TOP 09 pro mě znamenala rozčarování, říká bývalá členka

06.10.2014 12:47 | Zprávy
autor: tan

ROZHOVOR Ano, kandidovala jsem již v minulých volbách, a to za TOP09. Byla to má první zkušenost s komunální politikou a přinesla mi dobré i špatné zkušenosti. Mezi ty špatné patří rozčarování z politiky uvnitř tzv. velké strany, řekla Diana Bubníková, současná zastupitelka a kandidátka za DOMOV na Praze 5, pro ParlamentníListy.cz.

TOP 09 pro mě znamenala rozčarování, říká bývalá členka
Foto: red
Popisek: Diana Bubníková (DOMOV)

Jste zastupitelkou již v tomto volebním období, co vás vedlo k tomu, opět kandidovat do ZMČ Prahy 5?

Ano, kandidovala jsem již v minulých volbách, a to za TOP09. Byla to má první zkušenost s komunální politikou a přinesla mi dobré i špatné zkušenosti. Mezi ty špatné patří rozčarování z politiky uvnitř tzv. velké strany a mezi ty dobré pak určité uspokojení z práce pro mou cílovou skupinu tzn. pro sociálně a zdravotně ohrožené skupiny obyvatel Prahy 5 a samozřejmě nejen pro ně.

Zkuste nám přiblížit ty špatné zkušenosti?

Poprvé to zažila i většina mých tehdejších spolustraníků. Dali jsme se idealisticky dohromady několik měsíců před volbami a nakonec se ukázalo, že každý z nás vnímá politiku trochu jinak. Ale i to se dá překonat vnitřní diskusí a vzájemným usměrňováním a samozřejmě i porozuměním. Mě vadil jiný nešvar. Určitá vnitřní nedemokratičnost v Topce na Praze 5, kde ti vrcholní představitelé mají absolutní moc nad zbytkem. Toto bych spíše hledala v přísné nadnárodní korporaci a ne uvnitř navenek demokratické strany.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

12:59 „Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

Potřebuje ÚS k řešení žaloby prezidenta spoustu času? Na tuto otázku pro ParlamentníListy.cz odpovíd…