Velký šok pro komunistku Konečnou: Domnívala jsem se, že lidem dojde, co se děje

18.10.2014 10:40 | Zprávy

ROZHOVOR Sestavili jsme málo kandidátních listin. Senát je pro KSČM smutnou prohrou. I takto hodnotila výsledky voleb europoslankyně Kateřina Konečná (KSČM). Zároveň se ale podivila nad kandidaturou náměstků z hnutí ANO v komunálních volbách a nástupem lidovců. „Byl to pro mě velký šok,“ řekla Konečná v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Vzkaz měla také pro expremiéra Jiřího Paroubka (LEV 21): „Hrozně mě baví, když situaci KSČM komentuje někdo, kdo sám nezaznamenal žádný úspěch. To mně přijde hodně ubohé. Ať se stará sám o sebe.“

Velký šok pro komunistku Konečnou: Domnívala jsem se, že lidem dojde, co se děje
Foto: Daniela Černá
Popisek: Kateřina Konečná

Když jste sledovala výsledky komunálních voleb, co vás nejvíc zaujalo nebo překvapilo?

Sledovala jsem komunální volby nejvíc ve svém městě. Právě v Novém Jičíně mě překvapilo, že se tu dostaly do zastupitelstva pouze etablované politické strany. Úplně vypadli nezávislí. Mrzela mě nízká volební účast v některých městech. Měla jsem pocit, že komunální politika je lidem blíž. Chápu, že rezignovali na celostátní politiku nebo na Senát, ale přeci jen v komunální politice své starosty potkávají a řeší s nimi aktuální věci. Volební účast sice nebyla extrémně nižší než před čtyřmi lety, ale říkala jsem si, že by to mohlo být lepší. Určitě mě pak překvapilo, kolik různých náměstků z hnutí ANO, lidí, kteří mají dnes místo v exekutivě, se rozhodlo vrhnout se do samosprávy. Nejde jen o paní Krnáčovou. Jsou to lidé, kteří dělají různé ředitele odborů a další a tito lidé se vrhli do komunální politiky na poměrně vysoké úrovni. Já se domnívám, že se nedá sloučit funkce například primátora statutárního města a náměstka na ministerstvu. Jsem zvědavá, jak to chtějí stihnout.  


Co si myslíte o úspěchu KDU-ČSL?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

12:59 „Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

Potřebuje ÚS k řešení žaloby prezidenta spoustu času? Na tuto otázku pro ParlamentníListy.cz odpovíd…