Cheb: Gymnázium má nové Jazykové a komunikační centrum

03.10.2012 20:18 | Zprávy

V areálu chebského gymnázia bylo dnes slavnostně otevřeno Jazykové a komunikační centrum, které sídlí v nedávno dokončené nové přístavbě v místě křížení Goethovy a Nerudovy ulice.

Cheb: Gymnázium má nové Jazykové a komunikační centrum
Foto: mestocheb.cz
Popisek: Náměstí v Chebu

Součástí centra je velká stupňovitá aula s kapacitou pro zhruba 200 osob, multimediální sál s polokulovým projekčním stropem, jehož součástí je i malé planetárium, nebo moderně vybavená jazyková učebna. Chebskému gymnáziu a jeho partnerské škole ze saské Olešnice se na vybudování jazykových a komunikačních center na obou školách podařilo získat z programu na podporu přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko Cíl 3 dotaci ve výši 2,7 milionu eur. Výstavba chebského centra přitom stála přibližně 30 milionů korun. Dotace pokryla zhruba 90 procent nákladů, zbylými třemi miliony přispěl Karlovarský kraj jako zřizovatel školy. „V krátké době se jedná o druhou významnou investici, která byla v Chebu z iniciativy Karlovarského kraje dokončena. Před několika týdny se slavnostně otevírala první část zrekonstruovaného hlavního pavilonu chebské nemocnice, nyní nové Jazykové a komunikační centrum. Do konce roku by měl kraj v Chebu dokončit také moderní dopravní terminál na místě starého autobusového nádraží,“ uvedl starosta Chebu Pavel Vanoušek. „Nové Jazykové a komunikační centrum nabízí žákům ideální podmínky k rozšiřování jazykových a odborných znalostí a dovedností za použití nejmodernější techniky. Chebské gymnázium tím rozhodně získává na atraktivitě i pro budoucí uchazeče o studium,“ dodal hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný.  

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mestocheb.cz

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Imunita

Je podle vás v pořádku, že mají politici imunitu? Neuvažujete prosadit zrušení imunity? Já nevidím důvod, proč by politici měli být kryti imunitou a dělat tak ze sebe něco víc.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústí nad Orlicí: Výskyt vlků v okolí města

7:33 Ústí nad Orlicí: Výskyt vlků v okolí města

V pátek 7. listopadu došlo na okraji Ústí nad Orlicí k útoku vlků na stádo ovcí. Přestože podobné př…