Zeman to má spočítáno, Babiš má ještě před sebou kariéru. Vina Havla a jeho melodyboys. Obyvatelé Prahy a velkých měst jsou zmanipulováni. Konzervativní spisovatel hovoří

31.10.2018 13:51 | Zprávy

ROZHOVOR „Národ je antagonisticky rozdělen na lidové konzervativce a relativistické globalisty – a nemáme spojovací myšlenku, aby ji mohl někdo k překonání příkopů použít. Ti první jsou ukořeněni v domově, který přirozeně hájí, ty druhé zájmy domova moc neoslovují, chtějí vytvořit relativistickou multikulturní společnost, zavést nepřirozené vztahy mezi ženou a mužem, relativizovat sexuální orientaci a podobně,“ říká konzervativní spisovatel Vlastimil Podracký.

Zeman to má spočítáno, Babiš má ještě před sebou kariéru. Vina Havla a jeho melodyboys. Obyvatelé Prahy a velkých měst jsou zmanipulováni. Konzervativní spisovatel hovoří
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman jmenoval Andreje Babiše předsedou vlády. Již podruhé

Výběr prezidentem Zemanem vyznamenaných osobností opět sklidil kritiku. Miroslav Kalousek říká, že jde o jména „soukromého mejdanu Miloše Zemana“, na Miroslavu Němcovou z některých jmen padl smutek. Spisovatel Jiří Padevět upozorňuje, že mezi oceněnými jsou bývalí příslušníci StB, jiní komentátoři upozorňují, že vedle nezpochybnitelných hrdinů jsou tam i umělci z oblasti zábavy, vyznamenání dostali například Jiří Krampol, Ivan Vyskočil nebo Michal David. Které z těch výtek lze přijmout? Degraduje Miloš Zeman státní vyznamenání?

Na jedné straně můžeme mít vždy námitky k vyznamenaným, vždy se někomu může zdát, že někdo vyznamenání dostává zbytečně, a jiný by si jej zasloužil. Ale v případě Miloše Zemana už standardně existuje fenomén, že kromě zaslouženě vyznamenaných vyznamenává také svoje příznivce, a nepříznivce na Hrad ani nepozve. Není to vhodné jednání. Nicméně prezident Zeman takový je, nelze to změnit. Na druhé straně si myslím, že Zeman nepoškozuje národní zájmy, většina jeho činů je v zájmu státu.

Navíc se nebojí říkat nepříjemné věci. Například vyznamenání pana Rajko Dolečka je velmi dobrý čin, ocenil opravdu správného člověka, který bojoval velmi statečně proti odtržení Kosova od Srbska a informoval nás o zvěrstvech takzvané Kosovské osvobozenecké armády. Myslím si, že u Zemana převažují pozitiva, ale je zapotřebí jeho jednání nenahlížet povrchně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Lukáš Petřík

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Wehrmacht bránil střední Evropu před ruskými hordami? Ivo Strejček se obává nejhoršího

0:01 Wehrmacht bránil střední Evropu před ruskými hordami? Ivo Strejček se obává nejhoršího

PŮLNOČNÍ ROZHOVOR To, co lze z úst některých koaličních poslanců a senátorů na téma osvobození Česko…