V jednom našem rozhovoru jste řekl: „Dnes už ale Západ mravní náskok ztratil. Rusko není totalitní, nemá už potřebu spasit svět; tu má naopak madam Clintonová. To namyšlené, drzé poučování celého světa o lidských právech od přesvědčených morálních relativistů opravdu volá do nebe. Převracejí lidskou realitu od základu naruby, nutí ve jménu svých pomatených představ o životě oslavovat sexuální perverze, s pocitem vyvolenosti a morální převahy ruší otcovství a mateřství, násilím kradou rodičům děti a tyto oficializované loupeže vydávají za skutky pravé humanity, protože věří, že děti jsou utlačované, že patří státu; a stát jsou teď zrovna oni – vpravdě výkvět lidstva. Není větší trapnosti, než když morální analfabeti arogantně kážou světu morálku. A současný Západ tu svou osvětu nejen káže, ale i vyváží. Vnucuje ji různými hrozbami, šikanou a vydíráním.“ Stojíte si za tím stále?
To, co tady popisuju, je bohužel dlouhodobý stav, který jen tak nezmizí; jeho nepřirozenost, nelidskost se vývojem spíše prohlubuje. Je totiž dobře založen tou vzdělaností, která se v rámci novověkého myšlení po staletí vyvíjela, petrifikovala a která dnešní Západ bezkonkurenčně ovládá; přímo ho definuje. Proto také nevěřím, že je EU reformovatelná. Kritéria, jimiž tuto vzdělanost hodnotím, vycházejí z filosofického realismu, jenž je protějškem novověkého nominalismu a jehož platnost ve svých knihách verifikuju. Nemám tedy, co bych na tom měnil.
Jaký je váš názor na prezidenta Zemana? V postoji k imigraci a národním zájmům je obviňován z populismu. Nejsou ale dnes takzvaní populisté typu Trumpa, Hofera, Le Penové, Orbána, AfD, Putina, Fica, Zemana a tak dále jedinými, kdo hájí přirozené zájmy „populu“, lidu, a jedinými, na koho se může bezradný občan obávající se o bezpečnost a osud sebe a svých blízkých obrátit?
K Zemanovi je možné mít celou řadu výhrad a docela chápu ty, kteří je mají; sám je mám taky. Ale v tom politicky nejdůležitějším bodě, ve vztahu k islamizaci, se projevuje jako státník. Říkat, že se v něm chová jako populista či agent Moskvy, jsou laciné, tendenční hlouposti. Má v této otázce jasný názor, umí ho i dobře argumentovat a některé své „vykřičené nectnosti“ tu přetavil v pevný, statečný postoj. Ukažte jednoho našeho politika ze zavedených stran, který se s ním v tomto ohledu může měřit. Před pár lety (nevolil jsem ani jednoho prezidentského kandidáta) jsem nevěřil, že si ho budu moct vážit.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
imigrace , islám , populismus , Zeman , Fuchs
autor: Lukáš Petřík
Vy pořád řešíte jen nějakou regulaci obsahu na internetu
Ale řešíte problém i z opačného úhlu, kdy se nejen z internetu vytrácí svoboda slova a názoru? Mě přijde, že se dnes už nahlas nesmí říci, co si opravdu myslíte. Nemyslím nezákonné věci, ale prostě svůj názor, který třeba zrovna vaše vláda nebo většinová společnost neuznává. To ale pak přeci není žá...
Další články z rubriky
20:16 Spadlý drát? Na ochranu Green Dealu se vysvětlení hodí, soudí Noveský
„Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne.“ V přísloví vidí energetický expert Iva…
- 16:41 Zbořil rozjíždí: Trojitý generál Koudelka, Kolumbijec s kanystrem a příběh ze Švejka
- 4:44 „Riziko pro každého občana ČR.“ Šimíček z ODS o hrozbě i o zážitku s Fialou a Pazderkovou
- 12:24 Bobošíková: Fialův gang mlží, BIS selhala a Pavel kryje násilí v uniformě
- 11:42 Foldyna si četl Koudelkovu zprávu: Groteska, slátanina
- 0:01 Důchody podle Ústavního soudu: Plán SPD, jak vrátit spravedlnost