Karlovy Vary: Oprava terasy Zámecké věže finišuje. Budoucí provoz památky má být soběstačný

14.11.2015 19:06 | Zprávy
autor: PV

Vyšší atraktivita pro návštěvníky a soběstačná ekonomika, taková má být v budoucnu Zámecká věž v Karlových Varech.

Karlovy Vary: Oprava terasy Zámecké věže finišuje. Budoucí provoz památky má být soběstačný
Foto: Hana Čechová
Popisek: Karlovy Vary, pohled na město z výšky

Město nechá vypracovat architektonickou studii, na jejímž základě vznikne projekt celkové revitalizace této památky ze 14. století. Pro úspěšnou realizaci bude mimo jiné nutné majetkoprávní vypořádání veškerých smluvních vztahů, které se k Zámecké věži váží. „V objektu v současné době působí několik podnájemců. Se všemi nyní chci jednat a diskutovat o možných podnikatelských aktivitách a podmínkách pro ně. Záměrem je, aby se ze Zámecké věže stal atraktivní a vyhledávaný turistický cíl. Budeme se snažit, aby ochoz věže byl volně přístupný všem návštěvníkům a byla tak plně využita přednost vyhlídky situované v jádru historického centra města. Zámecká věž by mohla nabídnout nejen unikátní výhled na lázeňské město, ale také atraktivní expozici v suterénu a k tomu odpovídající služby. Část prostor chci nabídnout ke komerčním účelům, aby budoucí provoz Zámecké věže nebyl zátěží pro městskou pokladnu,“ představuje svou vizi náměstek primátora města Michal Riško, do jehož kompetencí správa městského majetku spadá. 

Odbor majetku města nyní dokončuje opravu jedné z teras věže. „Jedná se o opravu terasy přiléhající ke stávající restauraci, která byla ve špatném technickém stavu, docházelo zde k prosakování vody do vestibulu výtahu,“ upřesňuje náměstek Riško. V rámci oprav byly položeny nové podkladové vrstvy terasy a nová dlažba. Dokončuje se renovace zábradlí a svítidel. Veškeré opravné práce probíhaly v součinnosti s odborem památkové péče. Celkové náklady opravy činí 814 tisíc korun a jsou částečně hrazeny z programu Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Znojmo pokračuje v opravách komunikací

7:42 Znojmo pokračuje v opravách komunikací

Město Znojmo pokračuje v opravách místních komunikací a chodníků. Další oprava se bude týkat ulice M…