Už nás nechce ani většina těch, kdo rádi vzpomínají na socialismus! Josef Skála odhalil karty, pokud jde o Babiše a KSČM. Čeká podporu i nadávky

05.12.2018 11:22 | Zprávy
autor: Marek Korejs

ROZHOVOR Vyzyvatel předsedy Vojtěcha Filipa a donedávna ještě místopředseda KSČM Josef Skála se ve světle aktuálních průzkumů voličských preferencí zamýšlí nad tím, kde leží příčiny setrvalého poklesu obliby komunistů. „Lidé v nás přestávají vidět alternativu. Důvěru ztrácíme i u těch, kdo na mládí prožité za socialismu vzpomínají v dobrém,“ varuje Skála. Podle něj už stranu nemůže potkat příliš horších věcí. „Kdy v nás lidé viděli radikály naposled?“ ptá se komunistický politik. Nyní podle něj lidé nevnímají KSČM již ani jako opozici a strana postupně vyklízí pole nejen hnutí ANO, ale i dalším rivalům. „Zásadní změnu už nelze odkládat,“ burcuje Skála spolustraníky.

Už nás nechce ani většina těch, kdo rádi vzpomínají na socialismus! Josef Skála odhalil karty, pokud jde o Babiše a KSČM. Čeká podporu i nadávky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Josef Skála

Podle průzkumu společnosti Kantar mají komunisté u lidí nad 60 let pouze 8,5 % voličů, kdežto ANO má 51 %. Kde se stala chyba?

To samé ukázaly už volby do Poslanecké sněmovny. ANO dalo hlas 41 procent seniorů. Tedy o celou třetinu víc než voličů všech věkových kategorií. Teď by z těch, komu už bylo šedesát, volila ANO víc než polovina. Šestkrát víc než v naší politice se jich vidí v hnutí, které prosazuje zájmy tvrdého byznysu. Tady je „chyba“ – říkám to s hořkostí v hlase – slabé slovo. Tohle je alarm bijící na poplach. Lidé v nás přestávají vidět alternativu. Důvěru ztrácíme i u těch, kdo na mládí prožité za socialismu vzpomínají v dobrém. Co ještě horšího může potkat stranu, mající ve štítu závazek, že se zasadí o mnohem spravedlivější a bezpečnější republiku?

     

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

12:59 „Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

Potřebuje ÚS k řešení žaloby prezidenta spoustu času? Na tuto otázku pro ParlamentníListy.cz odpovíd…