Kladno: V sedmi zónách města mohou uživatelé vrátit sdílená kola kdekoliv

09.07.2020 19:13 | Zprávy
autor: PV

Kladno nově zřizuje sedm zón do nejvytíženějších lokalit systému sdílených kol ve městě. Zasahují vždy několik ulic okolo stálé stanice pro shromažďování kol a uživatelé mohou v zónách vypůjčená městská kola bezplatně vrátit kdekoliv. Provozovatel sdílených kol připravil pro kladenské kolaře i prázdninový dárek ve formě volných 30 minut. Každou jízdou navíc uživatel přispívá na charitu.

Kladno: V sedmi zónách města mohou uživatelé vrátit sdílená kola kdekoliv
Foto: Archiv
Popisek: Centrum města Kladno. Ilustrační foto

Sdílená kola jsou obyvatelům Kladna opět v ulicích města k dispozici od 1. dubna, a to v nejmodernějších modelech. Dodavatelská firma nextbike z Olomouce, která vzešla z výběrového řízení, zajistí provoz na další dva roky. Nový systém je přibližně sedmkrát levnější než provoz elektrokol.

„Na základě analýzy tříměsíčního provozu systému sdílených kol a zjištěním skutečné potřeby jejich pohybu jsme ve spolupráci s provozovatelem efektivně upravili rozmístění parkovacích míst pro kola po celém Kladně. Největším posunem je pak zřízení nových sedmi zón, ve který mají lidé možnost bezplatně vrátit kolo kdekoliv v tom území, nejen přímo ve stanici, tedy fixních bodech, jak tomu bylo doposud,“ uvedl náměstek primátora Tomáš Kutil.

„Tyto zóny se nacházejí v centru města, okolí městského divadla a autobusového nádraží, dále poblíž Stop Shopu, zastávka Americká v kročehlavském sídlišti, v okolí OD Kaufland a Italské ulice, v obou částech Sítné a přidáváme i Rozdělov sever. V ostatních částech města je nutné kola vracet přímo do stanic, které jsou v drtivé většině označené zelenou koulí,“ dodala zastupitelka a propagátorka udržitelné dopravy ve městě Anna Gamanová s tím, že bezplatné zóny vrácení ohraničuje mapa, jíž lidé naleznou na webu projektu https://www.nextbikeczech.com/kladno/. V mapě je například také vidět, v kterých stanicích jsou aktuálně kola k dispozici a kde jsou právě rozebraná.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Znojmo pokračuje v opravách komunikací

7:42 Znojmo pokračuje v opravách komunikací

Město Znojmo pokračuje v opravách místních komunikací a chodníků. Další oprava se bude týkat ulice M…