TOP 09 pro mě znamenala rozčarování, říká bývalá členka

06.10.2014 12:47 | Zprávy
autor: tan

ROZHOVOR Ano, kandidovala jsem již v minulých volbách, a to za TOP09. Byla to má první zkušenost s komunální politikou a přinesla mi dobré i špatné zkušenosti. Mezi ty špatné patří rozčarování z politiky uvnitř tzv. velké strany, řekla Diana Bubníková, současná zastupitelka a kandidátka za DOMOV na Praze 5, pro ParlamentníListy.cz.

TOP 09 pro mě znamenala rozčarování, říká bývalá členka
Foto: red
Popisek: Diana Bubníková (DOMOV)

Jste zastupitelkou již v tomto volebním období, co vás vedlo k tomu, opět kandidovat do ZMČ Prahy 5?

Ano, kandidovala jsem již v minulých volbách, a to za TOP09. Byla to má první zkušenost s komunální politikou a přinesla mi dobré i špatné zkušenosti. Mezi ty špatné patří rozčarování z politiky uvnitř tzv. velké strany a mezi ty dobré pak určité uspokojení z práce pro mou cílovou skupinu tzn. pro sociálně a zdravotně ohrožené skupiny obyvatel Prahy 5 a samozřejmě nejen pro ně.

Zkuste nám přiblížit ty špatné zkušenosti?

Poprvé to zažila i většina mých tehdejších spolustraníků. Dali jsme se idealisticky dohromady několik měsíců před volbami a nakonec se ukázalo, že každý z nás vnímá politiku trochu jinak. Ale i to se dá překonat vnitřní diskusí a vzájemným usměrňováním a samozřejmě i porozuměním. Mě vadil jiný nešvar. Určitá vnitřní nedemokratičnost v Topce na Praze 5, kde ti vrcholní představitelé mají absolutní moc nad zbytkem. Toto bych spíše hledala v přísné nadnárodní korporaci a ne uvnitř navenek demokratické strany.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

12:59 „Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

Potřebuje ÚS k řešení žaloby prezidenta spoustu času? Na tuto otázku pro ParlamentníListy.cz odpovíd…