Vladimír Hučín: Neuspořádali jsme „norimberský proces“, tak se tu komunisti a estébáci zase roztahují. Babiš dnes dělá, co ho naučila StB. Dělám vše co můžu, aby Zeman nebyl prezidentem

1. 7. 2017 19:49

ROZHOVOR „Dělám vše pro to, aby Zeman nebyl favoritem prezidentských voleb. Zároveň mu přeji hodně tučného jídla, co nejvíce nejtvrdšího alkoholu a kvalitní, ale silný tabák,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz válečný veterán třetího odboje Vladimír Hučín. Velmi kritický je i k hnutí ANO. „Je složeno z bývalých komunistických nomenklaturních kádrů. Nejsou to lidé typu Jakeše či Bilaka. Jsou pragmatičtí. Ale o to více jsou nebezpečnější. Dovedou těžit ze situace. Kde můžu, tam proti nim zasahuju,“ prozrazuje.

Vladimír Hučín: Neuspořádali jsme „norimberský proces“, tak se tu komunisti a estébáci zase roztahují. Babiš dnes dělá, co ho naučila StB. Dělám vše co můžu, aby Zeman nebyl prezidentem
Foto: Archiv VH
Popisek: Vladimír Hučín
reklama

Jak to podle vás vypadá s prezidentem Milošem Zemanem? Je pořád favoritem prezidentských voleb? U sázkových kanceláří už má nejnižší kurz Jiří Drahoš.

Jako jediný člověk u nás se statusem válečného veterána třetího odboje dělám vše pro to, aby nebyl favoritem. Poté, co se stal premiérem, jsem byl jako důstojník BIS krátce nato zatčen. Souviselo to i s jeho osobou. A nakonec i soudce, který mě zprošťoval, sdělil veřejnosti a médiím, že vláda pověřila úkolem tajné služby, aby vyřešila kauzu Hučín. Takže opravdu dělám vše pro to, aby tento člověk byl ukázán v pravém světle. Jaké zločiny za sebou má. Na to jsem poukazoval mimo jiné včera (středa 28.6., pozn. red.) u soudu s bývalým ministrem vnitra Hradílkem. Zároveň jako místopředseda Konfederace politických vězňů a člen KANu mu přeji hodně tučného jídla, co nejvíce nejtvrdšího alkoholu a kvalitní, ale silný tabák.

Premiér Sobotka se vzdal volebního lídrovství a přenechal jej Lubomíru Zaorálkovi. Pomůže to ČSSD? Zatím je v průzkumech přeskakují i komunisté...

Bohuslav Sobotka jako mladý politik byl svědkem mnoha nekalých aktivit Miloše Zemana. Kdyby v důsledku situace, do které se se Zemanem dostal, začal vypovídat, mnohé věci by objasnil. Toto bych chtěl. Tady si přihřívám svoji vlastní polívku a netajím se tím. Momentálně Sobotkovi spíše lehce fandím. ČSSD jakoby přicházela s novou vizí, s novým nápadem. Už ho ale nestihla realizovat, protože se dostali do takových problémů, že mají starosti sami se sebou.

Anketa

Věříte Andreji Babišovi, že chce zlepšit poměry v České republice?

59%
hlasovalo: 23763 lidí

Sobotka nestačil věci dotáhnout do konce. Šel na to strašně pomalu, měl být rychlejší, razantnější a rozhodnější. Myslím, že se Zemanem nechal zaskočit a ponížit. Což způsobilo jeho problémy. Zaorálek je samozřejmě dobrý rétor, umí mluvit a oslovit. ČSSD je ale roztříštěná, ti jsou na straně toho, ti na straně zase někoho jiného, a je tam i spousta příznivců Zemana. Situace je tam složitá, což řadový občan nemůže strávit a začne se od nich odchylovat.

KSČM je momentálně v průzkumech na druhém místě. Připomněli jsme si výročí popravy Milady Horákové. Předseda KSČM Vojtěch Filip uvedl, že KSČM má za to stejnou zodpovědnost jako KDU-ČSL za upálení mistra Jana Husa či za vyhnání Jana Ámose Komenského ze země. Čímž myslel, že žádnou, a že KSČM není KSČ. Co si myslíte vy?

KSČM je složena z lidí, kteří byli v KSČ. Byli nomenklaturní kádři. V Přerově máme třeba poslance RNDr. Josefa Nekla, který byl militantním komunistou. Ještě krátce před 17. listopadem nabádal Lidové milice, aby zasáhly. Dnes je v Poslanecké sněmovně a tváří se, jakoby se nechumelilo. Tito pachatelé kvůli tomu, že tu nebyl žádný „norimberský proces“, si dovolují. Veřejnost je ovlivněna tím, že už je to dávno. Ti, kdo nezažili represe, nebo se naučili s totalitním režimem žít a nechali si dobrovolně přerazit páteř, se nešprajcují a hledí už po něčem jiném. Oslovuje je nomenklaturní kádr komunistické strany a agent Státní bezpečnosti Babiš. To je ještě horší pro mě.

Vy jste členem KAN. Půjde vaše organizace do voleb?

Jde do voleb na kandidátce TOP 09.

Ta svými preferencemi však příliš neoslňuje. Čím to je?

Kalousek je osoba, která mnohdy mluví našim jazykem. Ale získal si i punc pochybnosti u občanů svým bývalým postavením. Dneska ale věci nazývá pravým jménem. Ta kritika je ovšem mnohdy pro občany těžko stravitelná. Myslím ale, že TOP 09 nějaké pozice získá a bude v Poslanecké sněmovně zastoupená. I když, nebude to žádný zázrak.

Do značného risku jdou lidovci, kteří ve spojení se Starosty musí získat 10 procent. Podaří se jim to? A byl by velký průšvih, kdyby vypadli ze Sněmovny?

Samozřejmě. Je to tradiční strana. I když její národněfrontovní minulost taky není žádná sláva. Je tam však spousta zajímavých lidí. Myslím, že KDU-ČSL by měla být ve Sněmovně zastoupená. Nepotěšil mě ale Jirka Čunek. Za něj jsem se několik let bil a vystupoval na náměstí na jeho podporu – když byl stíhán tady v Přerově státním zástupcem Radimem Obstem a já jsem upozorňoval, kdo za tím stojí a jaké praktiky. Využíval jsem informací, které jsem získal v průběhu působení v BIS. Nelíbí se mi, že se Jirka Čunek jakoby sbližoval s Andrejem Babišem.

Na závěr se zeptám právě na Andreje Babiše. Vede dobrou předvolební kampaň? Sepsal knihu o své vizi Česka, objíždí s ní republiku, lidé chodí na jeho akce. Preference má stabilně vysoké. Jak to, že na něj mnoho lidí tolik slyší a nechtějí reflektovat jeho kauzy?

Je to člověk, který dovede využít situace. On je ten pragmatický bývalý agent Státní bezpečnosti, který čekal určitou dobu, až nespokojenost vykumuluje do dnešní podoby. Tak to vyzkoušel a zafungovalo mu to. Stáhl i řadu voličů KSČM. Říká, že je už dnes jiná doba. Využil svých zkušeností, které získal při školení coby spolupracovník Státní bezpečnosti ve velmi preferované a citlivé oblasti agentury StB a jako člověk navštěvující konspirační byty a zapojený do složitých akcí rozvědky. Je dobrý rétor a je sám překvapený, jak mu to jde. Pro mě je to však strašný. Když jsem dostal to ocenění válečného veterána třetího odboje jako jediný občan České republiky, tak redaktoři v České televizi mi říkali: Dostal jste to pane Hučíne z rukou ministra Stropnického, který je členem ANO. Odpověděl jsem jim: Také jesm panu ministrovi sdělil, že pro mě třetí odboj neskončil vítězně proto, že na postu ministra financí je Andrej Babiš.

Co když se stane premiérem?

Jsem velmi kritický k hnutí ANO. Je složeno z bývalých komunistických nomenklaturních kádrů. Nejsou to lidé typu Jakeše či Bilaka. Jsou pragmatičtí. Ale o to více jsou nebezpečnější. Dovedou těžit ze situace. Kde můžu, tam proti nim zasahuju. Jak se dá. Samozřejmě, že už nemohu uplatnit zákon č. 198/1993 Sb., paragraf 3.

Co to je za zákon?

To je přímo ozbrojený boj. Paragraf, který mi umožnil získat statut válečného veterána. To jsem trošku nadsadil, aby to nebylo bráno tak, že se připravuji na nějakou teroristickou akci. A mrkněte se na moje stránky. Je tam nová zpráva. Bude z toho pěknej mazec. Musel jsem tyto informace vypustit dříve, než je zveřejní protistrana.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Oldřich Szaban
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Otevřít vše. Profesor Beran: Covid mělo až 5 milionů Čechů. Vakcína? Jinak

4:44 Otevřít vše. Profesor Beran: Covid mělo až 5 milionů Čechů. Vakcína? Jinak

ROZHOVOR Kdo prodělal onemocnění covid-19, nemusí se nechávat očkovat, sdělil ParlamentnímListům.cz …