Ostrava: Spalovna zatím rozšířena nebude

14.03.2019 14:47 | Zprávy
autor: PV

Společnost SUEZ chtěla v Ostravě-Mariánských Horách postavit druhu linku spalovny nebezpečných odpadů. Proti tomuto záměru se postavilo vedení města Ostravy, městských obvodů i obyvatelé, kteří se účastnili veřejného projednávaní. Nyní Ministerstvo životního prostředí vrátilo firmě dokumentaci k přepracování.

Ostrava: Spalovna zatím rozšířena nebude
Foto: Ostrava.cz
Popisek: Ostrava

Nová linka spalovny, což by v podstatě znamenalo druhou spalovnu, měla být postavena v letech 2021 až 2022. Ministerstvo životního prostředí však společnosti SUEZ, která spalovnu provozuje, vrátilo k přepracování dokumentaci. Důvodem jsou závažné nedostatky ve vlivech na životní prostředí. Připomínky ministerstva se týkají dodržování emisních limitů, intenzity dopravy, vlivu na zdraví obyvatel a specifikace a objem spalovaných odpadů, zejména zdravotnického materiálu. Na nesrovnalosti v dokumentaci upozorňovali během veřejného projednávání občané.

Město Ostrava se staví rozhodně proti rozšíření spalovny. „Máme za to, že kapacita současné spalovny nebezpečných odpadů je dostačující pro celý Moravskoslezský kraj. Byli bychom neradi, aby odpady, které se vyprodukují na jiných místech v České republice, byly spalovány u nás. Imisní limit bývají v Ostravě překračovány, město se snaží všemi silami znečištění ovzduší snížit, podporujeme kotlíkové dotace, proto nechceme další zdroj znečištění,“ odmítla rozšíření spalovny za město Ostrava náměstkyně primátora pro životní prostředí Kateřina Šebestová. Považuje za nelogické, že další spalovna má vzniknout v Ostravě a ne v místech, které nemají se znečištěným ovzduším problémy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Znojmo pokračuje v opravách komunikací

7:42 Znojmo pokračuje v opravách komunikací

Město Znojmo pokračuje v opravách místních komunikací a chodníků. Další oprava se bude týkat ulice M…