Světem otřásl chemický útok v syrské provincií Idlíb. Jako viník je označován syrský režim prezidenta Asada, jehož armáda tam údajně poslala bomby se sarinem. Slyšel jsem k tomu ale mnohé pochybnosti (a vždy to bylo na ČT24), například radiolog a toxikolog Jiří Patočka z Jihočeské univerzity konstatoval, že z toho, co viděl, o sarin nešlo, neb se projevuje jinak, a že nejspíše šlo o chlor. Navíc to vypadá, jakoby Západ vycházel z informací povstalců, kteří v této oblasti jsou vlastně odnoží al-Káidy. Prostě pochybností je plno. Máte je také?
Plně se ztotožňuji s touto otázkou. Jak je známo, tak provincií Idlíb ovládá odnož al-Káídy an-Nusra. Tudíž informace přicházející odtud jsou namířené proti Asadovu režimu. Pochybností je mnohem více, včetně toho jak ten útok proběhl. Začínám se zabývat myšlenkou, jestli to není nějaké divadlo. Ptal jsem se odborníků v této oblasti na reakci lidí na sarin. Myslím tím vojenské lékaře. Je překvapuje, že zachránci nosí oběti, aniž by byli jakýmkoliv způsobem chráněni proti působení sarinu. Jsem z generace, která absolvovala základní vojenskou službu. Všichni vojáci měli jednorázové injekce pro případ chemického útoku. Mně to připadá, že to klidně může být nahrané. Co mě k tomu ještě vede, je-li to teritorium, které ovládá an-Nusra, tak mě překvapuje, že na těch záběrech jsou hladce oholení Arabové, když an-Nusra si libuje v dlouhých plnovousech. Může to klidně být nějaká habaďůra.
Když už jsme u té al-Káidy, připomenu všeobecně známý fakt, že mají na svědomí útok 11. září 2001 v New Yorku a mnohé další teroristické činy. Oni jsou teď snad v Sýrii spojenci Západu?

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Oldřich Szaban