Uprchlíkům se má pomáhat, ale to neznamená nekontrolovatelný příliv. Zkušený diplomat Pojar nám řekl zajímavé věci i o Georgi Sorosovi

03.02.2017 4:43 | Zprávy

Na protitrumpovských protestech v USA není nic divného, patří to k demokracii. Miliardáři Sorosovi patří naše díky, že nám pomohl zbavit se komunismu, dnes se ale posunul doleva. ParlamentnímListům.cz to řekl diplomat, bezpečnostní expert a prorektor vysoké školy CEVRO Institut Tomáš Pojar. Ten působil jako velvyslanec například v Izraeli a byl náměstkem a blízkým spolupracovníkem ministra zahraničí Karla Schwarzenberga.

Uprchlíkům se má pomáhat, ale to neznamená nekontrolovatelný příliv. Zkušený diplomat Pojar nám řekl zajímavé věci i o Georgi Sorosovi
Foto: cevroinstitut.cz
Popisek: Tomáš Pojar, M.A., diplomat, bezpečnostní expert, prorektor pro zahraniční vztahy VŠ CEVRO Institut

Donald Trump začal úřadovat za hlasitých protestů aktivistů či aktivistek. Čemu to přisuzovat? Jeho obhroublosti, jeho odchýlení se od minulé agendy či jeho údajnému rasismu? Co na jednom člověku může miliony lidí tak iritovat, že jdou do ulic násilně protestovat?

Nevšiml jsem si zvýšeného množství násilných protestů. Protestovat patří k demokracii. Pravda je, že volby jsou v poslední době všude vyhrocenější, společnosti rozdělenější a následné protesty proto asi i častější a intenzivnější. Levice je obecně v protestech navíc aktivnější, aktivističtější. Proti pravicovým představitelům se proto obvykle demonstruje více.

Zastánci Trumpa tvrdí, že je jen trestán liberálními, multikulturními a globalistickými kruhy za to, že jde proti právům menšin či gayů a že nechce po světě šířit lidská práva a demokracii. Dokonce se mluví o angažmá George Sorose coby jakéhosi čarodějného ochránce obamovského uspořádání. Jak takové úvahy vysvětlit? Je neziskový sektor ve vleku odcházející politické reprezentace?

Trump útočil a útočí na establishment a levici a levice zase útočí na něho. Levicově naladěné neziskovky jsou proti němu, ty pravicově zakotvené jsou zase na jeho straně. Není na tom nic divného a nepochopitelného.

Vysokoškoláci bývají proti Trumpovi. Někteří pozorovatelé tvrdí, že provázanost médií, univerzit a neziskovek vytváří systém oborů typu gender studies, multikulturních studií, kulturologie a dalších oborů. Je to křivda vůči univerzitám? Projde v důsledku vlny „Trump, Brexit a buhvíco ještě“ proměnou i vzdělávací systém?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radim Panenka

Radek Rozvoral byl položen dotaz

Ke zvýšení porodnosti

Zajímalo by mě, zda také jako strana nějak řešíte to, jak usnadnit rodičům, kteří se starají o malé děti to, aby mohli pracovat a zároveň se starat o děti, které se o sebe ještě sami postarat nedokážou? Tím myslím, když vám skončí rodičovská, protože i to je podle mě dost problém, který je ale polit...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mohl to vědět každý. Turek ke kauze Írán. Prozradil něco na Farského i Nerudovou

11:30 Mohl to vědět každý. Turek ke kauze Írán. Prozradil něco na Farského i Nerudovou

„Byla popsána neprodleně po uskutečnění v mém pořadu na youtube a taktéž zveřejněna na oficiálních s…