Zdechovský: Konspiračním teoriím o 11. září nevěřím. Clintonová by byla lepší než Trump. Ať se nám to líbí nebo ne, nezbytná je i spolupráce s Ruskem

09.09.2016 17:57 | Zprávy

15 LET OD 11. ZÁŘÍ Europoslanec KDU-ČSL Tomáš Zdechovský se domnívá, že vojenské akce v Iráku a Afghánistánu by pro nás měly být do budoucna velkým poučením. „Vždy bychom měli dvakrát měřit, než se rozhodneme jednou řezat,“ míní. Hillary Clintonová by nejspíše prý byla lepší prezident jako mnohem předvídatelnější člověk než Trump.

Zdechovský: Konspiračním teoriím o 11. září nevěřím. Clintonová by byla lepší než Trump. Ať se nám to líbí nebo ne, nezbytná je i spolupráce s Ruskem
Foto: YouTube.com
Popisek: Útok na Světové obchodní centrum 11. září 2001

Jak hodnotíte americké vojenské a politické intervence na Blízkém východě po 11. září 2001? Jsou na tom dotčené země Blízkého východu nyní lépe? Jsou tyto země více prosperující, stabilnější, je tam více bezpečno a podařilo se omezit islamismus a terorismus?

Vím, kam míříte, ale je třeba objektivně říci, že samotné americké vojenské intervence měly pouze částečný vliv na současnou situaci na Blízkém východě. Americko-evropské intervence pomohly svržení dvou diktátorských režimů, ale bohužel nedokázaly přinést do Iráku a Afghánistánu očekávanou stabilitu a už vůbec ne demokracii. Jak už kdosi říkal, Američané dokázali vyhrát válku, ale nedokázali vyhrát mír. Zároveň musíme vzít v úvahu i vnitřní faktory jednotlivých blízkovýchodních zemí. Například tzv. arabské jaro – které ovlivnilo Blízký východ možná i více než obě zmíněné vojenské intervence – nedokázal nejen na Západě předpovědět prakticky nikdo. 

Co si myslíte o takzvaných konspiračních teoriích o 11. září? Věříte oficiální verzi americké administrativy? I oficiálně se například mluví o vlivu osob blízkých saúdské královské rodině... Ale verzí je více. Jak to podle vás bylo?

Nemám důvod věřit jakýmkoli konspiračním teoriím. Pokud by vše bylo tak, jak tvrdí příznivci spikleneckých teorií, utajit přípravu akce takového rozsahu, jako jsou teroristické útoky 11. září, považuji za prakticky nemožné, a vše by se muselo dříve či později provalit.

Co byste vzkázal Georgi Bushovi a takzvaným neokonzervativcům? Co měl americký prezident po 11. září dělat? Do jaké míry Bush věci aktivně ovlivňoval a do jaké míry byl jen loutkou nějakých skupin?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Lukáš Petřík

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Vystoupení z EU

Nemyslíte, že když vystoupíme z EU, vedlo by to jen k tomu, že by se rozhodovalo o nás bez nás? Protože na evropském trhu jsme dost závislý.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Totalitní praktiky.“ Pavel předem diktuje vládu. A sklízí

17:50 „Totalitní praktiky.“ Pavel předem diktuje vládu. A sklízí

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA „Němcová má v sobě hysterie a hlouposti tolik, že by ji mohla na tr…