Vytvořit stabilní a sourodou koalici nebude po volbách snadné, obává se starosta Soběslavi

04.07.2017 16:40

Starostou města je již neuvěřitelných 23 let. Jak se za téměř čtvrtstoletí město proměnilo a jaké změny občany v nejbližší době čekají? Nejen o tom jsme si povídali s Jindřichem Bláhou (ODS).

Vytvořit stabilní a sourodou koalici nebude po volbách snadné, obává se starosta Soběslavi
Foto: Redakce
Popisek: starosta Soběslavi Jindřich Bláha, ODS
reklama

V prvních svobodných volbách jste se stal zastupitelem Soběslavi a o čtyři roky později starostou, jímž jste dodnes. Vidíte za sebou konkrétní výsledky své práce? Na co jste nejvíce pyšný?

Výsledky práce ve městě jsou vždy dílem kolektivním po všeobecné shodě. V Soběslavi máme dlouhodobě stabilní prostředí a daří se nám důležité projekty realizovat. Z nejdůležitějších akcí bych uvedl opravu památek s konverzí Rožmberského hradu na knihovnu a kompletní infrastrukturu, kterou potřebují občané města ke svému životu (školy, kulturní zařízení, sociální zařízení, sportoviště včetně letního koupaliště atd.). Největší radost však mám z udržení dobré komunikace s občany města.

Je něco, co se vám zatím realizovat nepodařilo?

Ve městě chybí především ubytování. Žádný podnikatelský subjekt zatím nepřišel s projektem, který by tuto záležitost řešil. Chceme se tomu v nejbližší době věnovat, stejně jako síti cyklostezek ve městě a okolí.

Opakovaně jste také kandidoval do sněmovny. Budete se o přízeň voličů ucházet i letos? S jakým cílem?

Do sněmovny jsem skutečně několikrát v minulosti kandidoval, nikdy jsem však nebyl na volitelném místě, a se svým zvolením jsem tedy příliš nepočítal. V letošních parlamentních volbách nekandiduji.

V jaké kondici je ODS vašima očima tři měsíce před volbami?

ODS je z mého pohledu v současné době v dobré kondici, má velmi dobrý volební program a zkušené lidi, kteří by jej dokázali realizovat.

Jaké je podle vás největší reálné nebezpečí, které by mohlo vzejít z výsledku voleb?

Největším nebezpečím je nestabilní a nesourodá koalice.

Po volbách jste sliboval zaměřit se na zajištění potřebných ploch pro podnikání a individuální bydlení. S tím souvisí i rozvoj dopravní infrastruktury a možnosti trávení volného času. Co konkrétně se poslední roky změnilo, případně jaké investice v nejbližší době zamýšlíte?

Rozvoji podnikání se v Soběslavi věnujeme trvale, aktuálně je připraveno několik ploch v průmyslové zóně pro příchod nových podnikatelských subjektů. Rozvoj dopravní infrastruktury v současné době brzdí příprava dostavby IV. železničního koridoru v úseku Soběslav–Doubí u Tábora, kde probíhá hodnocení vlivu na životní prostředí podle nové dokumentace. Pro lepší možnosti trávení volného času připravujeme využití zátopového území, kde bychom rádi realizovali hřiště a bruslařskou dráhu.

Do pěti let by ve městě měla vzniknout nová síť dětských hřišť. Na jaké konkrétní investice či změny se mohou děti těšit ještě do konce volebního období?

V letošním roce bude realizováno nové workoutové hřiště ve sportovním areálu a dvě nová dětská hřiště u Domu dětí a mládeže a na sídlišti Svákov. V příštím roce bychom chtěli dále realizovat dvě až tři nová dětská hřiště, která by nahradila ta současná.

Začaly prázdniny, na závěr se tak zeptám, jak je plánujete trávit vy osobně? Pojedete někam na dovolenou?

Dovolenou trávím v poslední době vždy na horách a na kole a bude tak tomu i v letošním roce.

Na co byste naopak do Soběslavi pozval občany?

V letních měsících probíhá v Soběslavi množství pěkných hudebních festivalů a kulturních akcí, příjemné je také navštívit památky a projet se na kole v krásném okolí města s příjemnou návštěvou letního koupaliště. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Kateřina Synková

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chtěli by Klause úplně vymazat. Šichtařová varuje: Přijde kolaps

16:26 Chtěli by Klause úplně vymazat. Šichtařová varuje: Přijde kolaps

INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Společnost se překlopila ke kolektivismu, a ten by Václava Klause, jako…