Rodičům zhruba šesti desítek dětí přijde oznámení o nepřijetí z důvodu převisu poptávky nad nabídkou. Týká se to však pouze dvou škol, a to Základní školy Boženy Němcové a Masarykovy základní školy. Odmítnuté děti mohou nastoupit na některou z dalších základních škol. Míst je totiž v Litoměřicích dostatek.
Jak ZŠ B. Němcové, tak Masarykova dnes zveřejní seznam dětí, jejichž rodiče dostanou po jarních prázdninách oznámení o nepřijetí. „Ze zákona je prvním kritériem přijetí spádovost. Dále přihlížíme k tomu, zda k nám dochází sourozenec, případně loni došlo k odkladu povinné školní docházky a zájem o školu trvá. Přednost pak u nás mají děti s hudebním nadáním,“ informoval Václav Hanč, ředitel ZŠ B. Němcové, kam se přišlo zapsat 81 dětí. Otevřeny přitom budou dvě třídy po 27 žácích.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: litomerice.cz