Srdce pobolívá, rozum to nechápe. Půlnoční vyznání bývalého ódéesáka

22.06.2013 23:59 | Zprávy

PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Poslanec Michal Doktor v roce 2011 opustil ODS a od té doby působí ve sněmovně jako nezařazený. Tvrdí, že programu, za který byl s ostatními kolegy z ODS zvolen, je věrný více než jeho kolegové. Jeho strana se totiž prý od konzervativní pravice přesunula k "slušnější sociální demokracii". Když se k tomu připočtou aféry některých představitelů strany, je z toho prý dlouholetému ódéesákovi smutno.

Srdce pobolívá, rozum to nechápe. Půlnoční vyznání bývalého ódéesáka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Doktor v půlnočním rozhovoru

Pane poslanče, začínáme tradiční otázkou. Co se chystáte dělat o půlnoci, až tento rozhovor bude vycházet?

Dneska jsem v situaci, kdy nevyjdu ze společenských povinností, protože starostové mají vzácnou schopnost naskládat všechny pouti a slavnosti do jednoho dne. Takže před chvílí jsem s předsedou Senátu panem Štěchem odhalil významný kámen vzájemnosti v Benešově nad Nežárkou, teď zrovna jedu zahájit Grand tour do Soběslavi a v podvečer se chystáme s partnerkou a dětmi grilovat ryby. Co bude poté, to sám ještě nevím.

Další otázka také trochu souvisí s časem. Vy jste politik, který poměrně čile komunikuje na Facebooku. Kolik času u něj tak zhruba trávíte?

Mám dny, kdy mě okolnosti a pohnutí přimějí k tomu, abych tam odprezentoval nějaký názor. V tom případě tam strávím tak půl až tři čtvrtě hodiny. Ale pak jsou dlouhé dny, ba týdny, kdy u něj nejsem vůbec.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rukopis Dozimetru v Praze. Podrazy, korupce, pivo za 100 korun. Urban účtuje s papaláši

18:00 Rukopis Dozimetru v Praze. Podrazy, korupce, pivo za 100 korun. Urban účtuje s papaláši

Architekt, pražský zastupitel a kandidát SPD na primátora hlavního města Prahy Milan Urban v rozhovo…