Starosta promluvil o boji o koryta: Svoboda s Nečasem řádí v ODS

06.06.2013 18:08 | Zprávy

ROZHOVOR Bohumil Zoufalík se nedávno stal pražským zastupitelem, byl vyloučen z ODS a tento týden se stal starostou Prahy 10. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz hovořil o svých negativních zkušenostech s vedením ODS a o tom, co plánuje do budoucna.

Starosta promluvil o boji o koryta: Svoboda s Nečasem řádí v ODS
Foto: Bohumil Zoufalík
Popisek: Bohumil Zoufalík

Proč došlo ke změně na radnici Prahy 10, kdy vy jste se stal starostou a Milan Richter místostarostou, když to bylo předtím naopak?

Vzniklo to na základě koaliční smlouvy, která byla podepsaná na začátku tohoto týdne, která reflektovala vznik klubu nezávislých ze zastupitelů, kteří přestali být členy ODS. Čili je to dohoda koaličních partnerů: ODS, ČSSD, Desítky pro domácí, Strany zelených a nového čtyřčlenného klubu nezávislých.

Vy jste sám vystoupil z ODS a současně jste byl ještě ze strany vyloučen. Jaké teď máte vztahy s bývalými kolegy z ODS?

V pražské ODS mám mnoho přátel a s těmi jsem se lidsky nerozešel. Politicky jsme se na Praze 10 rozešli, protože jsme k tomu byli fakticky chováním vedení pražské ODS dotlačeni. V ODS je určitě řada slušných lidí, ale bohužel lidé ve vedení pražské ODS svou práci nezvládají už několik let. Konkrétně předseda pražské ODS Bohuslav Svoboda, který je v této funkci rok, dokázal za tuto dobu pražskou ODS úplně zlikvidovat a udělal z ní ruinu. Funkci předsedy nezvládá a je vidět, jak se mu to celé drolí pod rukama.

Takže, když vidíte, kam ODS směřuje, jste nakonec rád, že už nejste jejím členem?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Lukáš Petřík

Jan Jakob byl položen dotaz

Inflace

Vy fakt myslíte, že se můžete pyšnit nízkou inflací? Nebyla snad právě za vaší vlády rekordní v historii ČR? Uvědomujete si, že tím lidé přišly o dost peněz, kterých hlavně vlivem neustálého zdražování všeho mají čím dál méně už tak? Co jste proti té drahotě udělali?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zavedu řád. Stop neziskovkám. Ne blbnutí mladé generace. Ševčík odpálil bomby

14:55 Zavedu řád. Stop neziskovkám. Ne blbnutí mladé generace. Ševčík odpálil bomby

Změnit přístup ke školství, udělat systémové změny, zrušit inkluzi v současné podobě a zpátky zavést…