Kroměříž: Relaxační zóna na Velkém náměstí provozovatele měnit nebude

15.03.2019 16:23

O relaxační zónu na Velkém náměstí se v létě postará stejný provozovatel jako loni. Radní ze dvou možností vybrali nabídku Martina Heinze. „Jedná se o osvědčeného provozovatele, u kterého máme navíc jistotu, že se aktivně zapojí také do organizování doprovodných aktivit, díky nimž je relaxační zóna úspěšná,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Kroměříž: Relaxační zóna na Velkém náměstí provozovatele měnit nebude
Foto: Kroměříž
Popisek: Kroměříž

Smyslem relaxační zóny je oživit centrální plochu Velkého náměstí během hlavní turistické sezony a vytvořit zde příjemné zázemí pro místní i turisty. Provozovatel v termínu od 19. června do konce prázdnin zajistí občerstvení a provoz zóny a bude se podílet i na programu, který zajišťuje radniční odbor kultury a cestovního ruchu. Zóna bude opět sloužit k odpočinku, posezení i k pořádání pohybových aktivit, kulturních akcí či dílniček pro děti i dospělé.

Na Velkém náměstí zabere plochu kolem 200 metrů čtverečních. Město zajistí lavičky, stolky a židle, lehátka, zastínění, wi-fi připojení, dva dřevěné stánky pro zázemí, truhlíky se zelení, herní koutek, přívod elektřiny i odpadkové koše a toalety.

Kroměřížská radnice loni provozovala relaxační zónu na Velkém náměstí už podruhé. Byla vítaným oživením letních měsíců ve městě. Během léta nabídla také více než 70 kulturních a sportovních akcí, dílniček pro děti i dospělé, na kterých se podílely nejrůznější kluby, taneční skupiny a spolky. Podle vedoucího odboru kultury a cestovního ruchu Pavla Zrny se letos plánuje podobný počet akcí jako v minulém roce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Olomouc: Tanečníci z barokního bálu a stovky rozkvetlých květin začínají oživovat Horní náměstí

21:49 Olomouc: Tanečníci z barokního bálu a stovky rozkvetlých květin začínají oživovat Horní náměstí

Další dva barokní večery se odehrají tento týden v centru Olomouce. Horní náměstí se na tuto společe…