Věřím, že na podzim soud Babišovi zlomí vaz! Bývalý člen ANO se rozpovídal

16.04.2017 7:40 | Zprávy

FENOMÉN BABIŠ – NADĚJE, NEBO HROZBA? „Pokud se stane Babiš premiérem, tak se obávám o osud demokracie a svobody u nás. Vláda oligarchy nevěští nikdy nic dobrého,“ domnívá se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz místopředseda TOP 09 v Libereckém kraji, lékař z jablonecké nemocnice Miloš Rejmont. O možném povolebním uspořádání říká: „Může být i koalice ANO, KSČM a SPD. TOP 09 je jediná, která na 100 % nepůjde s ním do koalice. Mým přáním je koalice demokratických stran, to znamená bez ANO.“

Věřím, že na podzim soud Babišovi zlomí vaz! Bývalý člen ANO se rozpovídal
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda hnutí ANO Andrej Babiš

Jste velkým kritikem Andreje Babiše. Nicméně ale před čtyřmi lety jste do voleb kandidoval za ANO. Takže z toho soudím, že tehdy vás Babiš zaujal a důvěřoval jste mu. Proč už tomu tak není? Jaký je podle vás Andrej Babiš a jeho hnutí ANO?

Od mládí jsem se pasivně zajímal o politiku. Když vzniklo hnutí ANO, zajásal jsem. V čele miliardář. Paráda. Nebude mít důvod krást. Z našeho kraje byl jeho prvním stoupencem Tibor Batthyány, v popředí jsem byl i já. Měli jsme už hotovou kandidátku do PS, když jednoho dne se mezi námi objevil Martin Komárek s rozkazem od Babiše. Stal se jedničkou kandidátky, pořadí na prvních pěti místech bylo zcela změněno. Bez demokratického hlasování. Direktivně. Exkomunista a opěvovatel Gottwalda v čele kandidátky. Byl to pro mě, pro pravičáka, šok. Tak jsem konečně začal na internetu zkoumat, kdo vlastně je Andrej Babiš. Krátce před otevřením volebních místností jsem ANO opustil. ANO bylo založeno jako středopravicové hnutí. Není, dělá populistickou politiku. Je to hnutí jednoho muže. Nedemokraticky ruší místní organizace, kde cítí sebemenší odpor, například v Karlových Varech, v Liberci, ve Frýdlantu.

Uznáváte Andreje Babiše alespoň jako úspěšného podnikatele?

Ne. Myslím si, že jeho cesta k zisku miliard není zcela čistá. O převzetí Petrimexu nebo o privatizaci, např.Unipetrolu, je toho napsáno na internetu až dost.

Jak hodnotíte jeho činnost ve vládě jako ministra financí?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Eva Decroix, Ph.D., MBA, MPA byl položen dotaz

Rodiče

Dobrý den, mohu se zeptat, kdo přesně ze senátorů stojí za návrhem, aby rodič, který nemá po rozvodu dítě v péči, mohl být z důležitých rozhodnutí života dítěte vyloučen? Já nevím, podle mě to není úplně správné, i když zase někdy je mezi rodiči domluva obtížná a doplácí na to právě dítě, což také n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

12:30 „Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

Podpora stávky v České televizi ze strany odborového předáka Josefa Středuly? „V rámci ČMKOS působí …