Že je ODS mrtvá partaj? Ani náhodou, tvrdí Petr Nečas

06.04.2013 13:55

REPORTÁŽ Aktuální písničku s názvem Podnikatel není parazit si „odzpíval“ premiér Petr Nečas (ODS) i při své páteční návštěvě Zlína. Pronášel slova o podnětných jednáních s podnikateli z regionu, starosty obcí a také všechny ujistil, že členů ODS vlastně neubývá.

Že je ODS mrtvá partaj? Ani náhodou, tvrdí Petr Nečas
Foto: Daniela Čunková
Popisek: Petr Nečas ve Zlíně. V pozadí Libor Lukáš

Že je ODS mrtvá partaj, Titanik a uvnitř má velké problémy? Premiér Petr Nečas situaci ve vlastní straně vidí úplně jinak. Z míry ho nevyvádí ani to, že jeho brněnští kolegové před časem požadovali jeho hlavu a pro příští volby by rádi viděli jako lídra někoho úplně jiného.

To, že modří ptáci mizí po stovkách, Nečase nijak netíží. „Tato věc je zbytečně dramatizovaná. ODS ještě v roce 2002 měla 20 000 členů. Nárůst, který byl, když ODS vstoupila do vlády, je pochopitelný. Pak se podobně jako v jiných stranách rozšířil nábor členů kvůli hlasování, ale tomu jsme začali intenzivně bránit. Vždycky je jiný počet členů na začátku dubna, protože řada lidí zapomene zaplatit členské příspěvky a pak během roku počet narůstá,“ reagoval na dotaz ParlamentníchListů.cz Petr Nečas.

To, že se členská základna tenčí, ovšem dokazují i stránky mojeods.cz, kde najdou lidé aktuální čísla. Ještě 30. března tu bylo číslo 25 288 a v pátek 5. dubna už jen 24 243. A že by ODS kazili reputaci kmotři? I to Nečas odmítl. Netíží ho ani spojitost s Alexandrem Novákem, který patřil k vlivným zákulisním hráčům spjatým s občanskými demokraty a který je ve vězení nebo Romanem Janouškem, jehož chce policie obžalovat z pokusu o vraždu. „Tito lidé nemají s ODS nic společného. Pan Novák není více než rok členem ODS, takže to nebudu komentovat,“ uvedl Nečas.

Horší je to se solární energií

I když Nečasovi chřadne strana, jeho trápí spíš energie solární. Pravdou, je, že k tomu má důvod. Současné dění kolem solárních elektráren je údajně nezdravé a ohrožuje tuzemskou ekonomiku. Na tiskové konferenci ve Zlíně ujistil Nečas novináře, že situaci ODS změní. „Situace kolem solární energetiky je náročná. Velkým způsobem se podílí na nárůstu cen energií. Dotace, které směřují právě do této oblasti, představují 30 miliard korun ročně ze státního rozpočtu. To je obrovská částka. To je tři čtvrtě rozpočtu Ministerstva obrany. Směřují k tomu, že 50 procent veškeré kapacity fotovoltaických elektráren jsou společnosti s anonymními vlastníky. Takže ze 30 miliard polovina z veřejných prostředků jde někomu, o kom nic nevíme. To považuji za závažné. Vláda o tom bude jednat,“ řekl Nečas.

Ve Zlíně strávil Petr Nečas celé páteční odpoledne. Setkal se s podnikateli, starosty obcí a členskou základnou. Jen na novináře moc času neměl. Veškerá jednání byla neveřejná, samotná tisková konference trvala 20 minut. Čas neměl ani na rozhovor s TV Nova.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Daniela Čunková

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bereme moc washingtonským elitám... Donald Trump složil slib a přišla politicky nekorektní smršť u mikrofonu

18:31 Bereme moc washingtonským elitám... Donald Trump složil slib a přišla politicky nekorektní smršť u mikrofonu

V roli prezidenta pronesl Donald Trump svůj první projev. Dal jasně najevo, že odteď bude navždy pla…