Ostrava: Lékaři odhalili onemocnění zraku u třetiny vyšetřených

17.09.2012 8:21 | Zprávy
autor: Ostrava.cz

Desítky lidí navštívily ambulanci očního oddělení Městské nemocnice Ostrava během Dne otevřených dveří ve středu 13. září a využily možnost bezplatně absolvovat specializované vyšetření svého zraku.

Ostrava: Lékaři odhalili onemocnění zraku u třetiny vyšetřených
Foto: ostrava.cz
Popisek: Ostravská radnice

Akce odhalila závažnou skutečnost, že u třetiny vyšetřených bylo zjištěno oční onemocnění. Vzhledem k velkému množství pozitivních nálezů budou probíhat v Městské nemocnici Ostrava bezplatná vyšetření pro veřejnost pravidelně.

 Na snímku Jiřího Maléře (MNO) pacient při bezplatném vyšetření během Dne otevřených dveří v Městské nemocnici Ostrava.

Den otevřených dveří se konal v prostorách očních ambulancí Městské nemocnice Ostrava. Účastníkům zde byli k dispozici čtyři odborní lékaři ve čtyřech ambulancích. „Akce byla zaměřena na problematiku šedého a zeleného zákalu, což jsou dvě nejčastější příčiny slepoty ve vyspělých zemích. Každému účastníkovi jsme vyšetřili naturální vidění a nitrooční tlak,“ vysvětlila primářka oddělení oftalmologie Městské nemocnice Ostrava MUDr. Věra Stanovská. Po vyšetření zraku následovala podrobná konzultace pacienta s lékařem.

 Jedním z vyšetřených pacientů byl i sedmaosmdesátiletý Ferdinand Orlík z Ostravy. „O možnosti bezplatného vyšetření jsem se dozvěděl z denního tisku a  velmi jsem to přivítal. Občas mě totiž trápí slzení a pálení očí, tak jsem se chtěl přesvědčit, zda to není něco vážného,“ sdělil své dojmy.

Oční oddělení Městské nemocnice Ostrava je vybaveno vysoce moderním přístrojovým zařízením a disponuje širokým spektrem specializovaných vyšetřovacích metod. Odborný personál poskytuje komplexní oftalmologickou péči pro pacienty z velkého spádového území. Od února letošního roku navíc nabízí celou řadu nadstandardních služeb a zákroků.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Znojmo pokračuje v opravách komunikací

7:42 Znojmo pokračuje v opravách komunikací

Město Znojmo pokračuje v opravách místních komunikací a chodníků. Další oprava se bude týkat ulice M…