Starosta Orlové: ANO se vyšachovalo samo

11.03.2019 11:52 | Zprávy

Orlová po volbách zásadně obměnila vedení. Jak se nám ale svěřil starosta Miroslav Chlubna (Koalice politických hnutí NEZÁVISLÍ a Změna pro lidi), z prvních měsíců ve funkci má smíšené pocity. „Zdědili jsme řadu problémů, které nyní musíme dořešit.“ Ostře se vyjádřil i na adresu vedení kraje, který by měl již pozítří hlasovat o restrukturalizaci orlovské nemocnice. Lze uzavření ještě zabránit? Byla by radnice při převodu na město schopná financovat její provoz? Nejen to zajímalo ParlamentníListy.cz.

Starosta Orlové: ANO se vyšachovalo samo
Foto: archiv starosty
Popisek: starosta Orlové Mgr. Miroslav Chlubna (Koalice politických hnutí NEZÁVISLÍ a Změna pro lidi)

Vedení města se po volbách zásadně obměnilo. Vnímáte vystřídání koalice s opozicí jako velkou změnu? V čem konkrétně?

Samozřejmě že ano. Novou koalici vytvořily strany, které dosud byly v opozici nebo nebyly v zastupitelstvu vůbec. Velká změna by měla nastat díky rozbití letitých vazeb, které tu byly, a také ve stylu jednání jak s občany, tak s úředníky.

Objevil jste po převzetí úřadu ve skříni nějaké kostlivce?

Tzv. kostlivce ve skříni jsme nenašli, ale jsou tu jiné zajímavosti, například je docela vážná a dlouhodobě neřešená situace v naší městské společnosti SMO. Samozřejmě zůstává nám problém nemocnice, která nám sice nepatří, ale je nemyslitelné ji v Orlové nemít, taktéž je důležité dodělat rozdělané projekty, kde jednoznačně vyčnívá projekt nového náměstí.

Jaký máte pocit z prvních měsíců ve funkci?  Co nejdůležitějšího se vám za tu dobu ve funkci podařilo?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Krysy tam pořád jsou.“ Šejna a Kubásek odhalují poměry na ministerstvu

9:31 „Krysy tam pořád jsou.“ Šejna a Kubásek odhalují poměry na ministerstvu

Na Ministerstvu životního prostředí (MŽP) podle komentátora Františka Kubáska stále působí lidé, kte…