Ubohost a blbost. Herman je podrazák nejhoršího kalibru. Kauza Brady je podvod od začátku. Sprostá ČT a američtí poradci... Senátor Doubrava promlouvá

08.11.2016 15:37

ROZHOVOR „Herman se ukázal jako podrazák nejhoršího kalibru... Co bude 17. listopadu, to ví každý. Bude to samé, co bude koncem roku. Bude to záminka ukázat Zemana jako krutihlava nectně kousajícího do kebulí a prdelek svatých sluníčkářů. Myslím, že harmonogram protizemanovských ptákovin je americkými poradci již dopředu připravený,“ říká senátor Jaroslav Doubrava.

Ubohost a blbost. Herman je podrazák nejhoršího kalibru. Kauza Brady je podvod od začátku. Sprostá ČT a američtí poradci... Senátor Doubrava promlouvá
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Doubrava

Co se to s naší zemí poslední týdny děje? Návštěva dalajlámy, prohlášení ústavních činitelů k Číně a jeho kritika, kauza Brady, demonstrace na Staroměstském náměstí, křik na příchozí na recepci na Hradě, výzvy k „týdnu občanského neklidu“… Co z toho všeho vyvozovat? Co tady koho trápí tak vážného? Lze říci, co je hybatelem této vzrušené doby?

Neděje se vůbec nic zvláštního. Jde o normální „Pěnu dní“, čili seskupení ptákovin. Herman se ukázal jako podrazák nejhoršího kalibru, a tak se hlavní republikoví státní aktéři od jeho oficiálního setkání s mnichem z Indie, jenž působil v mládí v Tibetu, na pár řádcích textu zcela logicky distancovali. Nic jiného se nestalo a nebylo. Ostatní je předvolební hysterie. Tedy víceméně plánované útoky na Zemana před prezidentskými volbami. A nejsem sám, kdo tuší, kdo že to vše pečlivě plánuje a platí.
 
Miloše Zemana přinesli na Staroměstské náměstí znázorněného jako exkrement. Jistá část společnosti ho velmi nenávidí. Zaslouží si to prezident? Přetáhl strunu on, nebo jeho odpůrci? Může se stát, že v příštích týdnech přerostou protesty proti němu, zahrnující i zmíněné pokřikování před Hradem, ve fyzické násilí? A nehrozí, že se proberou i Zemanovi příznivci a pojmou obranu prezidenta poněkud ostřeji? Jak zabránit takovému scénáři?

Hysterie jeho kritiků je již psychiatrickým úkazem. Prezident Zeman dlouhodobě s nepřehlédnutelnou, ale komorní jízlivostí ukazuje superintelektuálům, kteří zachraňují pozadí celého světa, že mu jsou ukradení. Myslím, že příznivci Zemana nejsou takoví hysterici jako antizemanovští hermanofilové. Byť v každém stádu se najde jedna švihnutá ovce. Je to ukázka ubohosti těch, kteří k takové neúctě děti vedou, ukázka ubohosti těch, kteří takové veledílo zhotoví, asi na nic lepšího hlavu nemají, a ještě větší ubohosti, že ho vystaví. Hlavně že halasně vyřvávali proti citaci jednoho vulgárního výrazu!


Pokud jde o věcnou podstatu toho, co bylo: Měl se Herman setkávat s dalajlámou? Podrazil vládu, když se s ním setkal oficiálně, což nečiní politici žádné ze západních zemí? Byl dopis čtyř ústavních činitelů přehnaný? Jaký postoj vy osobně zaujímáte k Číně a Tibetu? 

Jestli se setká ministr s mnichem v hospodě nebo kdekoliv jinde, je jeho věc. Ale vládní hlavouni potvrdili, že byla dohoda, že se s mnichem oficiálně nesetkají. Jenom soukromě. V tom se Herman stal podrazákem roku. Dopis „gangu čtyř“ byl v pořádku, jenom poukazoval, že „šílený kněz“ to nemá v hlavě pořádku a nedodržuje dohodnutá pravidla. Tibet je nedílnou součástí Číny, ať se to těm řvounům mávajícím tibetskou vlajkou líbí, nebo ne.

Kdyby v sobě našli trochu sebereflexe a podívali se na historii Tibetu, jaké utrpení tam ti svatí mniši působili lidem, které si neskutečným způsobem zotročili, které ze sebemenších důvodů nelidsky trestali i usekáváním končetin, vypalováním očí a dalšími zvěrstvy, schovali by ty vlajky a ztratili ono nadšení pro dalajlámu. Ostatně, možná že kdyby tam Čína neudělala pořádek, možná že by se ten současný choval stejně jako ti z dob, o kterých hovořím.

Co v této souvislosti říkáte tomu, že ministr zemědělství Marian Jurečka ve čtvrtek neodjede na plánovanou návštěvu Čínské lidové republiky. Členové tamní vlády, s nimiž měl jednat, podle ministerstva zahraničí schůzku zrušili...

To se musíte zeptat velvyslankyně čínského nebeského císařského stolce. Já to nevím. Ale soukromě odhaduji, že jízlivý Herman jako reprezentant flanďácké strany si udělal z čínského císařství dobrý den, tak si mandaríni z Pekingu udělali dobrý den z jednoho z Hermanových kámošů z flanďácké strany. Reciproční jízlivost? Vzpomínám si, že když jsem poprvé přiletěl do Číny, omlouvali se mi, že mě přijímají v malém provinčním městě. Mělo deset a půl milionu obyvatel. Myslíte si, že blbost Hermana mohla zůstat bez odezvy? Správně jste řekl, že k takovému podrazu se žádní západní politici nesníží.

Europoslanec Jan Zahradil rozvinul úvahu, že se pod ministrem Hermanem kývala židle, lidovci se ho chtěli zbavit, tak rozpoutal případ s dalajlámou, na základě čehož si získal Babišovu podporu. ČSSD se tím evidentně cítí zrazena. Ministr Zaorálek v tom udělal jasno na Primě. Najde si i díky tomuhle sociální demokracie cestu k prezidentovi, s nímž má v otázce Číny absolutní shodu?

Na spekulacích je rozkošné, že zadarmo poskytují námět k nekonečným debatám, které skončí tam, kde začaly. U spekulací. Myslím, že v zákulisí se nikdo hermanofilní taškařicí moc nezabývá. Jede se dál. Rozpory jsou především taškařicemi pro pobavení lidu obecného.

Do dění nám každopádně vstoupili umělci: Vojtěch Dyk a Jiří Bartoška varují před ohrožením našich svobod a – znovu – před posunem na Východ. Je to správné, či přehnané? Česká divadla „se chtějí otevřít svobodnému dialogu“ a také varují před tím samým. Je to správné? Jan Kraus sezval protizemanovské umělce, aby to „natřeli“ Zemanovi… Pomohou podobné věci něčemu dobrému, nebo to spíše vrazí klín mezi umělce a lidi, kteří mají rádi Zemana? Mají čeští angažovaní umělci reálnou sílu, nebo jen zneužívají mediální prostor?

Já se klukům a holkám od kumštu nedivím, že mají Hermana v srdci. Vždyť Hermanovo srdce sedí na finančně-kulturní kasičce, ze které jim sype každoroční rozpočtové penízky. Je to hnusné, ale je to asi tak. Kromě toho je jejich ješitnost dlouhodobě uražena tím, že je má občan prezident na háku. Jestli mají jejich mediální klukoviny a holčičkoviny reálnou sílu? Domnívám se, že asi takovou jako reklamy, ve kterých vystupují. Každý reálně uvažující člověk to musí vidět.

Objevily se některé rostoucí politické hvězdy. Petr Gazdík uspořádal úspěšnou akci na Staromáku, Michal Horáček ji moderoval, Daniel Herman sklízí rostoucí ovace liberálně-“pravicových“ a „sluníčkových“ kruhů. Čeká tyto pány zářná budoucnost? Katapultuje nechuť vůči Zemanovi KDU-ČSL a Starosty mezi „velké“ politické strany? Ublíží ČSSD, že obhajuje partnerství s Čínou? 

Dočkej času jako ministr Jurečka klasu. Demonstrace jsou operetky. Jde pouze o to, kdo se „píárově“ spojil (spojí) v předvolebním tahu na prezidentské křeslo a ze střednědobého hlediska v tahu na poslanecké volby. Gazdíkovce i hermanovce mají lidé víceméně na háku, zejména Hermanovo bratříčkování se a jeho obdiv k sudeťákům na jejich sjezdu by mu lidé měli přičíst k dobru, tož asi se pokusí spojit, aby si něco vykřičeli. To je i princip koledníků. Bez křiku a zpěvu nejsou koláče. Zda ublíží ČSSD, že obhajuje partnerství s Čínou? No, když to neublížilo britské královně, proč by to mělo ublížit Sobotkově plešce?

A kam se poděli Miroslav Kalousek a TOP 09?

Televize se statečně snaží strkat do vysílání jejich moudro-vzteklé miniglosy, ale že jsou teď poněkud tišší, z toho bych nevyvozoval velké závěry. Může v tom být i kus progresivní vyčuranosti. Kalousek by si totiž mohl ve sklípku říci: „Tož ještě popijme, až oni se vyřvou, a lidi už nebude bavit jejich kvičení. Ještě rádi uslyší náš lid naše mravokárné povzbuzování k jejich a zvláště k naší, respektive mé, dobré budoucnosti.“ Že by pro nás všechny bylo podstatně lepší, kdyby v tom sklípku natrvalo zůstal, asi zdůrazňovat nemusím.
 
Andrej Babiš Zemana už tak urputně nehájí, je mezi ně vražen klín? Jak se nám to české „kdo, s kým, proti komu, za kolik“ kauzou Brady a vším kolem přeskupilo? Vnímáte Babiše jako sluníčkáře? Bude na straně Zemana, nebo se dohodne s Američany a pravdoláskou?

Babiš jako velko-super-podnikatel v zemědělství ví, že nejdůležitější je sledovat počasí, čili ráno se podívat z okna. Podle toho je jasné, jakým směrem se bude ubírat den. Proto podle proměn politického počasí se bude měnit i Babišovo vystupování. Babiš nemůže mít názor, pokud to chce dotáhnout až na zástupce ředitele planety, tedy českého premiéra. S názorem by se daleko nedostal. A kauza Brady? Podvod a lež od samého začátku. O tom jsem už psal. Marně hledám důvody pro udělení vyznamenání pro tohoto člověka. Důvody následné šaškárny kolem něho mi jasné jsou.
  
Co se může podle vás stát 17. listopadu, na který se nyní čeká? Další akce proti Zemanovi? Již vzpomenuté násilí? Aktivizace Zemanových odpůrců? Něco na způsob 17. listopadu 2014, kdy byla Praha plná červených karet? A ať už to bude jakkoliv, jsou poslední týdny začátkem konce Miloše Zemana? Může se stát, že ho křik umělců, politiků a médií opotřebuje tak, že v březnu oznámí, že nebude kandidovat? Či kandidovat bude a prohraje?

Co bude 17. listopadu, to ví každý. Bude to samé, co bude koncem roku. Bude to záminka ukázat Zemana jako krutihlava nectně kousajícího do kebulí a prdelek svatých sluníčkářů. Myslím, že harmonogram protizemanovských ptákovin je americkými poradci již dopředu připravený. Ale kdo by si takových ptákovin všímal? Občan Zeman si nevšímal větších a gruntovnějších ptákovin, proč by ho měla rozházet tato cyklicky bublající všednost antizemanovců?

Určitá část veřejnosti má za to, že tlak na prezidenta Zemana je cíleně vyvíjen neziskovými organizacemi, třeba i řízenými ze zahraničí. Jako strašák funguje jméno George Soros. Do jaké míry tomu lze věřit? Je pravda, že neziskový sektor, věnující se uprchlíkům a geopolitickému směřování, Zemana nenávidí, nicméně jsou zde i divoké konspirační teorie...

V mé knize „Evropa (opět) spěje ke katastrofě“, vydané letos v září, má jedna kapitolka název „Humanitární organizace se stávají teroristickými organizacemi“. Prostě podle mě tito lidé jsou novou rafinovanou mutací fašismu. Protože prezident Zeman upozorňuje ve vší slušnosti na jejich nedobrou a hloupou povahu. Kdyby mohli, jistě by ho s největší láskou v srdci upálili. Slušní lidé si budou Miloše Zemana chránit a jsem přesvědčen, že ubrání!
 
A dalším terčem příznivců Zemana jsou média, zejména Česká televize. Selhala a selhávají média, a třeba i ČT, v posledních týdnech?

Média představují stejně prostituující prvek jako železnice. Podrží každému, kdo si je objedná. Kromě toho Bůh médiím dal do vínku orientaci v prostoru podle hluku. Kdo udělá co největší binec, popřípadě bordel alias kvílení, tam doskáčou a natáčejí a natáčejí a vysílají a vysílají. Je to jejich přirozenost, jako přirozeností krokodýlů je jíst domorodce a turisty na břehu řeky. U ČT jde kromě toho o nějakou genetickou vadu v podlézavosti jistým skupinám divošské subkultury, přestože by právě ona měla být tím objektivním nezaprodaným a nezaprodatelným médiem. Platíme si ho všichni bez rozdílu jakýchkoli názorů a přesvědčení. Proto její, žel, už dlouholetou činnost považuji nejen za neférovou, ale i sprostou. Moc bych chtěl, abychom měli možnost rozhodovat, kam poplatky pošleme. Asi by zanikla na úbytě! Škoda by to určitě nebyla!

Nejsou zde jiná důležitá celospolečenská, celonárodní a civilizační témata, která jsou nezaslouženě současnými událostmi a médii nastaveným diskurzem zakryta?

Témat více než důležitých jsou plná vědra, ale i kýble. Ale kdo by je nosil před kamery, když to nevoní humbukem a politickým ziskem? Například otřesné bytové zákonodárství jdoucí na ruku realitním šmejdům vytvářejícím nová sídlištní ghetta, beztrestná likvidace bytů a vlastně celých domů cikány, domů, na jejichž likvidaci vláda poskytuje dotace a nezajímá se o potrestání původců zničení, ze sociálního zákona hrozí být paskvil, otázka šetření vodou hrozí, že se zvrhne v podnikání kriminálníků jako v případě dotací a staveb solárních elektráren. Otázka nutnosti preferování a dotování hromadné dopravy lidských čmeláků ženoucích se do práce a zpět do postele, konečně uvést ve skutečnost stavbu jezu na Labi a tak podobně. Takových příkladů je neskutečné množství. To vše je zakryto křikem s porodními bolestmi antizemanovské blbosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Lukáš Petřík

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vědomá likvidace v EU. Větru neporučili, říká Šichtařová. A už je problém

17:13 Vědomá likvidace v EU. Větru neporučili, říká Šichtařová. A už je problém

INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Ceny plynu a elektřiny dosáhly v Evropě nových rekordů. „Pokud nyní bud…