Útoky už i na policisty, pořád něco. A šílená reakce médií a politiků. Petr Bystroň o smutné realitě svátků v Německu

31.12.2019 4:46 | Zprávy

ROZHOVOR „Vražda hýbe celou společností. Pohřbu se účastnily stovky lidí, mezi nimi mnoho dobrovolných hasičů z celého Bavorska,“ vrací se k nedávnému útoku v německém Augsburgu, jehož obětí se stal místní hasič, poslanec německého Bundestagu za Alternativu pro Německo (AfD) Petr Bystroň. Promluvil i o tom, jak se k tragédii stavějí některá média a politici. Vyjádřil se také k nedávným volbám ve Velké Británii. „Johnsonovo vítězství je triumfem demokracie nad nevolenými globalistickými elitami,“ říká Bystroň a dodává: „Brexit znamená memento v historii EU. Doposud se pouze rozšiřovala, teď se začíná zmenšovat.“

Útoky už i na policisty, pořád něco. A šílená reakce médií a politiků. Petr Bystroň o smutné realitě svátků v Německu
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Petr Bystroň na brněnské konferenci o stavu Evropské unie s názvem: Je Evropská unie reformovatelná?

Ke konci roku otřásl Německem případ, kdy parta mladíků v bavorském Augsburgu ubila hasiče, který odcházel s manželkou a s přáteli z vánočních trhů. V některých médiích se objevila informace, že hlavní podezřelý se sice narodil v Německu, má ale také libanonskou a tureckou státní příslušnost. Můžete mi k tomu případu říci něco víc?

Ano, je to tak. Se situací v Augsburgu jsem detailně seznámen, byl jsem osobně na místě. Vražda hýbe celou společností. Pohřbu se účastnily stovky lidí, mezi nimi mnoho dobrovolných hasičů z celého Bavorska. Útočník má tři státní příslušnosti – německou, protože se zde narodil, tureckou a libanonskou po rodičích. Je tak skvělým příkladem ‚zdařilé‘ integrace.

Podrobnosti (v německém jazyce) zde:

Na sociálních sítích, konkrétně i na vašem Facebooku, se objevilo krátké video s informací, že „extremisté znesvětili věnec, kterým zástupci AfD uctili památku mrtvého hasiče“…

Na tom je vidět, jak toto emocionální téma hýbe německou společností. Toto video zhlédlo pouze z mé facebookové stránky více než 260 000 lidí – a to i přesto, že jde o spontánní nahrávku mé potyčky s levicovými extremisty, kterou udělal duchapřítomně jeden z pasantů svým mobilním telefonem.

Je to otřesné, jakým způsobem se levičáci chovají.

Jak se k tragédii v Augsburgu stavějí němečtí politici a také tamější média?

Bohužel stejně jako ke všem předchozím vraždám spáchaným migranty – snaží se je bagatelizovat. V tomto případě všemu nasadil korunu starosta Augsburgu Griebel, který vraždu označil za ‚Vorfall‘, což přeloženo do češtiny znamená ‚příhodu‘. To jako by ten zavražděný dostal z čistého nebe srdeční příhodu…

Ve stejné formě psala mnohá média. Největší noviny v Augsburgu – Augsburger Allgemeine – popisovaly incident a příčinu smrti slovy, že ‚padla rána‘. Ano, asi z čistého nebe padla rána a hasič byl mrtev. Ta banda migrantů jako by s tím neměla nic do činění.

Je tato tragédie v poslední době ojedinělým případem, nebo máte informace o něčem dalším, co se třeba v tisku ani neobjevilo?

Ojedinělým případem – děláte si srandu???

Jen ten den, co jsem jel do Augsburgu, jsem navštívil na mnichovském hlavním nádraží policejní stanici a hovořil s policisty, jejichž kolega byl ráno toho dne zezadu bodnut nožem do krku.

Jen pár dní na to proběhl v Mnichově soud se Somálcem, který na Velikonoce provedl islamistický útok na mši chorvatské menšiny. Tehdy média mlžila něco o ‚psychicky zmateném‘ člověku, který vběhl do kostela a ‚křičel něco nesrozumitelného‘.

Jen cílenými parlamentními interpelacemi AfD jsme zjistili, že policie útočníka označila za ‚psychicky zmateného‘ ihned po incidentu, bez jakékoliv konzultace s psychologem či psychiatrem. Navíc zakázala všem postiženým veřejně vyslovit, co se v tom kostele vlastně stalo. Až teď – třičtvrtě roku po tom útoku, se v novinách objevilo, že atentátník nekřičel nic ‚nesrozumitelného‘, ale ‚Allahu Akbar‘.

To jsou prosím pouze zprávy z minulých dní, které se týkají mě osobně!

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: David Hora

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Mír na Ukrajině

Paní Konečná, dobrý den. Jednak gratuluji ke zvolení. Vy opakovaně tvrdíte, že EU má nástroje, jak ukončit válku na Ukrajině. Zajímá mě jaké? Podle mě EU nezmůže nic. A ještě co si myslíte o podmínkách, které si klade Rusko, aby válku ukončilo? Chce nejen část území Ukrajiny, ale požaduje i to, aby ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Novotný je duší bezduché ODS. A Fiala? Sociolog Keller o hulvátství

19:11 Novotný je duší bezduché ODS. A Fiala? Sociolog Keller o hulvátství

„Jak vidíme z internetových diskusí, právě z nároku nevědět, ale urážet, se postupně stává jedno z n…