Práce za necelých šest milionů korun bez DPH začaly 16. dubna. V místě byla položena nová žulová dlažba, přibylo i speciální osvětlení, které nasvítí koruny stromů i místa, kde není tolik světla. Vysazeny byly dva stromy a v lokalitě přibyl městský mobiliář.
„Praktickými kroky dokazujeme, že nám záleží na kvalitě veřejného prostoru v Ostravě. Postupně estetizujeme důležitá místa ve městě podle našich plánů i návrhů veřejnosti. V tomto případě jsme upravili relativně malou plochu, která je ale jednou z důležitých vstupních bran do historického centra. Na ni navazuje náměstí Msgre Šrámka s Katedrálou Božského spasitele. Toto náměstí v budoucnu také projde revitalizací, a to na základě výsledku architektonické soutěže z roku 2017,“ řekl ostravský primátor Tomáš Macura.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV