Tomio Okamura zatím nejostřeji promluvil o muslimech, Merkelové, vládě i jiných věcech. Raději se podívejte sami

29.08.2016 11:45

ROZHOVOR „Je to habaďúra. Vlezli Bruselu do…“ Šéf SPD Tomio Okamura opět nelítostně buší do politiky „servilní Sobotkovy a Babišovy vlády“, která podle něj „lže, jako když tiskne“. „Kuloárně jsem se doslechl, že Sobotka počítá s tím, že by po odchodu z české politiky rád přešel na místo eurokomisaře,“ tvrdí také Okamura a návštěvu německé kancléřky Angely Merkelové označil za „drzou politickou provokaci“. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také uvádí, že v Evropě dochází k největšímu židovskému exodu od druhé světové války.

Tomio Okamura zatím nejostřeji promluvil o muslimech, Merkelové, vládě i jiných věcech. Raději se podívejte sami
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura

Událostí uplynulého týdne, na kterou se upřela největší pozornost, byl příjezd kancléřky Angely Merkelové. Bývalý místopředseda Evropského parlamentu Libor Rouček v reakci na průběh návštěvy na Facebook v souvislosti s vaší osobou napsal: „Jako již mnohokráte v minulosti i tentokráte prokázal, že kromě několika protestních hesel na zodpovědnou a konstruktivní politiku, která by přinesla něco pozitivního a užitečného pro lidi, nemá.“ Vy jste sice stavěli „němou barikádu“, ale během akce byly slyšet i mnohem halasnější projevy. Co říci k výtkám, že pískání na spolkovou kancléřku nic nepřineslo?

Od začátku jsme v hnutí SPD považovali návštěvu Merkelové za drzou politickou provokaci. Podle našeho názoru tady většina lidí Merkelovou nechtěla; ani ji k ničemu nepotřebuje. Samozřejmě, ten, kdo ji tady potřeboval, byla Babišova a Sobotkova vláda, která naposlouchala argumenty a dostala od ní úkoly, co má dělat dál. Jak víme, vláda loni v červenci odsouhlasila dobrovolně první várku 1500 afrických a arabských migrantů do České republiky. V srpnu loňského roku kývla na kvóty Evropské unie a na dalších 1551 nezákonných migrantů, kteří se nachází v Řecku a Itálii a kteří nezákonně pronikli na území EU. Teď vláda lže, jak když tiskne, když tvrdí, že byla proti kvótám. Byli proti tomu jen verbálně, ale poté, co nám je EU přiklepla, tak na rozdíl od Orbána poslušně a servilně kývli a s kvótami souhlasili. A vlezli Bruselu do… Teď tam napište tři tečky, protože nechci být vulgární.   

Anketa

Věříte ve šťastnou budoucnost svých dětí?

13%
87%
hlasovalo: 6471 lidí


Celkem už na migranty utratili více než 4 miliardy korun. To, že na tyto účely bylo vynaloženo už několik miliard korun, mi v interpelaci potvrdil premiér Sobotka, dokonce ta částka je tak obrovská, že ji nedokázal přesně vyčíslit. Populisticky Babiš teď před volbami obrátil, ale vzpomeňte si, jak jeho ministr Pelikán nedávno vyzýval migranty, aby zažalovali Českou republiku, že se tady o ně dobře nestaráme. Návštěva Merkelové nebyla pro českého občana přínosná prakticky v ničem.
Co se týká vyjádření pana Roučka, u kterého ani nevím přesně, kdo to je… Vím ale, že to byl člověk z ČSSD. Názory člověka, který podporuje multikulturní politiku ČSSD a to, aby Česká republika přestala být suverénní zemí a rozmělnila se pod diktátem Německa, si vyhodnotí čtenáři sami.
Co se týká pískání, na naší akci nikdo nepískal. My jsme udělali, což jste sama říkala, tzv. němou barikádu z krabic, abychom připomenuli paralelu z druhé světové války. Němá barikáda je román, který napsal Jan Drda, který byl také zfilmován, a ten název symbolizoval odpor Čechů vůči německým okupantům. V našem případě jsme vycházeli z asociace, že je jedno, proti jakým okupantům bojujeme, zda proti německým nebo muslimským, které nám sem pozvala německá Merkelová. Náš protest byl tichý a spořádaný.Ale musím si rýpnout do prolhaných Babišových médií. Na idnes.cz byl hlavní článek večera, že Okamura vystoupil na demonstraci, prý na Malostranském náměstí, kde prý někdo vyvolával „Muslimky do plynu“; aby mě spojili schválně s nějakým extremismem. Na žádné takové demonstraci jsem nebyl a náš právník už žádá Babišova média o tiskovou omluvu. Byl jsem v kanceláři a na žádné takové demonstraci jsem nebyl a o ničem nevěděl. Normálně sprostě napíší, že jsem byl na nějaké extremistické akci, kde jsem vůbec nebyl. Pak ještě napsali, že to sledovali on-line, tak museli vidět, že tam prostě nejsem. Normálně si to vymysleli.

Představitelé  české vlády informují v médiích, že letos nepřijme České republika ani jednoho uprchlíka. České bezpečnostní prověrky jsou podle ministra vnitra Milana Chovance zejména po pokusu o převrat v Turecku „velmi precizní“. Vnímáte v této rétorice předvolební atmosféru, nebo pan Chovanec pouze konstatuje fakta?

Pan ministr Chovanec vůbec neříká pravdu. Vláda už začala přijímat migranty a už jsou přijati. Už tady jsou. Zřejmě to myslel tak, že už je nehodlají přijímat. Ale pozor, ten závazek, o kterém jsem mluvil, vláda nevypověděla. Samozřejmě jsem rád, že někdo z ČSSD, byť je před volbami a nevěřím jim ani slovo, říká, že nebudeme migranty přijímat. Jenže každý z vlády říká něco jiného. A kdo se v tom má vyznat? Vždyť ministr Dienstbier nedávno navrhl, aby volební právo v ČR měli i cizinci, kteří dokonce nemají ani trvalý pobyt. Řečičky před volbami, nemůžeme jim věřit ani slovo. Podívejte se, jak mluví ombudsmanka Šabatová, hájí zahalování ve školách proti českému státu. A kdo zvolil ombudsmanku Šabatovou do funkce? Poslanci ČSSD a hnutí ANO. Byl jsem u toho. K tomu mohu dodat jen toto: „Nenechte se obalamutit před volbami a opít rohlíkem!“ Ještě letos Andrej Babiš říkal, že potřebujeme migranty, aby pracovali v našich fabrikách, a že to doporučuje Hospodářská komora. Sobotka říkal, že nic nehrozí, a mě označil za populistu.
Vláda kývla na bezvízový styk s Tureckem a Ukrajinou. To bude absolutní katastrofa, protože Ukrajinci podseknou mzdy pro manuální profese například na průmyslových zónách, kde pracují naši tátové od rodin za patnáct tisíc hrubého. Přijdou Ukrajinci, řeknou, že to budou dělat za dvanáct, a naši tátové od rodin se ocitnou bez práce. Babiš je velkopodnikatel, vůbec se jim nejedná o české občany, ale chtějí mít levnou pracovní sílu a je jim úplně jedno, jestli naši lidé budou mít práci, nebo ne. Dokonce ČSSD má ve svém programu budování multikulturního státu. Dal jsem odkaz na své stránky asi před měsícem. Je to jen habaďúra. Sobotka a další jednají přesně v souladu se svým programem. To je potřeba, aby si občané uvědomili.   

Prezident Miloš Zeman v neděli promluvil na Frekvenci 1 v rámci Prezidentského Presssklubu k českým občanům. Moderátorovi Luboši Xaveru Veselému prozradil, jak se mu jednalo s německou kancléřkou Angelou Merkelovou o uprchlících. „Na rozdíl od některých jiných politiků, kteří se vyhýbali tématu migrace, tak já jsem to paní kancléřce řekl prakticky hned v první větě. Když si někoho pozvete domů, tak ho také neposíláte na oběd k sousedům, což byla jemná narážka na to, že si napřed pozvali migranty domů, a teď je chtějí rozdělit do okolních zemí. Paní kancléřka mi začala vysvětlovat, že jde o způsob, jak se vypořádat s uprchlickou vlnou, na což jsem jí řekl, že se s uprchlickou vlnou nejlépe vypořádáme tím, že zavřeme hranice,“ prozradila hlava státu. Jak vy byste okomentoval setkání kancléřky s prezidentem?

Určitě ve většině případů souhlasím s prezidentem Zemanem a jeho názory. My už to říkáme rok a půl. Ale nemyslím si, že systémové je uzavření hranic. Jsem přesvědčen o tom, že EU je nereformovatelná. Budou přicházet další návrhy, tlak na národní státy, viz návrh, aby se sociální dávky pro migranty srovnaly ve všech zemích EU na jednu úroveň. Myslím si, že v dílčích věcech má pravdu, nicméně hluboce se mýlí, že bude problém vyřešen krátkodobým uzavřením hranic. Jediným řešením je vystoupení z EU a tady se s prezidentem rozcházíme. Už jsem to pětkrát v Poslanecké sněmovně navrhl, a zamítli to.
Protože někteří občané nemají informace, tak bych chtěl dodat, že volný pohyb osob, zboží, kapitálu a služeb by samozřejmě zůstal zachován i po vystoupení z EU. Garantuje to smlouva EFTA, kterou nám nic nebrání uzavřít i po vystoupení z EU. Nikdo se nemusí obávat toho, že bychom o tyto svobody přišli.
A dotace? Tvrzení, že dostáváme víc, než dáváme, jsou populistické řeči vlády. Až desítky procent částky samotné jdou na vyřízení dotace, její propagaci a kontrolu, nehledě k tomu, že se vypisují výzvy na věci, které vůbec nepotřebujeme a nejsou pro obce prioritou. V EU nemáme vůbec žádný hlas, stejně nás přehlasují. Kuloárně jsem se doslechl, že Sobotka počítá s tím, že by po odchodu z české politiky rád přešel na místo eurokomisaře. Ti lidé udělají všechno pro to, abychom v EU zůstali, ale není to v zájmu občanů České republiky. 

Majitel pražské košer restaurace Aaron Günsberger poskytl zajímavý rozhovor pro expres.cz. Zazněly v něm jeho obavy o budoucnost židovské komunity. V rozhovoru s odkazem na teroristické útoky v Evropě říká: „Přemýšlíme reálně; a to je konečná. Židovská obec se skládá z přeživších. Tady brzy nikdo nezůstane. Dávám tomu 15 let.“ Vy máte přehled o dění mezi touto komunitou. Je situace tak kritická a mohou být Židé skutečně na „seznamu“ teroristů mezi prvními?

Obavy židovské obce plně sdílím. Není to na základě domněnek. Podívejte se na to, jaká je situace ve Francii. O tom se u nás nepíše, tutlá se to, protože jsou média plná multikulti sluníčkářů. V Evropě dochází k největšímu židovskému exodu od druhé světové války. Dochází k tomu ve Francii, protože situace vyeskalovala. Francie s tím má ekonomické problémy, protože Židé si mění obrovské peníze na izraelské šekely a stěhují se. Dochází k útokům na židovské firmy, obchody, sdružení. Kvůli agresivním muslimům dochází k exodu. Měl jsem teď zrovna diskusi s jedním mladíkem ve Strakonicích a říkal mi, že přeci nejsou všichni muslimové špatní.  A já jsem mu odpověděl: „Když jste takový multikulti, jak poznáte v té mase, kdo z nich někoho zabije nebo znásilní?“ Jak jsme viděli při teroristických útocích. Kdyby tady tato muslimská zvířata nebyla, která tady znásilňovala a vraždila nevinné oběti, tak ti lidé žijí dál.

reklama

autor: Daniela Černá

nová totalita

Četl jsem zde váš článek i článek o tom, co Strach říkal a je to svatá pravda. Tato vláda se opravdu snaží umlčet a potlačit jakékoliv jiné názory, lidi, kteří je mají často dost nevybíravě nálepkuje. Kam myslíte, že to povede dál? Nastane nová totalita jak tvrdí Babiš? Myslíte, že tento rozjetý vla...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš, Šmarda, Piráti. ,,Osobnosti jsou na hřbitovech.” Psal dějiny ČSSD, už se na to nemůže dívat

11:17 Babiš, Šmarda, Piráti. ,,Osobnosti jsou na hřbitovech.” Psal dějiny ČSSD, už se na to nemůže dívat

„Nulita personální politiky a monokultura sebestřednosti vedou k logicky dosažitelným výsledkům. V t…