Zkušený publicista Vlk: Oficiální zprávy jsou evidentně lživé. Celý koncept neziskovek je ukázkou debility údajně humanistické inteligence

26.04.2018 4:43 | Zprávy

ROZHOVOR Přední čeští politici působí dojmem, jako by nic relevantního nevěděli, jako by jen lapali útržky zpráv z internetu, z novin a hlavně z České televize. A ta jako by opisovala z levicového Guardianu, z New York Times či z El País a přebírala ovšem jen „příznivé zprávy“. Tak vnímal tuzemské reakce na úder USA, Velké Británie a Francie proti Sýrii publicista Václav Vlk starší. Kritizuje také evidentní lživost oficiálních zpráv, které vedou lidi k pochybám. Na volání po tom, aby bylo Česko loajálním spojencem, odpovídá, že tím může být jen ten, kdo ví, proč se bojuje, kde se bojuje, jaký je cíl boje a jaké jsou metody.

Zkušený publicista Vlk: Oficiální zprávy jsou evidentně lživé. Celý koncept neziskovek je ukázkou debility údajně humanistické inteligence
Foto: Archiv VV
Popisek: Publicista Václav Vlk s exprezidentem Václavem Klausem

Když se chystal vojenský úder Spojených států na Sýrii, který se pak coby odveta za údajný chemický útok uskutečnil jako velmi omezená akce za podpory Velké Británie a Francie, objevovaly se úvahy o možném vypuknutí třetí světové války. Je svět na pokraji takového konfliktu?

Nedomnívám se, že hrozí další světová válka. Rozhodně ne v tom stylu, jak vypadala druhá světová válka. Na to jsou všichni moc dobře vyzbrojeni a zároveň nemají dost vojáků v poli. Spíše nevědomky sledujeme první fáze války, jak byla předpovězena v knize „Střet civilizací“. Podrobnější rozbor si lze přečíst na Neviditelném psovi v příspěvku Jiřího Weigla proneseném na konferenci „10 let od smrti Samuela Huntingtona. Opravdu žijeme v éře střetu civilizací?“

Kdybych měl hodnotit vystoupení Spojených států a jejich pomocníků ve zmiňovaném úderu na Sýrii, tak mi připomnělo cosi, jak by mohla vypadat moderní americká kovbojka. Tedy v dnešním politicky korektním duchu. USA a jejich spojenci coby šerif a jeho pomocníci vstoupí do baru, kde už se to řeže a mydlí od včerejšího večera. A to každý s každým. A jak pravil klasik, „diváka už pranic nezajímá zápletka prvního dějství“. V každém případě divák už neumí rozeznat, kdo je ten „zlý“ a kdo „dobrý“. Než šerif vejde do saloonu, zatelefonuje barmanovi, aby všem řekl, že se dostaví a „s ním přijde zákon“.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Krysy tam pořád jsou.“ Šejna a Kubásek odhalují poměry na ministerstvu

9:31 „Krysy tam pořád jsou.“ Šejna a Kubásek odhalují poměry na ministerstvu

Na Ministerstvu životního prostředí (MŽP) podle komentátora Františka Kubáska stále působí lidé, kte…