V areálu za Sportovní halou vedle Smetanových sadů vyroste Město dětí, kde bude vytvořeno 20 pracovišť, na kterých se budou táborníci učit nejrůznější pracovní dovednosti a profese.
Díky pochopení, vstřícnosti a výborné spolupráci místních i přespolních firem, soukromých podnikatelů, bank a dalších organizací a spolupracovníků se děti v rámci dopolední činnosti budou věnovat různým zaměstnáním. Z nich si odnesou např. hotový výrobek, protokol o službě člena ostrahy, dětský řidičský průkaz či se naučí nějaké nové činnosti. Každý oddíl vystřídá během dopoledne 3 zaměstnání, za které každé dítě obdrží táborové peníze. Z těchto vydělaných peněz si zaplatí oběd, mohou přispět na charitu, uložit peníze do banky a nebo je utratit v táborovém obchodě. Pokud budou děti šetřit, ukládat peníze do banky, finanční obnos se jim zúročí a mohou si na konci odnést hodnotnější dárek z obchodu. Kdo nebude chtít, buď peníze utratí za drobnosti okamžitě, nebo něco uloží a část utratí.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV