To jsem nežral. Vaginální válka. Pomatené sluníčkářky se rády nechají oplodnit imigranty. Vilém Čok na rovinu o tom, o čem se v kapele hádá s Kocábem

30.04.2016 18:26

ROZHOVOR „Uvnitř kapely jsou různé rozepře. Například Vilém Čok je v jiné názorové pozici, a to přináší určité konflikty. No a jestli to bude eskalovat, tak kdo ví, jak to dopadne s Výběrem...,“ poznamenal nedávno zcela vážně Michael Kocáb na vrub svého hudebního kolegy. V rozhovoru ParlamentníchListů.cz ale na to Vilém Čok překvapivě reaguje: „V pohledu na migrační krizi máme opravdu dosti odlišné názory. Všiml jsem si, že mě Michael zmiňuje ve všech jeho verbálních veřejných diskusích a nevadí mi to...“ Mimoto se ovšem Čok rozhovořil i o „vaginální válce“, a to v souvislosti s imigrační krizí v Evropě. Důvod? Prý se zcela jistě najde spousta ochotných a pomatených „sluníčkářek“, které se nechají s radostí oplodnit... Hudebníkovy kritiky nebyl ušetřen ani prezident Miloš Zeman.

To jsem nežral. Vaginální válka. Pomatené sluníčkářky se rády nechají oplodnit imigranty. Vilém Čok na rovinu o tom, o čem se v kapele hádá s Kocábem
Foto: archiv
Popisek: Vilém Čok
reklama

V loňském rozhovoru pro ParlamentníListy.cz jste podotkl, že Michael Kocáb chce řešit uprchlickou krizi jinou formou, s níž ovšem vy nesouhlasíte. „Nesdílím prostě jeho názory vůči imigrantům, i když jeho postoj plně respektuji,“ zmínil jste. Michael pak následně váš názor na imigranty mediálně zveřejňoval ve smyslu, že to je i příčina toho, proč Pražský výběr nyní moc nekoncertuje. Jak je to doopravdy? Pohádali jste se snad o imigrantech?

V pohledu na migrační krizi máme opravdu dosti odlišné názory. Všiml jsem si, že mě Michael zmiňuje ve všech jeho verbálních veřejných diskusích, a nevadí mi to. Můj postoj je tento: Hájím zájmy minulých králů Evropy, kteří bránili své státy před postupným zničením. Samozřejmě nikoli ve smyslu válečném, ale ve smyslu rozbití původních obyvatel migranty. To, co oni tvrdí, je pravda, neboť by vagíny jejich žen časem převálcovaly evropskou populaci. Považuji se jednak za vlastence a křesťana, který své názory prezentuje i ve své tvorbě. Migrační krize se dotýkám přímo a konkrétně i na svém posledním albu. K tomu jsem se prostě musel vyjádřit. (Píseň Zástupy zástupů z alba Zbožňuju Tvou buchtu – pozn. aut.)

Není mi jasné, z jakého důvodu pojaly milionové zástupy migrantů myšlenku, že mají právo se přestěhovat do zemí, které si mnohaletou vlastní pílí, tedy prací, vytvořily prosperitu pro své občany a tuto prosperitu si chtějí tyto zástupy bez jakékoli logiky přivlastnit. Čím víc jich tu bude, tím větší budou mít samozřejmě vliv. Navíc se najde spousta ochotných a pomatených „sluníčkářek“, které se nechají s radostí oplodnit.

Koneckonců islamisté tuto vaginální hrozbu sami inzerují. Už vidím, jak se čtenáři usmívají, vaginální válka hehe… To tu ještě nebylo… Ale v konečném důsledku z toho mrazí! Abych to tedy s Výběrem upřesnil, tak koncertní pauzu jsme si domluvili už dávno, a pokud se z těchto důvodů rozdělíme, musí to být až po 7. prosinci. Připravujeme velký koncert v O2 aréně a už máme podepsané smlouvy. Z toho vlaku se do té doby nedá vyskočit. Tržní ekonomika je neúprosná, ale otevřeně říkám, že zásadní napnutí v kapele zatím není.

Loni na podzim jste se bál, že do Evropy brzy přijde ohromné množství lidí, kteří nás postupem doby převálcují a naši kulturu přemění, pokud jim vlády v Evropě dají zelenou... Prostě celá Evropa prý ukazuje imigrantům otevřenou náruč, a to je špatně. Myslíte si, že ta „otevřená evropská náruč“ již není tak rozpřáhlá? Změnilo se něco podle vás?

Určitě se postoj vlád začal měnit. A to i díky veřejnému mínění. Konečně politikům začalo svítat, že pohádka o jeskyňkách a Smolíčkovi Pacholíčkovi se může stát v reálném světě. Vždyť si tu pohádku přehrajte, je to neuvěřitelná podoba s tím, co tu teď Evropa řeší… V tuto chvíli vidíme prstíčky Jeskyněk… Čili jinými slovy, tady nejde o to, že jsme přijali několik stovek zoufalých uprchlíků, kteří nejdřív plakali a poté, co plakat přestali, se urazili a šli dál. Tady jde o prevenci a ten kdo nemá v hlavě úplnou bramboračku, tohle musí vědět. Doufám, že jsem se vyjádřil dost jasně.

Počíná si EU v řešení této imigrační krize v Evropě dobře? Co stavění plotů na hranicích v rámci Schengenu – Rakousko, Německo, Maďarsko, Makedonie...

Jsem jednoznačně pro to, aby si každý stát určil svou formu obrany či její prevence, jak k migrační krizi přistoupit. Kdo chce postavit plot, ať si ho postaví. EU přece nemůže přikazovat státům, co mají nebo dokonce musejí dělat. Hele, EU rozdává peníze, a tím si kupuje svou pozici. Je to vlastně způsob megakorupce, absolutně a naprosto legální. Všichni na to kývli a bude to pokračovat, dokud peníze potečou. Němci, kteří mají bezesporu mindrák ze druhé světové války, si svou otevřenou náručí zajistili do budoucna superprůser, a pokud migrační vlnu nezvládnou, budou chtít, aby si jejich chybu vylízala celá Evropa. Což už se děje, viz imigrační kvóty. Pojmenujme si to na rovinu. Proto mají například Maďaři nebo Poláci mé sympatie… Navíc otevřené náruče bezpochyby zaviňují čím dál tím větší vylidňování uprchlických území. Takže si tu situaci pořád sami zhoršují, když jim utíkají ti movitější a silnější. Jsem pro pomoc, ale u nich doma. Ne u nás. Co se týká České republiky, sdílím názor, že začínáme být ekonomickým, politickým a kulturním přívěškem EU a částečně i Německa. Čili ztrácíme identitu. Jsem moc zvědavý, jak dopadne referendum ohledně členství Anglie v EU.

Jak se vám jeví chování Miloše Zemana v tomto roce? Je něco, čím vás zaujal, třeba i v pozitivním slova smyslu?

Před celkem dlouhou dobou jsem se v tisku vyjádřil k Zemanovi s tím, že na něj nerupla žádná finanční aféra, a v tomto směru byl a nejspíš doteď je čistý. To je moc dobře. Souhlasím s ním, i co se týká migrační vlny, potažmo problému zvaný islám. Uznávám tibetskou svobodu a odsuzuji za to Čínu, viním ji i z bezpráví, které páchá na vlastních lidech, ale do obchodní politiky mě netahejte. V tomhle směru nemůžu sloužit. Kdy mě ale pan Zeman fakt rozhodil sandál, byla ta nešťastná prohlídka svatováclavských klenotů. Aby přišel prezident na tuto událost naplech – a ještě to braly kamery – tak to jsem nežral…

Kritika prezidenta Miloše Zemana se dostala před nedávnem na vyhlašování Ceny Anděl, kde hudebníci David Koller, Lenka Dusilová a Klára Vytisková jasně Zemana kritizovali za jeho údajnou provýchodní politiku. Měli podle vás tito hudebníci pravdu? A říci něco takového v přímém televizním přenosu – není to poněkud kách?

Ve světě se takovéto výkřiky dějí stále. Ať jsou to Grammy nebo Andělé… Přímý přenos je velice lákavá šance, jak se krátce projevit a nemít při tom žádného kvalifikovaného oponenta. Při přímém přenosu se s tím musí počítat. Je to jen otázka vhodnosti, zda se má či musí míchat jablko s tramvají. Na politická témata jsou rozhodně vhodnější jiné platformy, jiné pořady. Tam by ale z většiny umělců udělali blbce. Proto umělec rád vykřikne politickou myšlenku a má na to plné právo. Jak říkám, jde o tu vhodnost místa a účelu. Navíc média to podle mého zcela nesmyslně rozmázla.

Obstál podle vás Zeman v souvislosti s návštěvou čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Praze alespoň z pohledu ekonomického přínosu této návštěvy pro Českou republiku? Jak na vás okolnosti této návštěvy působily?

Jak jsem podotkl výše, obchodní politika jde mimo můj obor a je to tak dobře. Scény s vlajkami a tajnými policisty na mě působily samozřejmě trapně.

Pojďme zabrousit do minulosti. Jak se díváte s odstupem času na odkaz sametové revoluce a s ní spjatého Václava Havla?

Václava Havla si vážím, věřím, že to byl čestný člověk, ale byl to idealista. Sametová revoluce popřela svůj vlastní princip, protože láska a spravedlnost nezvítězily nad lží a nenávistí. To ani omylem. A víte proč? Protože samotná podstata sametovky umožnila, aby se do ní vlili ti samí šmejdi, kteří byli tenkrát u vesla. Tak to prostě je. Předání moci bylo předem domluvené, něco za něco. Při tvrdší formě revoluce by sice padly nějaké hlavy, ale aspoň bychom měli satisfakci. Takhle nebyl potrestán nikdo. A to nemluvím o kupónové privatizaci. Z ní jsem se vykecal na albu Branče s kouzemi. To není překlep, je to anagram. Proto nejsem Havlofil.

Většina médií je zaměřena protizemanovsky, ovšem hovoří se o tom, že se formuje proti tomu výrazná podpůrná koalice. Kromě našeho serveru ParlamentníListy.cz v ní mají údajně být i deník Blesk, týdeník Týden a televize Prima. Jak vnímáte vy osobně mediální scénu v souvislosti se vztahem k prezidentovi Zemanovi?

Teda vy mi dáváte… Oficiální mediální scéna je taková, jakou chce sama být. Je nepochybné, že dokáže zkreslovat či tajit důležité informace. A taky to dělá. Ať jsou to prezident, válka v Sýrii, uprchlická krize nebo důvod zdražení pohonných hmot.
Proto se snažím ji nějak zásadně nevnímat, protože čistou pravdu se v zásadních otázkách nikdy nedozvíme.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Olga Böhmová
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Foldyna: Dívejme se za Prymulu, jde o víc. Žumpa ČT, Maláčová a jeji deb*l, snaha uchopit moc

13:30 Foldyna: Dívejme se za Prymulu, jde o víc. Žumpa ČT, Maláčová a jeji deb*l, snaha uchopit moc

ROZHOVOR Premiérovi nic jiného, než odvolání ministra zdravotnictví, nezbývalo. Tak to vidí poslanec…