Litomyšl: Bezpečnost je důležitým motivátorem k návštěvě

29.07.2016 7:32 | Zprávy
autor: PV

Česká republika je šestou nejbezpečnější zemí světa. Litomyšl malé město, do kterého se turisté nebojí cestovat. Podívejte se na první dva spoty z dílny bloggerů z New Yorku. Litomyšli to tam sluší. Přečtěte si, jaké jsou trendy v cestování a co připravujeme pro zvýšení návštěvnosti Litomyšle.

Litomyšl: Bezpečnost je důležitým motivátorem k návštěvě
Foto: Archiv
Popisek: Litomyšl

Česká republika je šestou nejbezpečnější zemí světa. V období teroristických útoků, občanských válek, viru zika i dalších nemocí jde o velmi důležitou informaci. V některých zemích reagují obyvatele na tento indikátor mnohem citlivěji než v jiných. Podle Martiny Cílkové je to případ Japonska. „Japonci jsou asi nejbojácnější národ na světě,“ říká Martina Cílková z japonského zahraničního zastoupení agentury CzechTourism a dodává: “Japonec je sice náročný, ale věrný klient. Nečekejte však zpětnou vazbu např. na kvalitu služeb. Nic vám neřekne, na to je až příliš slušný.“ Mezi komunikačními tématy na rok 2017 v Zemi vycházejícího Slunce nebudou chybět ani památky UNESCO a Litomyšl jako rodiště Bedřicha Smetany.

Na výročním setkání ředitelů zahraničních zastoupení agentury CzechTourism zazněly i další dobré zprávy. Např. to, že Italové opět nacházejí uspokojení z cestování a do České republiky jezdí z této země i velké množství školních zájezdů. Italové milují lokální gastronomii, ale pozor, na rozdíl od Japonců velmi často a rádi recenzují. Zájem o sousední země vzrost i v Německu. Česko je pro Němce lákavé především jako cíl tzv. druhé dovolené, při které zde stráví přibližně 4 dny. Do naší země přijíždí i více Francouzů a Poláků. Pro Slováky jsme druhou nejoblíbenější destinací (po Chorvatsku) – dovolenou u nás trávilo 10% všech, kteří vyjeli za hranice. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Znojmo pokračuje v opravách komunikací

7:42 Znojmo pokračuje v opravách komunikací

Město Znojmo pokračuje v opravách místních komunikací a chodníků. Další oprava se bude týkat ulice M…