Vondráček: Za cenu vakcíny radši vstup do bazénu či sauny. Ať si občan vybere

Spustit čtení článku
Tato funkce je povolena jen předplatitelům typu Lepší čtení a vyšší.
06.07.2021 9:51 | Rozhovor

Výroky hygieniček Pavly Svrčinové a Zdeňky Jágrové jsou to nejmenší. „Co mi vadí více než podobné řeči, je to, že osoby, které se takto prezentují, mají velkou moc nad našimi životy, kterou jim předala vláda a prostřednictvím pandemického zákona i Sněmovna,“ říká předseda Svobodných Libor Vondráček. Vystudovaný právník klade důraz na to, aby byl po volbách pandemický zákon co nejrychleji zrušen. A co povinná vakcinace, ke které by se přikláněl šéf ČLK Milan Kubek? „Milan Kubek je socialisty dosazená loutka do vedení ČLK a jeho snaha pošlapat lidskou důstojnost a svobody svéprávných občanů naší republiky tomu jenom odpovídá,“ nebral si servítky Vondráček. Stát podle něj nemá a nesmí mít právo aktivně zasahovat do rozhodování občanů o vlastním zdraví, což vyplývá z Ústavy. Vláda by teď podle Vondráčka měla najít poslední zbytky zdravého rozumu a následovat vládu Velké Británie, tedy začít ke covidu přistupovat jako k dalším respiračním chorobám.

Vondráček: Za cenu vakcíny radši vstup do bazénu či sauny. Ať si občan vybere
Foto: Hans Štembera
Popisek: Libor Vondráček, předseda Svobodných

Mladí se druží, což je problém. Neustále nějaká veselice, na kterých se nedodržuje nošení roušek, či dodržování rozestupů. Zhruba tak pražská hygienička Zdeňka Jágrová ohodnotila v rozhovoru pro Seznam Zprávy mladou generaci a potíže, které jejím chováním vznikají. Uráží vás takový komentář, nebo je na něm něco pravdy?

Neuráží. Je to problém paní Jágrové, že mediální pozornost, na kterou není zvyklá, využívá tímto způsobem. Její nadřízená, hlavní hygienička, ji jistě k podobným výrokům navádí, jelikož z jejich úst zaznívají ještě drzejší výroky.

Co mi vadí více než podobné řeči, je to, že osoby, které se takto prezentují, mají velkou moc nad našimi životy, kterou jim předala vláda a prostřednictvím pandemického zákona i Sněmovna.

Proto musím zdůraznit, že zejména vláda nese odpovědnost za jejich kroky i slova, a také to, že pandemický zákon musíme ihned po volbách zrušit.

Jágrová se také domnívá, že ti, kteří ještě nejsou očkovaní, by se měli určitě nechat naočkovat. Lidé přitom ztrácejí o vakcinaci zájem. Šéf ČLK Milan Kubek by proto uvítal, kdyby byla vakcinace povinná. Jak byste se k takovému nařízení stavěl vy?

Jak řekl jeden můj starší kolega: „Vakcinace je už dnes dobrovolná asi tak jako prvomájový průvod za minulého režimu.“

Ministři zdravotnictví sice byli dost arogantní na to, aby ignorovali vyjádření soudů a opakovaně zaváděli protiústavní opatření, tak daleko jako pan Kubek ovšem nezašli, a to je alespoň trochu šlechtí.

Milan Kubek je socialisty dosazená loutka do vedení ČLK a jeho snaha pošlapat lidskou důstojnost a svobody svéprávných občanů naší republiky, tomu jenom odpovídá.

Vzhledem k účinnosti a trvanlivosti efektu vakcín bych mu doporučil, ať se stará radši o termín vlastního přeočkování a rozhodování o očkování jiných lidí nechá na nich.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

COVID

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: Marek Korejs

volby

Dobrý den, zajímalo by mě, zda si jako většina politiků koalice SPOLU myslíte, že kdo vás nevolil, není demokrat a je buď proruský, nácek apod.? Nemyslíte, že je na čase skončit s těmito věčnými nálepkami a urážkami nebo naštvete ještě víc lidí a další volby prohrajete ještě víc? Ptám se vás, protož...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Pouštějte ho na Silvestra.“ Vyoral se podíval na Schmarczův „výkon“. A měl jasno

15:15 „Pouštějte ho na Silvestra.“ Vyoral se podíval na Schmarczův „výkon“. A měl jasno

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA „Myslím, že Schmarcz by se hodil spíše do některého ze zábavných p…