Hradec Králové: Na podzim začne pomalu mizet všesportovní stadion

14.09.2017 6:24 | Zprávy
autor: PV

Městští radní odsouhlasili vypsání soutěže na dodavatele první etapy demolice hradeckého všesportovního stadionu v Malšovicích. Pokud výběr dodavatele proběhne bez komplikací, v říjnu by se mělo začít s odstraněním střechy, sedaček a dalších nadzemních částí západní tribuny tohoto sportoviště z šedesátých let minulého století. Zahájením demolice tak fakticky začíná stavba nového fotbalového stadionu v Hradci Králové.

Hradec Králové: Na podzim začne pomalu mizet všesportovní stadion
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové

„Konečně se práce na novém fotbalovém stadionu přesouvají od jeho virtuální podoby na výkresech a od stolů a razítek úředníků přímo do terénu, na staveniště stadionu,“ řekl náměstek primátora Jindřich Vedlich, odpovědný za městské investice. Tak jako stavba nového stadionu, i demolice toho původního bude probíhat po etapách. Předpokládaná cena prací v této první etapě demolice je pět milionů korun bez DPH, výslednou cenu však určí výběrové řízení. „Na podzim by se mělo odstranit, vše, co je nad samotným valem západní tribuny, tedy střecha, sedačky, stánky. Harmonogram prací se bude přizpůsobovat programu domácích zápasů hradeckých fotbalistů,“ vysvětlil Vedlich.

V další fázi demolice, která bude již součástí veřejné zakázky na stavbu nového stadionu, se bude odvážet již samotný val pod západní tribunou. Ten je vybudovaný z vytěženého písku ze Stříbrného rybníku v Malšově Lhotě. „Veškerý materiál, který se získá z demolice všesportovního stadionu, chceme v maximální míře využít během stavby nového stadionu, na terénní úpravy v jeho okolí nebo na jiných projektech ve městě,“ řekl náměstek Vedlich.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Znojmo pokračuje v opravách komunikací

7:42 Znojmo pokračuje v opravách komunikací

Město Znojmo pokračuje v opravách místních komunikací a chodníků. Další oprava se bude týkat ulice M…