Nemá smysl opakovaně komentovat bláboly člověka, který považuje národní hranice za nejhorší vynález a každého, kdo hájí národní identitu, obviňuje z extremismu a populismu. Projevy Junckera jsou zcela odtržené od reality a spočívají ve zvětšování rozpočtu EU a větším přerozdělování a diktátu Evropské komise suverénním státům. Juncker je občany nevolený vedoucí výkonného orgánu EU, který by měl ve skutečnosti jen plnit úkoly zadané europarlamentem a vládami národních států. To by byla optimální forma, která ovšem v EU nefunguje.

Anketa

Vadí vám, že Andrej Babiš vlastní noviny, rádio a televizi?

28%
72%
hlasovalo: 11181 lidí

Logická forma by byla, kdyby občany nevoleného člověka úkolovali ti, kteří jsou občany voleni. Nicméně je to přesně naopak a proto se pasoval Juncker na samozvaného šéfa Evropy a bylo by samozřejmě dobré ho z tohoto dojmu vyvést, ale problém je, že v tomto dojmu ho utvrzují i někteří naši politici a veřejně mu tleskají. Jsou to například pan Telička z hnutí ANO, europoslanec, a samozřejmě také premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka, kteří panu Junckerovi a Evropské komisi jenom servilně lezou do pozadí.

Juncker ve svém projevu před europarlamentem kromě jiného řekl, že Evropská unie by měla posílit svou obrannou politiku. Je podle něj třeba společné evropské velitelství a práce směrem ke společné vojenské síle, která by se doplňovala se Severoatlantickou aliancí. O společné armádě hovoří také náš premiér Sobotka…

Premiér Sobotka říká úplné nesmysly a hlouposti, ostatně jak je jeho zvykem. Tento návrh nemá v současné době žádný smysl, protože už by vznikala třetí paralelní struktura, co se týká naší české armády a vůbec i armád v rámci Evropy. Máme tady českou armádu, jejímž nejvyšším velitelem je podle ústavy prezident republiky. Dále by podle představ premiéra Sobotky a Junckera měla existovat evropská armáda, to znamená, že těm stejným našim vojákům by měl velet i kdosi z Bruselu. A ještě jsme členy NATO, takže naše armáda spadá pod velení v čele se Spojenými státy americkými. Tak, kdo tedy bude velet našim vojákům? Vždyť už by byli de facto pod třetím velením. Už jen to ukazuje, že nápady Junckera a Sobotky jsou nekoncepční. Navíc Česká republika má armádu, která není schopná hájit ani samotnou Českou republiku, v současné době má sílu chránit území velikosti Středočeského kraje cca šest týdnů. Máme v podstatě malý kapesní expediční sbor, který je schopný tak maximálně plnit americké zájmy někde v Afghánistánu.

Chtějí stavět další a další armády, ale realita je taková, že naše armáda není schopná ubránit ani Českou republiku, NATO neplní svoji funkci a nemá smysl tvořit další armády, když stávající struktury nefungují. Podívejme se na NATO, které místo toho, aby hájilo zájmy členských zemí, dělá pravý opak. Vzpomeňme si na Maďarsko, které, když se dostalo pod invazi nepřátelských a nezvaných muslimských vetřelců, očekávalo pomoc NATO, ovšem NATO se na něj vykašlalo a poté, co se premiér Orbán chtěl statečně postarat o maďarský národ sám tím, že vystavěl podél jižní hranice ploty, tak se ještě dostal do problémů a pod palbu vydírání a kritiky od EU, která mu hrozila, že mu bude dělat ekonomické problémy.

Vraťme se do doby před pár měsíci, kdy NATO místo toho, aby bránilo EU a členské země z jihu, odkud probíhá permanentní muslimská invaze v řádu milionů lidí, vyhodnotilo, že největším nebezpečím je Rusko a přemístilo své síly do Pobaltí na hranici s Ruskem. Vidí nebezpečí úplně jinde, než ve skutečnosti je. A pak se musíme ptát, čí zájmy vlastně hájí? Členských zemí nebo zájmy USA? Servilní Sobotkova a Babišova vláda těmto záměrům jen poklonkuje. Když jsme byli vyzváni, aby ČR poslala do Pobaltí sto vojáků, aby dělali stafáž americké armádě, aby tam nebyla jen americká vlajka a nevypadalo to jako americký kontingent, tak tam ministr obrany Stropnický servilně sto vojáků vyšle místo toho, aby usilovala vláda o to, aby se bránila jižní hranice EU.

Za této situace Bohuslav Sobotka papouškuje Junckera a chtějí vytvářet třetí paralelní strukturu. To už opravdu může navrhovat úplný hlupák zcela odtržený od reality. Kdyby takový člověk pracoval v normální soukromé firmě, tak by ho museli okamžitě propustit z práce, protože, když má nedostatky ve stávající práci, kterou má za úkol a chce utrácet peníze pro nějaké další projekty, přitom nedokončil stávající, to jsou metody na okamžitý vyhazov.

Podle Junckerových představ by třeba už v červnu 2017 mělo padnout rozhodnutí o vytvoření funkčních bojových skupin EU, unijního operačního velitelství a fondu na podporu obranného průmyslu. Myslíte si, že se tohle zrealizuje?

Já musím jen obdivovat neuvěřitelnou drzost Junckera. Ten člověk zklamal na celé čáře ve všem, na co šáhl. Zničil a rozbořil, co mohl. To je člověk, za jehož vedení Evropské komise občané EU i včetně občanů České republiky ztratili v Unii důvěru. Tento člověk je v podstatě hrobníkem Evropské unie, který by měl okamžitě odejít a ne navrhovat další hlouposti.

Je to zcela nereálné a to i už jen z toho důvodu, že návrhy předkládá naprosto neschopný člověk. Jen to svědčí o tom, že současná EU je nereformovatelná. My říkáme, že za stávajícího systému je pro prosperující a bezpečnou Českou republiku jediným řešením vystoupení z Evropské unie a upravení vztahů například formou smlouvy EFTA, která nám zajistí volný pohyb osob, kapitálu a služeb.

Před chvíli jste zmiňoval premiéra Orbána. Zajímavé bylo vymezení lucemburského ministra zahraničí. Jean Asselborn ostře smetl Maďarsko kvůli jeho chování k uprchlíkům, a proto vyzval k vyloučení Maďarska z EU. „Ten, kdo jako Maďarsko staví ploty proti lidem prchajícím před válkou anebo porušuje svobodu tisku a nezávislost soudnictví, by měl být dočasně či v případě potřeby navždy vyloučený z Evropské unie,“ uvedl Asselborn v rozhovoru pro německý deník Die Welt. Dle jeho názoru je to jediný způsob, jak zachovat soudržnost a hodnoty EU. Sobotka v úterý v reakci na Asselborna, ve které odmítl jeho vyjádření k vyloučení Maďarska, uvedl, že „nebudeme vytvářet žádné unie v Unii, ani nikoho vylučovat“. „Evropa musí spolupracovat a zůstat soudržná.“ Co o tom soudíte?

Politika západních zemí EU není žádná novinka, to se opakuje. Chápu, že si chtějí plnit své cíle, aby byla východní Evropa poslušným, levným odbytištěm pro jejich druhořadé výrobky. Podívejte se do stejných supermarketů stejných značek v Rakousku a u nás třeba na kvalitu zeleniny a ovoce. Chápu, že se jim hodíme i jako levná pracovní síla, ale proč to máme poslouchat? Není to pro nás výhodné. Západní země vždycky budou vydírat východní, vzali nás do EU proto, že z toho profitují. Podívejte se na oficiální čísla. Po našem vstupu do EU v roce 2004 se do roku 2008 HDP Německa v poměru k HDP České republiky přibližoval, ale od roku 2008 už se tyto parametry vzájemně vzdalují. To znamená, že Česká republika v současné době v poměru k Německu nebohatne, ale chudneme a to přesto, že jsme příjemcem dotací a Německo je naopak plátce.

Že dostáváme dotace, to je jen laciné primitivní populistické plácání Sobotkovy a Babišovy vlády a jak víme, sám Andrej Babiš na dotacích v miliardových částkách profituje, takže se nedivím, že říká takové věci, ale voliči by se měli přestat nechávat opíjet rohlíkem. Je to nastaveno tak, že západní země bohatnou na úkor těch východních, nehledě na to, že dostáváme dotace. Je to přesně naopak, než si myslí laická veřejnost a než nám schválně tvrdí vládní politici, kteří čísla samozřejmě velmi dobře znají.

Samozřejmě tleskám Orbánovi, protože je statečný, ale Sobotka a Babiš poškozují tuto republiku. Teď v pondělí odsouhlasili další půlmiliardu korun a výběrové řízení na takzvaného integrátora dalších migrantů, dohromady 6 tisíc migrantů v letech 2017–2019. To znamená, tato vlastizrádná a odnárodněná politika, kdy místo toho, aby dali na porodnost a na podporu našich rodin s dětmi, tak raději podporují přísun migrantů jen proto, aby se zalíbili EU? To je skutečně otřesné. 

Ještě bych se vrátila k návštěvě rakouského prezidentského kandidáta Norberta Hofera, který v Praze představil nápad na vytvoření jakési středoevropské unie, která by zajistila členským zemím silnější hlas v rámci EU. Podle komentátora Aktuálně.cz Martina Fendrycha se ale nejedná právě o nejšťastnější ideu. „Ten projekt nemusí, ale může mít velmi silný rozkladný náboj. Další rozkládání, oslabování EU v době, kdy maximálně potřebuje jednotu. Pak by se taková V5 změnila v pátou kolonu Ruska a mohla by se jmenovat Moskevská pětka,“ upozorňuje Fendrych. Co si o tom myslíte? Mimochodem, rozpaky vyvolalo už to, že byl tento prezidentský kandidát pozván na Hrad.

Nemá smysl komentovat jakékoli novináře, kteří pracují v Hospodářských novinách, v týdeníku Respekt, potažmo ty, kteří pracují v Aktuálně.cz, protože tato média vlastní tunelář Bakala. Ti budou psát to, co se mu hodí, potažmo jeho příteli Kalouskovi. Jsou placeni z peněz, které měly náležet horníkům, a ještě tady předvádějí nějaká moudra. Nevěřím jim ani slovo.

To na úvod, ale k vaší otázce. Evropská unie se rozpadne tak jako tak. Kdo z ní dřív odejde, tím to bude mít lepší. Kdo zůstane poslední, bude platit dluhy. Čím dřív budeme z EU pryč, tím lépe. Už pětkrát za uplynulý rok jsme navrhnuli referendum o vystoupení z EU, pětkrát nám to Sobotkova a Babišova vláda zamítla. Tato vláda se bojí demokracie, odmítá nechat občany rozhodnout o budoucnosti ve vlastní zemi. To je neuvěřitelné, jak se chovají antidemokraticky. Mají tendenci umlčovat a cenzurovat názorové odpůrce, proto mimochodem nejsme zváni ani do České televize ani do Českého rozhlasu, protože je řídí přes své Rady.

Vy jdete v krajích do voleb v koalici s SPO. Jak vám funguje spolupráce?

Jedná se o koalici pro krajské volby, ne o sněmovní. Tam bude kandidovat naše hnutí SPD samostatně. Teď bylo potřeba, když vláda na úkor našich občanů už utratila čtyři miliardy korun, proti vůli občanů, abychom se spojili my, kteří máme na věc podobný názor. Tady jde i o to, že čestným předsedou SPO je prezident Miloš Zeman, který spolupráci odsouhlasil. Máme stejný názor na řešení migrační krize a prezident Zeman prosazuje přímou demokracii švýcarského typu.

V zásadních okamžicích si nemůžeme hrát jen na svém vlastním písečku. Samozřejmě máme dílčí rozdíly v programu, ale to není téma pro krajské volby. Já například odmítám přijetí eura pro Českou republiku a prosazujeme vystoupení z EU. Pro krajské volby ale funguje spolupráce v symbióze a perfektně. Je nutné, abychom se postavili sobotkovsko-babišovské koalici, která neuvěřitelnou mediální masáží oblbuje lidi a dává jim jiné informace, než je skutečnost jen proto, aby je znovu obalamutili koblihou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Daniela Černá
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zvrácenost! Novotný a plesnivá tykev? Tomáš Vyoral řekl věci, ze kterých v ODS zmodrají. Ale nejen oni. I Nora Fridrichová a Mikuláš Minář

16:06 Zvrácenost! Novotný a plesnivá tykev? Tomáš Vyoral řekl věci, ze kterých v ODS zmodrají. Ale nejen oni. I Nora Fridrichová a Mikuláš Minář

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Kauza Foldyna? To spíše ČSSD, stejně jako ODS, opustila své voliče,…