Ta endérácká svazačka nás bude mistrovat? Strašná osoba, hrozba pro celý kontinent. Čím dřív jí to spočítají, tím lépe. A podobně Petr Štěpánek promluvil o dalších evropských elitách

11.10.2015 0:01 | Zprávy

PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Petr Štěpánek, známý prostořeký politický glosátor, v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz promluvil o znechucení z nejnovějšího vývoje v Evropě, stejně jako o své skepsi z budoucnosti ODS. Ta podle něj není schopna se za zájmy národa postavit, přitom by mohla být z relevantních politických sil téměř jediná.

Ta endérácká svazačka nás bude mistrovat? Strašná osoba, hrozba pro celý kontinent. Čím dřív jí to spočítají, tím lépe. A podobně Petr Štěpánek promluvil o dalších evropských elitách
Foto: Archiv P. Štěpánka
Popisek: Petr Štěpánek

V týdnu jsme sledovali v Evropském parlamentu Angelu Merkelovou a Francoise Hollanda. Německá kancléřka při té příležitosti řekla, že uprchlickou krizi vyřeší jedině „více Evropy“ a v kuloárech znechuceně poznamenala o protestujících zemích ze střední Evropy, včetně ČR, že se za čtyřicet let komunismu v ničem nepoučily. Co na její názory říkáte?

Miluju, když východní Němka Angela Merkelová, tedy Východoevropanka stejně jako my, mistruje nás ostatní občany z bývalého sovětského bloku. Miluju, když bývalá svazačka, která na změně režimu v bývalé Německé demokratické republice nemá ani tu nejmenší zásluhu, rozdává své rozumy. Miluju, když osoba bez jakékoli vize, která udělala velkou politickou kariéru jen a jen proto, že se stala chráněnkou kancléře sjednotitele Helmuta Kohla, jehož ovšem záhy zapřela, si hraje na vizionářku. Merkelová je neštěstím nejen pro Německo, ale pro celou Evropu.

Mimochodem, v Evropském parlamentu na Merkelovou velmi ostře reagoval známý britský euroskeptik Nigel Farage, který poznamenal, že s každým dalším slovem paní kacléřky je rozpad EU čím dál pravděpodobnější. Vy jste jeho projev sdílel na svém Facebooku, takže vás zjevně zaujal. Co v něm považujete na nejdůležitější?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Eva Decroix, Ph.D., MBA byl položen dotaz

Ekonomika

Když se pyšníte tím, jak díky vám roste naše ekonomika, jak vysvětlíte, že to nepociťuje většina z nás, a že naše mzdy nerostou nebo jen minimálně, a že se naše životní úroveň propadá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Energetický diktát z Bruselu nesmíme přijmout, varuje Beran. Likvidační hrozba

16:28 Energetický diktát z Bruselu nesmíme přijmout, varuje Beran. Likvidační hrozba

Expert na energetiku Hynek Beran popisuje příčiny blackoutu, který padl na část České republiky. A p…