Cheb: Kasárna jdou k zemi. Nahradit je má nová zástavba

12.07.2016 13:01 | Zprávy

Jako první se nyní bourá rozlehlá hlavní budova někdejší roty. Ještě letos by přitom mohly jít k zemi i další objekty.

Cheb: Kasárna jdou k zemi. Nahradit je má nová zástavba
Foto: mestocheb.cz
Popisek: Náměstí v Chebu

Dnes začala demolice zchátralých objektů v areálu bývalých kasáren na Zlatém vrchu. Jako první se nyní bourá rozlehlá hlavní budova někdejší roty. Ještě letos by přitom mohly jít k zemi i další objekty. „Demolice hlavní budovy bude výrazně levnější, než jsme čekali. V rozpočtu jsme měli připraveno 5 milionů korun, na základě výsledků výběrového řízení to však nakonec bude pouze necelý milion. Rychle teď proto připravujeme zakázky na bourání dalších budov směrem k Ašské ulici,“ uvedl starosta Chebu Petr Navrátil.

Areál někdejších kasáren je již řadu let prakticky zcela nevyužit. Pouze jeden z objektů využívá Diecézní charita, která zde provozuje noclehárnu pro lidi bez domova. „Toto zařízení je velmi potřebné, chceme, aby fungovalo i do budoucna. Město proto koupilo ubytovnu ve Vrázově ulici, kterou nyní rekonstruujeme. Charita své zařízení přesune sem,“ vysvětlil místostarosta Pavel Hojda.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Markéta Šichtařová byl položen dotaz

Jak je to doopravdy?

Dobrý den, znám vás jako ekonomku. Teď kandidujete na kandidátce SPD. Zajímá mě tak, zda souhlasíte s tím, co SPD tvrdí o Ukrajincích, že jako Češi chudneme na tom, že poskytujeme pomoc a azyl? Nebo kde je problém, proč je naše životní úroveň podprůměrná? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hradec Králové: Studie protipovodňových opatření v Plotištích

22:42 Hradec Králové: Studie protipovodňových opatření v Plotištích

V následujících měsících bude vznikat nová studie proveditelnosti protipovodňových opatření v městsk…