Zákony tu slouží jen pro ochranu tunelářů a šmejdů. Alena Vitásková se tomu rozhodla postavit čelem, než lidem dojde trpělivost

08.10.2018 16:38 | Zprávy

ROZHOVOR Dnes a denně se bývalá předsedkyně Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková setkává se zničenými životy nejen stíhaných, odsouzených, ale i jejich zoufalých rodin. Denně se setkává s bolestí a zradou, která byla a je páchána na obyčejných lidech, na jejich rodinách. Proto tvrdí, že zákony tu nejsou pro lidi, ale pro ochranu tunelářů a šmejdů. Ve svém Institutu považuje za stěžejní ochranu a podporu lidských práv a svobod. Tolik zmaru a beznaděje nemůže společnost nadále akceptovat. Justice v naší vlasti selhává, a to je vážné pro zachování demokracie.

Zákony tu slouží jen pro ochranu tunelářů a šmejdů. Alena Vitásková se tomu rozhodla postavit čelem, než lidem dojde trpělivost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalá šéfka Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková

Co vás vedlo k tomu, že jste před více než rokem založila Institut Aleny Vitáskové?

Založila jsem ho po ukončení funkčního období předsedkyně na Energetickém regulačním úřadu a vedly mě k tomu dva důvody. Chtěla jsem pokračovat v práci, kterou jsem de facto dělala celý život. Vždy jsem se snažila být svou prací prospěšná společnosti, naší vlasti. Tušila jsem, že po ukončení činnosti na ERÚ, kdy jsem zasáhla energetickou mafii na nejcitlivějším místě, což jsou peníze, nebudu zrovna v oblibě. Počítala jsem do jisté míry s tím, že mi žádnou práci, přestože mi chyběl rok do nároku na důchod, nikdo nenabídne. Asi někteří politici mají blíže k mafii než k tomu, aby na odborná místa dosazovali odborníky. Po více než 45 letech odpracovaných pro tento stát s odbornou praxí, kterou bezesporu mám, se nestačíte divit, jakou hodnotu má člověk v demokratickém státě.

A jaký byl ten druhý důvod?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

12:59 „Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

Potřebuje ÚS k řešení žaloby prezidenta spoustu času? Na tuto otázku pro ParlamentníListy.cz odpovíd…